Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
е ако де те разбрав, нели ти кажав не го спомнувај воопшто тимот Реал, тој некако се возбудува, некако...како да кажам, тој полудува :drk:
--- надополнето: Sep 3, 2011 1:10 AM ---

Abe poluduvam i nemozam da prebolam toa sto Ozil igra za REAL ete vistinita ti ja kazav da si ja znaes , se sekavam Nerlinger koga kaza deka ne ni trba Ozil sme imale pojak tim so Kroos , ete od togas sigurno pomia godina vreme i seuste sum nervozen sto najdobriot play vo svetot nemozevme da go pribereme kaj nas !!!!!!!
--- надополнето: Sep 3, 2011 11:11 AM ---
Abe poluduvam i nemozam da prebolam toa sto Ozil igra za REAL ete vistinita ti ja kazav da si ja znaes , se sekavam Nerlinger koga kaza deka ne ni trba Ozil sme imale pojak tim so Kroos , ete od togas sigurno pomia godina vreme i seuste sum nervozen sto najdobriot play vo svetot nemozevme da go pribereme kaj nas !!!!!!!
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Мора некако Хејнкес да го инсталира Крос во системот на Баерн,како што тоа го има направено Лев во германска репрезентација.

Мислам дека ќе добиеме доста на квалитет со него....
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.307
Поени од реакции
26.217
Мануел Ноер и Бастиан Швајнштајгер нема да отпатуваат во Полска со репрезентацијата и ке се приклучат утре на тренинзите во Минхен, посебно ми е мило за Швајнштајгер но мислам дека Лев требаше и Лам да го пушти да си оди во Минхен :)
--- надополнето: Sep 3, 2011 5:34 PM ---
Вториот тим на Баерн денес загубил дома 2:3, и Такаши Усами одиграл 90 минути ама џабе :confused:
 
Член од
22 август 2009
Мислења
2.387
Поени од реакции
1.036
одлично сеа уште Лам и Милер да бидат на клупа ке биде супер.
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Извинете што ви се убацувам вака, ама морам да ја постирам песнава...песната не е битна туку пеачот, тој е најголем фан на Баерн. :D Можеби го знаевте клипов ама да се посмееме малку. :)
Од секогаш ме интересирало дали му е од Клинсман дресов :pos:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Досаааднооооооооо :sleep:

Сите се кај баскетот а? :P

Робен кај да е ќе продолжува договор (ова „кај да е“ јас го разбирам како „до јануари“). Му истекува за две сезони ама и јас би играл вака, сигурно си е сигурно хехе. Со негови зборови „Медицинскиот тим на Баерн е најдобар на цел свет“, а за играч како Арјен тоа е очигледно важен момент.

Муабетов е, ќе треба и за Милер-Волфарт замена да бараме, нек си земе некој практикант да го подучува уште од сега :icon_lol:
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
4-5 дена го немав отворено фан клубов. :pos: Поздрав до сите.
Јас цел месец неам пишано, толку им требаше на овие мрзите да реновират кровот на школото у близина, покварен народ човек немож на раат да крадне нет.

Иначе сеа глеам неаме примено гол 5 натпревари по ред :vozbud: :vozbud:
Познава се дека иде 2012 the end of the world.
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Cekaj da staneme sampioni i svetot da zavrsi so nas :D :D
 
Член од
28 април 2011
Мислења
275
Поени од реакции
114
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Spored Uli Hoeness Bayern odbil ponuda od 80 miliono evra za Ribery.se spekulira deka zainteresiraniot tim bese Anzhi.

http://www.lajmesport.com/futboll/kampionati-gjerman/bayerni-refuzoi-80-milione-euro-per-ribery/
--- надополнето: Sep 5, 2011 1:11 PM ---
Bayern se interesira za spanskiot fudbaler Fernando Lorente.se spekulira deka vo zimskiot preoden rok Bayern ke dostavi oficialna ponuda do Athletic Bilbao za nivniot fudbaler.
По име ми е познат ама ретко го имам гледано да игра... Ако не се лажам е напаѓач и репрезентативец е само нема поминување пред Торес и Виља кај Шпанците многу нормално. Не знам дали ќе е ефтин, не знам дали е млад или стар, дали воопшто вреди... :confused:
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
По име ми е познат ама ретко го имам гледано да игра... Ако не се лажам е напаѓач и репрезентативец е само нема поминување пред Торес и Виља кај Шпанците многу нормално. Не знам дали ќе е ефтин, не знам дали е млад или стар, дали воопшто вреди... :confused:
Dobar e za bundes nesto kako Dzeko toj stil na igrac inaku ne e za kaj nas , nie moze da si go zememe kako napagac Van Persie , tehnicki e mnoooogu dobro potkovan , brilijanten igrac !
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Љоренте бе,бевме заинтересирани и лани за него,висок играч,добар со глава и голгетерче е нема што,ама мислам дека во овој момент и не ни треба таков профил на напаѓач,ни треба некој техничар,брз.Ама очигледно дека се бара нешто поволно,поевтино де.
Не се лутам ако го земеме,ќе биде и тој од корист во случај на повреда на Гомез.
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Последниве 2-3 стандардна резерва за Шпанија. Добар е, само Реал се интересираа за него и Билбао бараа 30+ милиони,1.95 е висок. Само мислам нема шанси да му го земе местото на Гомез.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom