Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Ако го положат тестот против овие играчи,треба да ги прогласиме за најдобри?
Pa ako go polozat toj test valjda ke se i sampioni vo LS , i ke imaat sansi da se borat za titulata najdobar tim vo svetot pa ti vidi !
--- надополнето: Aug 30, 2011 10:10 PM ---
Ако го положат тестот против овие играчи,треба да ги прогласиме за најдобри?
Dzabe e se , ako ne se osvoi Liga na sampioni , eden Milito ni skrsi ki4ma , koga ke go zamislam Messi vo 16 m mislam deka lambada ke ni napravi ili pak Ozil so negovite passovi ke gi vidam Gustavo i Schweini kako ke go zadrzat na sred !
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Можеа и 2001 да се откажат Кан, Ефе, Џоване и компанија зошто и тогаш Раул, Фиго, Карлос, Редондо, Мориентес беа многу поголеми ѕвезди и ѕвездички ама овие нашите ги имаа најважните работи за триумф во ЛШ - срце, самодоверба и пожртвуваност!

Овие сега имаат 100 пати опвеќе талент отколку дечките тогаш ама еве и денес после 10 години уште правиме муабет за „славната генерација 2001“, зошто дечките кои излегоа тогаш на Сан Сир беа прави херои во споредба со овие денес. На оваа генерација и треба малку од тој ген, а за квалитетот не се сеќирам којзнае колку (што не значи дека не би сакал вечер во 23:59 да прочитам дека сме го земале Ројс :D).
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
spaso а да се откажеш од екипава додека е со време?
Brat4e ja za ovaa ekipa navivam od 97 i toa dosta jako , od doma sum se kreval i sum patuval za da gi gledam bayern i sega ti ke mi kazes ja da se otkazam , abe radijacijata od topilnicata stvarno te ima mavnato tebe vo glava i toa dosta zdravo !
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Пфффффффф љмфао.

Сурпрајс сурпрајс... Ни Сисе, ни Ројс, ни Фарфан, ни Алекс ни никој не земаме. Мислам дека барем еден многу ќе ни користеше чисто заради дополнителните опции кои ќе ги имавме во ЛШ ама тоа е тоа.

Одиме сега со тоа што го имаме... Далеку од тоа дека тоа е лошо :pipi:
 
G

_Ghost_

Гостин
Нека си се надева другар ти.:) Само едно ќе пишам, ЛШ. Доволно е.
 
M

MrzaRules

Гостин
Brat4e ja za ovaa ekipa navivam od 97 i toa dosta jako , od doma sum se kreval i sum patuval za da gi gledam bayern i sega ti ke mi kazes ja da se otkazam , abe radijacijata od topilnicata stvarno te ima mavnato tebe vo glava i toa dosta zdravo !
епа кога така негативностите споделуј ги на друго место....како си запнал со негативности за екипата...олабави малце...се ќе си дојде на место ;)
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
епа кога така негативностите споделуј ги на друго место....како си запнал со негативности за екипата...олабави малце...се ќе си дојде на место ;)
Jas samo ja prikazuvam realnata slika brat ... porano gi imavme linke , kufur , Hasan , Sagnol , Liza , Mateus , Jeremis , Hargrejvs i uste nekolku koi bea sekogas spremni da izginat vo odbranata , sega dojde red da se potpre so Gustavo , Van Buyten i Badstuber i Rafinja vo odbrana protiv Ozil ili Iniesta .... daj vi se molam ... malku realno !! Aj kazete eden sto moze da go pokosi Ozil ili Xavi i Iniesta vo sred za da ne dojde do pass situacija za da se dodade na napadot ... nasite destruktivci treba da go zavrsat ova !!! SO Timo i Gustavo ne ocekuvam nesto osobeno , moze da se spreci Lampard ili Gerrard , ali Ozil i Iniesta ili pak Messi ( NE DAJ BOZE ) koj nas destruktivec ke moze da gi spreci .... da imase nasata uprava pamet vo glava ke angazirase nekoj kako Mascherano , Cambiaso , Khedira ili bilo koj drug namesto Timo , kako vtoro nemame asalen playmaker za so golemi timovi zatoa sto od drugata strana tokmu ovie destruktivci stojat , a Kroos ne gledam deka ima nekoj potencijal da moze da ja gurne topkata megu niv , a za napadot :))))) Zikler da se vrati ke bide podobar od Homez , samo Golmanot , Lahm , Schweini i Robben se taka igraci koi moze da igraat konstantno dobro i da se nadevame na niv vo LS , drugoto se e SLAJM neviden .... koja e samo razlikata od 2001 vo kvalitetot na timot i ovoj denes ne se ni sporeduva ... denes nemame nisto nitu sredina saglam nitu napad , so isklucok na Robben koj kako so trgnal i ovaa sezona ke go gledam povekje nadvor na tribini odkolku na teren ..... prosto nemam zborovi , za bundes znam deka bayern dva pati ne prostuva i deka titulata ako treba i na sila ke ja zememe ama kaj nas ke si se vrati , ali LS epten tesko duri se mislam kako ke se postavi nasata odbrana na Rossi , Aguero i Pandev/Cavani :) :) da mi prostis velesanec :) ali suma sumaru toa ti e realnata situacija !!! Pesimisti4ki gledam na rabotite poradi toa sto Bayern zasluzuva da bide na vrvot na evropa kako najdobar tim , a ne nekoi cigani od pustinite vo Spanija ili od bregovite na Italija !!! Pozzz
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.080
Поени од реакции
25.503
Jas samo ja prikazuvam realnata slika brat ... porano gi imavme linke , kufur , Hasan , Sagnol , Liza , Mateus , Jeremis , Hargrejvs i uste nekolku koi bea sekogas spremni da izginat vo odbranata , sega dojde red da se potpre so Gustavo , Van Buyten i Badstuber i Rafinja vo odbrana protiv Ozil ili Iniesta .... daj vi se molam ... malku realno !! Aj kazete eden sto moze da go pokosi Ozil ili Xavi i Iniesta vo sred za da ne dojde do pass situacija za da se dodade na napadot ... nasite destruktivci treba da go zavrsat ova !!! SO Timo i Gustavo ne ocekuvam nesto osobeno , moze da se spreci Lampard ili Gerrard , ali Ozil i Iniesta ili pak Messi ( NE DAJ BOZE ) koj nas destruktivec ke moze da gi spreci .... da imase nasata uprava pamet vo glava ke angazirase nekoj kako Mascherano , Cambiaso , Khedira ili bilo koj drug namesto Timo , kako vtoro nemame asalen playmaker za so golemi timovi zatoa sto od drugata strana tokmu ovie destruktivci stojat , a Kroos ne gledam deka ima nekoj potencijal da moze da ja gurne topkata megu niv , a za napadot :))))) Zikler da se vrati ke bide podobar od Homez , samo Golmanot , Lahm , Schweini i Robben se taka igraci koi moze da igraat konstantno dobro i da se nadevame na niv vo LS , drugoto se e SLAJM neviden .... koja e samo razlikata od 2001 vo kvalitetot na timot i ovoj denes ne se ni sporeduva ... denes nemame nisto nitu sredina saglam nitu napad , so isklucok na Robben koj kako so trgnal i ovaa sezona ke go gledam povekje nadvor na tribini odkolku na teren ..... prosto nemam zborovi , za bundes znam deka bayern dva pati ne prostuva i deka titulata ako treba i na sila ke ja zememe ama kaj nas ke si se vrati , ali LS epten tesko duri se mislam kako ke se postavi nasata odbrana na Rossi , Aguero i Pandev/Cavani :) :) da mi prostis velesanec :) ali suma sumaru toa ti e realnata situacija !!! Pesimisti4ki gledam na rabotite poradi toa sto Bayern zasluzuva da bide na vrvot na evropa kako najdobar tim , a ne nekoi cigani od pustinite vo Spanija ili od bregovite na Italija !!! Pozzz
само ова слика ја погледни, друго не треба да зборувам :cool:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Луиз Густаво е најголемото трансфер откритие на Баерн во последниве 10 години.

Момакот за помалце од година дена играње во Баерн стигна до Бразилска репрезентација.

Да не напоменувам дека лани,на првата утакмица со Интер го пикна Снајдер во чорапа,а знаеме дека Снајдер после Чави е најдобриот плејмејкер на денешницава.

Такада Луиз Густаво во пар со Швајни е на исто рамниште и двајцата се дефинитивно светска класа дуо!!!
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
само да се надеваме дека Рибери и Робен оваа година нема да ги мачат повреди пошто и така немаме некоја замена за нив посебно во ЛШ ке треба или Кроос средина Милер лево/десно или па Усами/Алаба, за во БЛ ок али за во ЛШ не иде
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.080
Поени од реакции
25.503
Луиз Густаво е најголемото трансфер откритие на Баерн во последниве 10 години.

Момакот за помалце од година дена играње во Баерн стигна до Бразилска репрезентација.

Да не напоменувам дека лани,на првата утакмица со Интер го пикна Снајдер во чорапа,а знаеме дека Снајдер после Чави е најдобриот плејмејкер на денешницава.

Такада Луиз Густаво во пар со Швајни е на исто рамниште и двајцата се дефинитивно светска класа дуо!!!
ете така, ти благодарам што му/им раскажа дел од сликата (y)
 

spaso

Discover the ultimate in relaxed romance with the
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Луиз Густаво е најголемото трансфер откритие на Баерн во последниве 10 години.

Момакот за помалце од година дена играње во Баерн стигна до Бразилска репрезентација.

Да не напоменувам дека лани,на првата утакмица со Интер го пикна Снајдер во чорапа,а знаеме дека Снајдер после Чави е најдобриот плејмејкер на денешницава.

Такада Луиз Густаво во пар со Швајни е на исто рамниште и двајцата се дефинитивно светска класа дуо!!!
Ozil go nadmina Sneijder brat , bas bi sakal da go vidam Gustavo kako ke se spravi so Ozil .
--- надополнето: Aug 31, 2011 10:23 PM ---
само ова слика ја погледни, друго не треба да зборувам :cool:
Eve edna sporedba ... edniot e mnooogu poslab od Mateus , a drugiot 3 klasi poslab od Linke , barem sega zasega , mladi se i imaat vreme da se dokazat ali toa e realnata slika sega zasega !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom