Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.966
Поени од реакции
25.278
Али зимава ќе мора да се зима втор напаѓач. Јасно е тоа.
Пред малку читав на Билд, Брацо изјавил дека ќе разгледуваат напаѓачи за во јануари некој да потпишат. Е сеа прашањето е кој ќе успеат на сред сезона да земат и колку ќе биде добар зашо тешко се наоѓа добар шо ќе прифати да грее клупа и да чека Лева да се повредува или по некој пат кога ќе го одмараат Лева. Ќе видиме каков напаѓач ќе земат. Дали некој 30-годишен или млад.

Инаку со Дортмунд играме во осминафиналето во Купот. Прееска беше ждрепката.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Битна текма денес да се потврди пласманот понатака...али у напад со импровизации, ќе видиме како ќе искочи.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839


Само Јуп знае како да го извлече максимумот од него. Не бил и никад нема да е централен. Увек бил најдобар како ДМ. Клучен играч у 2013. Клучен играч и сега со Јуп. Сам ни ја донесе победата со Селтик. Растури буквално!
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.314
Пред малку читав на Билд, Брацо изјавил дека ќе разгледуваат напаѓачи за во јануари некој да потпишат. Е сеа прашањето е кој ќе успеат на сред сезона да земат и колку ќе биде добар зашо тешко се наоѓа добар шо ќе прифати да грее клупа и да чека Лева да се повредува или по некој пат кога ќе го одмараат Лева. Ќе видиме каков напаѓач ќе земат. Дали некој 30-годишен или млад.

Инаку со Дортмунд играме во осминафиналето во Купот. Прееска беше ждрепката.
Eте сте загризале по Џузепе Роси на слободен трансфер.

Bayern Munich are reportedly considering Giuseppe Rossi as a backup to Robert Lewandowski.

The striker has been out since April with the latest in a series of serious knee injuries, and is currently a free agent.

Bayern are looking for a forward option to ease the burden on Lewandowski, and Bild claims that Rossi is one of the names being considered.

Other options include Paco Alcacer of Barcelona, Arsenal’s Danny Welbeck and Bayer Leverkusen striker Stefan Kießling.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Eте сте загризале по Џузепе Роси на слободен трансфер.

Bayern Munich are reportedly considering Giuseppe Rossi as a backup to Robert Lewandowski.

The striker has been out since April with the latest in a series of serious knee injuries, and is currently a free agent.

Bayern are looking for a forward option to ease the burden on Lewandowski, and Bild claims that Rossi is one of the names being considered.

Other options include Paco Alcacer of Barcelona, Arsenal’s Danny Welbeck and Bayer Leverkusen striker Stefan Kießling.
Уште да беше тој истиот Роси од почетокот на кариерата кога многу ветуваше.. сеа мислам нема логика да го земеме далеку е од квалитетот за у Баерн... незнам можда грешам.

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.966
Поени од реакции
25.278
Утре од 18:30 со Дортмунд.

Bayern confirm that Joshua Kimmich will miss tomorrow's game with an upset stomach. Boateng is available

Без Кимих.

Jupp: "Lewy is 100% ready for tomorrow"
Jupp: "Javi Martinez is a crucial player to our system. You need players like him today."
Jupp: "For me, the ideal position for Javi is the defensive midfield. In my opinion, his speed is not ideal to play him centre back"
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.314
Уште да беше тој истиот Роси од почетокот на кариерата кога многу ветуваше.. сеа мислам нема логика да го земеме далеку е од квалитетот за у Баерн... незнам можда грешам.

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
Квалитетот е тука тој од поечтокот ама премногу, ПРЕМНОГУ се повредва буквално ми се чини секој 2 тренинг плус е веќе 30 години.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.966
Поени од реакции
25.278
Квалитетот е тука тој од поечтокот ама премногу, ПРЕМНОГУ се повредва буквално ми се чини секој 2 тренинг плус е веќе 30 години.
Сега шо се дешава со него. Чисто го заборавив дека постои. Со кој клуб е под договор? Почнал да тренира?
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.314
Сега шо се дешава со него. Чисто го заборавив дека постои. Со кој клуб е под договор? Почнал да тренира?
Фиорентина не му го продолжи договорот. Селта му се нудеше да остани кај нив до Јануари 2018 ама одби сакал да се фокусира на опоравување. Ги скина лигаментите пак и ова мислам му беше 5та таква повреда т.е. 5та посериозна а лигаменти мислам дека 2-3 пати има скинато досега и компликации со истите. Мн се повредва. Тренира мислам дека е веќе спремен да се врати на терените и бара клуб повредат апоследната му беше Април. Фиорентина го шеташе по позајмици со надеж дека ќе сјача доволно мускулот и лигаментот со почесто играње фудбал, фудбал кој неможеше да го добие во Фиорентина поради повреди и конкуренцијата па и самиот Роси побара да оди на позајмица ако не се лажам..и така си остана слободен агент.

Иначе за талентот и топовскиот удар никогаш не беше сомнено дека ги има.
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
843
Поени од реакции
1.299


242 минути одиграни во Бундес, 2 гола и 1 асистенција...кога и да стартуваше до сеа ги решаваше утакмиците поготово против Шалке и сега против РБ Лајпциг. И самиот изјавува дека полека но сигурно се осеќа дел од екипата.

Јуп ја суреди екипава да заличи на нешто...од -5 на +3 дојдовме у лига. Со РБ изиграа маестрално во саботата. Хави Мартинез како во најдобрите денови на средина.

Али зимава ќе мора да се зима втор напаѓач. Јасно е тоа.
Ја само да те потсетам на тоа што дебатиравме.
Баерн сега сеуште е тазе ранет и неможе толку брзо да се врати..

Ама ги стегна ЈУП

Со фит екипа здравје и Ноер да се врати(незнам колку ке отсуствува) имаме шанси во ЛШ

100 % сум сигурен дека рибс и чело ке му бидат клуч во нападот.. ако бидат фит

Алкантара и Мартинез се ударна двојка у средина , тоа со глава гарантирам.Ме интересира дали Милер ке го избере пред Џејмс за да биде пред овие двајца
Алаба боа хумелс и кимих се позади.

Според мене да се оправат сите ова ке бидат 11мината на Јуп
Ноер
Кимих Хумелс Боатенг Алаба
Мартинез Тиаго
Робен Милер Рибери
Левандовски
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Битна утакмица денес со Дортмунд у гости...сериозен тест за екипава. Хамес стартува, очекувам доста од него. Не смее никако да ја изгубиме предноста пред Дортмунд. Во многу лоша форма се такада...
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Ги згазивме. Пак Мартинез...свеста им ја зема на средина заедно со Тиаго.

Уште една одлична утакмица на Хамес!

7/7 утакмици за Јуп.

Лева со ремек-дело!

 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
13.966
Поени од реакции
25.278
Лева почна да ме нервира. Упропасти две 100% шанси. Можеше лесно хет-трик да постигне. И голот шо го постигна на среќа бидејќи се одби од играчот на Дортмунд и промени правец.

Алаба исто мора да биде пофален. Откако почна да ги води Јуп се подобар од натпревар во натпревар

Инаку се шпекулира и за Ибишевиќ.


Arjen Robben added another chapter to his long and successful career on Saturday evening. His opener in the top clash against Borussia Dortmund was his 93rd Bundesliga goal wearing Bayern colours. The 33-year-old is now Bayern's most successful non-German scorer in the Bundesliga, one goal clear of Giovane Elber on 92. Robben also topped the record set by his compatriot Willi Lippens as most successful Dutch scorer in the Bundesliga.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom