Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување
P

PoisonLady

Гостин
Кај е сега Алекс да го брани Гомез и да ме убедува дека нападот функционира ? Нели ќе распалеше Гомез вечерва бе? :rolleyes:
П.С. Гомез ОДМА да си оди дома!
 

коментатор

Пингвин
Член од
25 февруари 2010
Мислења
3.546
Поени од реакции
9.457
Можеше многу повеќе но тоа е тоа. За Гомез немам зборови.
Бадштубер и Боатенг стабилни отпозади тоа ме радува многу, само според мене Милер требаше да стартува а не да влезе од клупа. Коа Беда беше тиа што доби црвен од Цирих:):pos:.
 
P

PoisonLady

Гостин
Боатенг и Бадштубер до сега се стабилни затоа што, реално кажано, игравме три утакмици со тиња екипи. Ќе ги видиме колку се стабилни против вистински силен опонент. Ова до сега не се важи баш и баш, ова е само загревање.
 
R

Roten 96

Гостин
ее ај честито победа некај...со задоцнување мало :D ехх Робен гол играч се гледа...само да му се намести на лева и д анема никој пред него ке даит гол..друкше не бидува хаха...а Гомез па да не кажам немаше среќа..и Рибери со пречката..али ај 2-0 победа..готово е се..поздрав
--- надополнето: Aug 17, 2011 9:59 PM ---
на Рибери стативата се извинувам хаха :D
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.204
Поени од реакции
25.961
Кај е сега Алекс да го брани Гомез и да ме убедува дека нападот функционира ? Нели ќе распалеше Гомез вечерва бе? :rolleyes:
П.С. Гомез ОДМА да си оди дома!
Никогаш не реков дека нападот функционира, само ја пофалив нашата одбрана во изминатите денови, реков дека кога тогаш Гомез ке распука, признавам денес се изнапромаши, но јас најмногу не сум задоволен од Рибери, осевн шутевите другото му е хаос, не може еден да издрибла, еден добар пас не може да направи или да нафрли, често губи топки и ме нервира ептен. Искрено жал ми е шо играше денес тој, како немаше мала повреда па некој тим како Арсенал или Јувентус што имаат потреба од таков играч и да го купат, сега нема да може за друг тим да игра во ЛШ така да ке остане уште една сезона :mad:

Вие слепи сте или не ви одговара така, Рибери тотално е изгубен, а вие само Гомез го критикувате
--- надополнето: Aug 17, 2011 10:14 PM ---
Боатенг и Бадштубер до сега се стабилни затоа што, реално кажано, игравме три утакмици со тиња екипи. Ќе ги видиме колку се стабилни против вистински силен опонент. Ова до сега не се важи баш и баш, ова е само загревање.
Но Волфзбург не спаѓа во тие, за Менхенгладбах и Цирих те разбирам, ке видиме и со Хамбург во сабота, ке има добар тест нашата одбрана, добри офанзивци имаат тие
--- надополнето: Aug 17, 2011 10:19 PM ---
И пак ке кажам, очекувајте многу натпревари оваа сезона да ги тепаме 1:0 или 2:0, добро де некогаш и ке губиме :D
 
P

PoisonLady

Гостин
Оффф, па што Волфсбург е...па и Хамбургер што офанзивци има (ги видовме со Дортмунд). Воопшто јас не мислев на таков тип опоненти, мислев на некој како Манчестер, како Реал, Барселона... затоа што ако сакаш да освоил ЛШ (не Бундес) тогаш со она што денес го правеше Гомез и со стабилноста на Боатенг и особено на Бадштубер не знам до каде ќе стигне Баерн.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.204
Поени од реакции
25.961
Оффф, па што Волфсбург е...па и Хамбургер што офанзивци има (ги видовме со Дортмунд). Воопшто јас не мислев на таков тип опоненти, мислев на некој како Манчестер, како Реал, Барселона... затоа што ако сакаш да освоил ЛШ (не Бундес) тогаш со она што денес го правеше Гомез и со стабилноста на Боатенг и особено на Бадштубер не знам до каде ќе стигне Баерн.
има време за такви противници како Манчестер и Барселона, далеку е март-април 2012, до тогаш можеби ке станат страшни Боа и Бад или па ако не биде ништо ке се реагира во јануари ;)
а инаку искрено кога играме против Хамбург, Волфзбург, Дортмунд, Леверкузен и Шалке тогаш можеме да видиме како стои нашата одбрана и за да знаеме што следува против тие противници што ги кажа

И страшните офанзивци на Реал се губат против Барселона па зошто и тие на Хамбург да не се губат со Дортмунд, Дортмунд и Барселона имаат слична игра, сите напред - сите назад,
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.204
Поени од реакции
25.961
А Баерн каква игра има? Ни напред ни назад а? :D
Е баш таква :icon_lol:
играта ке се одвива во средината на теренот и нон стоп додавања помеѓу Густаво, Швајнштајгер со одбраната па пополека напред кон крилата и ке се кружи околу шеснаесетникот на противникот да се бара простор за шут или нафрлена ако не успее пак назад топката кон средината или одбраната и поново исто, очекувајте дека ке имаме скоро секогаш повеке посед на топка од противниците и головите што ке ги постигнуваме ке бидат голови од 20-30 метри или некои нафрлени.

Чисто сум луд но така е и така ке биде :D :ROFLMAO:
--- надополнето: Aug 17, 2011 11:08 PM ---
дури ги испуштив головите на Меси и Бензема заради вас да ви објаснам, еј стварно сум луд :D
 
M

Mario Gómez

Гостин
Ја ќе ја испуштев тепачката хејтајќи го Хомез на странски форум а у меѓувреме ме банираа " for insulting homosexual jokes"
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
885
Поени од реакции
408
Честито победа и реално гледано овој противник неможеше да ви парира инаку голчено на Робен беше o_O:drk:
 
G

_Ghost_

Гостин
Добро бе, што е ова само да се плукало по играчи, па не му беше денот на Гомез. Знаете како е кога не сака да влези, не сака. Имаше 2-3 скрос негови грешки и имаше и добри моменти. Ете и убаво го пронајде Робен кој после го бапна тоа ремек делото. А кога еднаш ќе постигне гол, е дури тогаш нема да сопри.
И друго, Се повеќе ме бендисува како се развива играта сезонава, одбраната супер стабилна, па Боатенг го прави и Бадштубер одличен покрај него. Швајни ете го полека си ја враќа формата, Густаво игра со срце и ко препороден.
Мене не ме бендисува форсирањето на Кроос пред Милер. Милер со ништо не заслужи да седи на клупа и според мене е подобар од Кроос, но ај да видиме како ќе се одвива сезонава.
 
P

PoisonLady

Гостин
Швајнштајгер полека си ја враќа формата...затоа што игравме против Цирих бе алоо. Па тие не мрднаа цели 90 минути и ако ова го земате за репер за тоа кој играч во каква форма е - тогаш вие сте будали!
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.204
Поени од реакции
25.961
еве конечно некој што има исто мислење како мене, се сложувам со тебе од А до Ш :)

Мислам за Ghost
--- надополнето: Aug 17, 2011 11:38 PM ---
Швајнштајгер полека си ја враќа формата...затоа што игравме против Цирих бе алоо. Па тие не мрднаа цели 90 минути и ако ова го земате за репер за тоа кој играч во каква форма е - тогаш вие сте будали!
ти престани со тоа "затоа што против тие игравме а не против оние" :mad:
јас највеке од Рибери и Швајнштајгер не сум задоволен но Швајнштајгер денес супер одигра за разлика од Рибери кој одамна ме нервира,
Швајнштајгер највеке контакти со топка имаше, највеке истрча и што е најважно голот за 1:0 го постигна :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom