Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување
G

_Ghost_

Гостин
Ви текнува на 99та? :) По две години што се случи?
Ви текнува на 2010? Наредно финале се игра во 2012 кај нас.
Си фантазирам ама па кој к*р, оти да не.:D Среќен сум што на трансфер последниов ден останавме нечачнати.:)
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Ако гледаш така 90% од сите фудбалери на таа позиција се послаби од Матеус, 99% се послаби од Кан.

Густаво е премија, супер играч за тие пари што ги дадовме за него нема подобар. Боатенг можеби не е најдобар дефанзивец но ни ја подобри одбраната за разлика од минатите две години.
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Ако гледаш така 90% од сите фудбалери на таа позиција се послаби од Матеус, 99% се послаби од Кан.

Густаво е премија, супер играч за тие пари што ги дадовме за него нема подобар. Боатенг можеби не е најдобар дефанзивец но ни ја подобри одбраната за разлика од минатите две години.
Fala bogu realno mislenje !! RESPECT !
--- надополнето: Aug 31, 2011 11:05 PM ---
Rekov ima vreme da se dokazat i Gustavo i Boateng .
 

Chains

империја
Член од
15 август 2006
Мислења
761
Поени од реакции
678
Jas samo ja prikazuvam realnata slika brat ... porano gi imavme linke , kufur , Hasan , Sagnol , Liza , Mateus , Jeremis , Hargrejvs i uste nekolku koi bea sekogas spremni da izginat vo odbranata , sega dojde red da se potpre so Gustavo , Van Buyten i Badstuber i Rafinja vo odbrana protiv Ozil ili Iniesta .... daj vi se molam ... malku realno !! Aj kazete eden sto moze da go pokosi Ozil ili Xavi i Iniesta vo sred za da ne dojde do pass situacija za da se dodade na napadot ... nasite destruktivci treba da go zavrsat ova !!! SO Timo i Gustavo ne ocekuvam nesto osobeno , moze da se spreci Lampard ili Gerrard , ali Ozil i Iniesta ili pak Messi ( NE DAJ BOZE ) koj nas destruktivec ke moze da gi spreci .... da imase nasata uprava pamet vo glava ke angazirase nekoj kako Mascherano , Cambiaso , Khedira ili bilo koj drug namesto Timo , kako vtoro nemame asalen playmaker za so golemi timovi zatoa sto od drugata strana tokmu ovie destruktivci stojat , a Kroos ne gledam deka ima nekoj potencijal da moze da ja gurne topkata megu niv , a za napadot :))))) Zikler da se vrati ke bide podobar od Homez , samo Golmanot , Lahm , Schweini i Robben se taka igraci koi moze da igraat konstantno dobro i da se nadevame na niv vo LS , drugoto se e SLAJM neviden .... koja e samo razlikata od 2001 vo kvalitetot na timot i ovoj denes ne se ni sporeduva ... denes nemame nisto nitu sredina saglam nitu napad , so isklucok na Robben koj kako so trgnal i ovaa sezona ke go gledam povekje nadvor na tribini odkolku na teren ..... prosto nemam zborovi , za bundes znam deka bayern dva pati ne prostuva i deka titulata ako treba i na sila ke ja zememe ama kaj nas ke si se vrati , ali LS epten tesko duri se mislam kako ke se postavi nasata odbrana na Rossi , Aguero i Pandev/Cavani :) :) da mi prostis velesanec :) ali suma sumaru toa ti e realnata situacija !!! Pesimisti4ki gledam na rabotite poradi toa sto Bayern zasluzuva da bide na vrvot na evropa kako najdobar tim , a ne nekoi cigani od pustinite vo Spanija ili od bregovite na Italija !!! Pozzz
Овој пост мора да е најбедното нешто што го имам прочитано на овој фан клуб.
Дечко get a grip seriously. Не знам од каде да почнам од волку страшно залажувачки работи што ги имаш напишано. Некој што не е запознаен со работите во Баерн да дојде да го прочита ова,ќе си помисли во којзнае во каква очајна состојба е клубот. Не вреди ниту да пробам да се објаснувам за некои nonsense работи што си ги напишал.

Само знаеш, управата нема памет( истата управа која го направи Баерн институција,кои живеат и дишат со клубот,а не ко некои богаташи кои прашање на време е кога ке изгубат интерес во фудбал,како роман или шеиков во Сити), нема да сме можеле да го сопреме Озил(ко Озил до вчера да не играше во БЛ, каде што одлично го запиравме, и BTW Реал имаат комплекс од нас,ако си навивач ке знаеш со кој надимак го ословуваат Баерн) , и со последново дека голем дел од тимот бил,шлајм,во моите очи барем,не си фан на Баерн. играчи како Милер, Олич(да не беше тој немаше да го поминете Јунајтед),Рибери ако ти се тебе шлајм take a hike бато, реал и барса чекаат bandwagon фанови
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Спасо друже,те разбирам јас се тоа дека си емотивен и носталгичен за таа златна генерација со Кан,Линке,Лиза,Вили,Јеремис,Ефе(идолот) Матеус,Елбер...ама помири се со фактот дека тоа е минато,таков фудбалски менталитет повеќе НЕМА!

Сегашнава генерација е може пута 2 поталентирана,ама го нема тоа што го имаше таа генерација,едноставно умре тогашниот стил на игра каде Баерн беше многу моќен.
И не е толку очаен Баерн како што ти го претставуваш.
Не претерувај,поздрав ;)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Спасо бе брат ок за Матеус споредбата, Лотар беше апсолутна светска класа, ама што напраи бе со тоа „3 класи послаб од Линке“ o_O

И Озил имам впечаток дека го помеша со Пеледона :P Топ играч е Месут ама далеку од „незапирлив“... Па на времето кога успевавме Фиговци и Заидановци да спречиме зошто да се криеме од еден Озил? Многу дрва ги направи нашиве, никој тука не вика дека сме марсовци ама мислам дека сите сме согласни дека чисто ако гледаме фудбалски вештини оваа генерација денес е 2 пати поталентирана од дечките 2001. Во кадарот ни фали само малку подлабока клупа по мене.

Не е до талентот, сега веќе е до карактер. Она што на Швајни и ко им фалеше 2006, 08 и 10 при СП и ЕП не беше квалитет - беше победнички менталитет, самодоверба и малку среќа да бидеме искрени...
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Kako i da e trebase da se kupi uste nekoj igrac za da se zajakne klupata
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Спасо, што си се исплашил ти толку од Чави, Меси, Озил, Инјеста...?
Znaci vaka sega , imas TV i gledas fudbal i go gledas Ozil playmaker GOD kakvi pasovi mu dava na sprinterot Ronaldo i gi gledas utakmici zavrsuvaat so po 5 - 0 , 6 - 0 , posle gi gledas pa onie vonzemjanite so brzite psihopatski pasovi kako go omalovazuvaat protivnikot duri go teraat da bide agresiven , nas Alcantara ne napravi kufer a ne pak onie drugite , Pepe , Xabi i Khedira nemozat da gi sprecat na vonzemjanite , sto ostanalo da cekam Badstuber i Van Buyten da gi sopiraat , realno gledano " NE VIKAM DEKA SME SLAB TIM" sigurno spored kvalitet posle Real i Barca sme odma ama ovie dva kluba vekje otidoa mnoooooogu napred so igrackiot potencijal , vidi gi samo kakva klupa imaat , nie se krstime Robben da ne se povreduva dodeka drugite duri i igrac kako Cesc Fabregas go cuvaat na klupa .... REALNO gledano so koj i da se padneme mozeme da go pregazime ali so Real i Barca nemozeme da izdrzime , nemame takov potencijal SEUSTE !!! Eve zamislete da ne igraat Robben i Ribery vo LS nema koj da napravi prostor ili da se probie do 16 m .... toa e realnata slika , e sega da gi imavme na klupa Hazard i Mata , za vo odbrana Mexes i vo napadot Tevez ke bese se po drugo , vaka samo ke diseme vo vrat na Barcelona i Real , nie Milito dozvolivme da ni krsi ki4ma ne pak Villa , Higuain , Benzema , Ozil , Di Maria , Messi ili Ronaldo .... nemame potencijal za nivno sprecuvanje toa e realnosta !!! Barca ne stigna so titulite , na prag e da ne pomine , a kako so pametam nie koga imavme 4 tie bea na 2 , epa realno sogledajte go progresot na toj tim koj seuste se bilda so novi talenti i svaka im cast na transferite so gi praat , a bea daaaleku poslabo rangirani od nas na sekakov plan , a za finansiski da ne praam muabet .... nie dadovme 30 milioni za Gomez drvoto , a tie davaat pari za Mascherano ili Cesc .... toa gi pravi posilni od nas , imaat pokvaliteten menagerski tim od nasiot na celo so NERLINGER koj da mi go dadat bi go rasparcil !
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Имаат повеќе пари и подобри играчи ама тоа не е се. Не направи нас како жив малер да сме ако играме против нив. Не може да кажеш само заради тоа и ке ги тепаат сите. Милан како загуби финале од Ливерпул, 3 комада предност и подобар состав ама не ја земаа титулата. Ние како загубивме од Манчестер титула за само две минути. Интер оваа година ги напикавме во гол, да им дадеше судијата уште во 70 минута ке си излезеа од теренот ама победија. Грција како освои ЕП.
Топка е, не знаеш каде ќе влезе. Никој не е непобедлив.
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Имаат повеќе пари и подобри играчи ама тоа не е се. Не направи нас како жив малер да сме ако играме против нив. Не може да кажеш само заради тоа и ке ги тепаат сите. Милан како загуби финале од Ливерпул, 3 комада предност и подобар состав ама не ја земаа титулата. Ние како загубивме од Манчестер титула за само две минути. Интер оваа година ги напикавме во гол, да им дадеше судијата уште во 70 минута ке си излезеа од теренот ама победија. Грција како освои ЕП.
Топка е, не знаеш каде ќе влезе. Никој не е непобедлив.
Ne me svakate so sakam da kazam ...... ako sakame da osvoime LS mora da se vodime spored nivniot kvalitet i nie , ako ne ke diseme vo vrat toa sakam da kazam AMAN !!! A za takvi utakmici kako so gi davas za primer se istoriski i ne se povtaraat , a da se vleceme nie na takvo nesto " PSTI BOZE " ( NE ) sakam mozebi da gledam finale kako Bayern gi gazi ciganive od Spanija rutinirano so 2 - 0 ili 3 - 1 .... rekov uste pogore Bundes e nasa ali LS na sreka samo ako se padneme so nekoja angliska ekipa ili italijanska , so spanska ekipa ( PISI PROPALO ) a jas pak ke rezerviram karta za finalevo uste od sea za sekoj slucaj ali ako Bayern igra u Finale so Barca odma ja stavam na prodazba , ne planiram da gledam kako mi gi omalovazuvaat decata i toa na domasen teren :D :D :D
--- надополнето: Sep 1, 2011 11:31 PM ---
Овој пост мора да е најбедното нешто што го имам прочитано на овој фан клуб.
Дечко get a grip seriously. Не знам од каде да почнам од волку страшно залажувачки работи што ги имаш напишано. Некој што не е запознаен со работите во Баерн да дојде да го прочита ова,ќе си помисли во којзнае во каква очајна состојба е клубот. Не вреди ниту да пробам да се објаснувам за некои nonsense работи што си ги напишал.

Само знаеш, управата нема памет( истата управа која го направи Баерн институција,кои живеат и дишат со клубот,а не ко некои богаташи кои прашање на време е кога ке изгубат интерес во фудбал,како роман или шеиков во Сити), нема да сме можеле да го сопреме Озил(ко Озил до вчера да не играше во БЛ, каде што одлично го запиравме, и BTW Реал имаат комплекс од нас,ако си навивач ке знаеш со кој надимак го ословуваат Баерн) , и со последново дека голем дел од тимот бил,шлајм,во моите очи барем,не си фан на Баерн. играчи како Милер, Олич(да не беше тој немаше да го поминете Јунајтед),Рибери ако ти се тебе шлајм take a hike бато, реал и барса чекаат bandwagon фанови
Aj da ne zboram gledam deka lupas gluposti ... real imale kompleks od nas :) :) :) :) :) :) 9 tituli i daleku pojak tim i finansiski se daleku posilni ... mislam deka ti treba da se preispitas sto treses zeleni ovde !! Ajde pedala !
 
D

Demichelis

Гостин
Спасо, јас делумно се сложувам со тебе. Точно е тоа дека ако навистина сакаме трофеј од ЛШ ни треба уште некое стварно звучно име. Со овој состав- таа мисија е тешко остварлива но не е невозможна. Впрочем, земи ги како пример Челзи и Реал 7-8 години купуваат ѕвезди но успехот изостанува- значи нешто фали!
Но она што ме нервира сеа е тоа што ти го правиш Баерн преслаб. Да, Бадштубер не е Пујол, тоа сите го знаеме, ЗНАЕМЕ ДЕКА НИ ФАЛИ МАРТИН ДЕМИКЕЛИС :D, но тоа е тоа. Одиме понатаму. Некогаш решаваат и нијанси, некогаш е потребна и мала доза на среќа и секако, Роебн и Рибери да ни се живи и здрави. Јас Баерн не би го отпишала уште сега.
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Спасо, јас делумно се сложувам со тебе. Точно е тоа дека ако навистина сакаме трофеј од ЛШ ни треба уште некое стварно звучно име. Со овој состав- таа мисија е тешко остварлива но не е невозможна. Впрочем, земи ги како пример Челзи и Реал 7-8 години купуваат ѕвезди но успехот изостанува- значи нешто фали!
Но она што ме нервира сеа е тоа што ти го правиш Баерн преслаб. Да, Бадштубер не е Пујол, тоа сите го знаеме, ЗНАЕМЕ ДЕКА НИ ФАЛИ МАРТИН ДЕМИКЕЛИС :D, но тоа е тоа. Одиме понатаму. Некогаш решаваат и нијанси, некогаш е потребна и мала доза на среќа и секако, Роебн и Рибери да ни се живи и здрави. Јас Баерн не би го отпишала уште сега.
E E E E E bas Martin ni fali , ajde sega vo primera valjda ke raspali ke gi odnese Malaga do vrvot :D :D :D
 
D

Demichelis

Гостин
Ти бе Спасо читаш весници? Сите медиуми пишуваа дека Мартин е најзаслужен што Малага од зоната на испаѓање стигна до 11-то место лани. Ама ај сеа не е тоа тема на разговор :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom