Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Добро бе, што е ова само да се плукало по играчи, па не му беше денот на Гомез. Знаете како е кога не сака да влези, не сака. Имаше 2-3 скрос негови грешки и имаше и добри моменти. Ете и убаво го пронајде Робен кој после го бапна тоа ремек делото. А кога еднаш ќе постигне гол, е дури тогаш нема да сопри.
И друго, Се повеќе ме бендисува како се развива играта сезонава, одбраната супер стабилна, па Боатенг го прави и Бадштубер одличен покрај него. Швајни ете го полека си ја враќа формата, Густаво игра со срце и ко препороден.
Мене не ме бендисува форсирањето на Кроос пред Милер. Милер со ништо не заслужи да седи на клупа и според мене е подобар од Кроос, но ај да видиме како ќе се одвива сезонава.
Добро, Гомез е чекач играч и не му беше денот па може да му се опросте. Ама не смее вака да продолже.

А Милер дефинитивно треба да добива шанса пред Крос.
 
M

MrzaRules

Гостин
Швајнштајгер полека си ја враќа формата...затоа што игравме против Цирих бе алоо. Па тие не мрднаа цели 90 минути и ако ова го земате за репер за тоа кој играч во каква форма е - тогаш вие сте будали!
а зарем тоа шо не мрднаа 90 минути не се должи на добрата игра на Баерн...ако Баерн играше лошо Цирих ќе пуцнеа на гол...а они кутрите голот не го видоа...шо значи сме ги надиграле...па биле Цирих...стасале да играат квалификации за ЛШ...шо значи не станува збор за некој си посран тим...и за Рибери не се слагам за денешната утакмица..баш денеска изигра најубаво од почетокот на сезонава...т.е. во овие 3 официјални утакмици...денеска најубаво изигра...
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Добро бе значи само да се кукало нешто...

Прва Работа за тие што не им е јасно нешто.Одбраната денес за онаа одбрана од времето на Демикелис и Ван Бајтен е Кинески Ѕид,и тоа е непобитен ФАКТ.

Бадштубер покрај Боатенг е одличен и најконстантен до сега.

Рибери вчера мен оф д меч!!! Најмногу жар и желба за победа имаше кај него.

А за Гомез стварно незнам.Мислам дека Баерн многу би добил кога место Гомез би имале технички поквалитетен шпиц кој ќе може да ја надополнува играта заедно со Робери.Овие киксови на Гомез можат страшно да не коштаат,и за играч платен 30 милиони се НЕДОЗВОЛИВИ!

Инаку играта од утакмица до утакмица е се подобра и подобра!

п.с.

Луиз Густаво е ЗЛАТО вреден играч!Фантастичен...
 

Goon

Pogback
Член од
16 март 2010
Мислења
1.848
Поени од реакции
1.480
Зашто не пробате некогаш со Милер како најистурен и со Крос позади него, ем ќе имате поподвижен напад, ем нема да се нервирате на промашувањата на Гомез.. Марио нека служи како еден вид на џокер и според мене покорисен би бил во таква улога.. ;)
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Јас па напаѓачки едноставно би сакал да видам еден класичен 4-4-2.

За ова ти требаат здрави Робен и Рибери зошто Милер или Кроос варијанта по крила одвај е можно во нашиов 4-2-3-1 а во класичен 4-4-2 мислам би било промашување целосно. Усами и Алаба рано е не знам точно што можат, потенцијалот е тука ама сеуште се „киндер јајце“.

-------Швајни--Густаво
Робен------------------Рибери
---------Милер--Гомез

Истите играчи, само минимална разлика во поставеноста. Милер повеќе напред отколку назад, тоа е тоа.
 
P

PoisonLady

Гостин
Добро бе, се гледаме во ЛШ со Кинескиот Ѕид составен од Боатенг и Бадштубер и со убиствениот напад предводен од Гомез !
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Добро бе, се гледаме во ЛШ со Кинескиот Ѕид составен од Боатенг и Бадштубер и со убиствениот напад предводен од Гомез !
Абе никој не рече дека сме „кинески ѕид“ назад или дека Гомез е новиот Герд Милер.

НО, во споредба со лани и преклани одбраната е како ферари до фиќо да ставиш. До каде ќе не донесе во ЛШ, здравје ќе бидеме попаметни најкасно догодина во Мај некаде. Мислам дека нема никаква потреба за паника сега. Има и многу простор за подобрување што за мене е нормално на почеток на сезона ама за толкав песимизам како твојот не гледам причина.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Зашто не пробате некогаш со Милер како најистурен и со Крос позади него, ем ќе имате поподвижен напад, ем нема да се нервирате на промашувањата на Гомез.. Марио нека служи како еден вид на џокер и според мене покорисен би бил во таква улога.. ;)
Ова е одлична идеја!! И јас многу пати сум помислил на ваква варијанта,ама Ван Гал ниеднаш не ја проба,еве ни Хајнкес до сега.

Мислам дека Милер може одлично да се снајде во позицијата на шпиц,доста е брз,спретен,технички поткован,се што не е Гомез.

Или Гомез на клупа, и да се убаци Петерсен!
 
M

MrzaRules

Гостин
ама како шо гледам Петерсен ќе биде играч од калибар на Баумјохан,Шлаундраф...го фалеа..го земаа и не е во составот ни на клупа...
 

spaso

Search Pretty Girls from your city for night
Член од
5 септември 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
779
Van Persie ke ni odgovarase mnogu i cekav nekoj cekor da se napravi okolu negovo angaziranje ama nisto od toa , ke se nervirame i ovaa godina od Gomez kako so trgnal , ja da sum na mestoto na Jupp bi probal i samo so Miler vo napadot !
 
G

_Ghost_

Гостин
Van Persie ke ni odgovarase mnogu i cekav nekoj cekor da se napravi okolu negovo angaziranje ama nisto od toa , ke se nervirame i ovaa godina od Gomez kako so trgnal , ja da sum na mestoto na Jupp bi probal i samo so Miler vo napadot !
Зошто И оваа година? Лани да не се нервиравме со него кога газеше на секој натпревар?
Преклани (првата негова сезона во Баерн) малку голови да не даде пред да се повреди и оној ретардана од тренер што го имавме пред да го седни на клупа?
Немојте вака ви се молам.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Зошто И оваа година? Лани да не се нервиравме со него кога газеше на секој натпревар?
Преклани (првата негова сезона во Баерн) малку голови да не даде пред да се повреди и оној ретардана од тренер што го имавме пред да го седни на клупа?
Немојте вака ви се молам.
Се согласувам со тебе,али и лани и преклани често промашуваше во КЛУЧНИ моменти.

Во ЛШ промашувања како оние од вчера значат елиминација.Среќа што имаме солидна одбрана,меѓутоа против сериозни екипи,100% шанси за гол ќе имаме неколку.Тие ќе мора да искористат,а Гомез очигледно незнае како.

За Бундес е топ,другите работата за него,не е под толкав притисок и дава голови...
 
P

PoisonLady

Гостин
Дечки, ај сега малку сериозно. Каде се документите за регистрација на нови членови? Блејз... што направивте тогаш со Дарко? Прашувам затоа што пред некое време ме контактираа за тоа 5-6 луѓе, еве вчера и денес пак...не знам кај да ги упатам/што да им речам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom