Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Болд1 - Исто стартуваа и двајцата во исто време и затоа не беше доделен втор жолт.
Болд2 - Швајштајгер стартуваше опасно, Руни прв стигна до топката и го искористи тоа да падне. Пресуден беше допирот на топката што го напрај Руни
nesme plackovci,no ti ocigledno ne si go gledal natprevarot ili nerealensi eveti i dvata starta
na klipov se gleda dobro deka Boa prv stigna do topkata a otposle valensia go zakaci i boa i topkata
od televizia i od reakciata na navivacite covek ke pomisli deka mu gi skina nozete,a na klipov se gleda mnogu dobro deka Basni prv stigna do topkata ic ne go cepna Roney,vidiga i reakciata na Roney posle crveniot karton demek mu padna zal no dobro odglumi BRAVO za nego

da bideme realni nieden nebese od ovie startovi za vtor zolt karton no cim mu davas na edniot crven taka lesno togas trebe i za drugiot istoto da go napravis.
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Според мене најлошиот меч сезонава, а можеби и подолго. Барса во најдосадните денови не ни беше рамна. Гарант некој глуп и безначаен рекорд срушивмме со пасови. Иначу ми се потврди лошото претчуство. Сега ако не даеме гол во први 20 мин во Минхен ќе биде калакурник и комотно можат некој 2:2 бош резултат да ни извадат...
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.010
Поени од реакции
5.326
nesme plackovci,no ti ocigledno ne si go gledal natprevarot ili nerealensi eveti i dvata starta
na klipov se gleda dobro deka Boa prv stigna do topkata a otposle valensia go zakaci i boa i topkata
od televizia i od reakciata na navivacite covek ke pomisli deka mu gi skina nozete,a na klipov se gleda mnogu dobro deka Basni prv stigna do topkata ic ne go cepna Roney,vidiga i reakciata na Roney posle crveniot karton demek mu padna zal no dobro odglumi BRAVO za nego

da bideme realni nieden nebese od ovie startovi za vtor zolt karton no cim mu davas na edniot crven taka lesno togas trebe i za drugiot istoto da go napravis.
Руни прв ја удира топката каде гледаш дека швајштајгер ја удира прв?
Види малце поубаво, успори снимка ако можеш.
А за тоа со Валенсија си кажав мислење.
 
Член од
10 јули 2009
Мислења
1.543
Поени од реакции
197
Руни прв ја удира топката каде гледаш дека швајштајгер ја удира прв?
Види малце поубаво, успори снимка ако можеш.
А за тоа со Валенсија си кажав мислење.
i spored tepe Shwaini zasluzi crven a Welbek ne ? samo prasuvam
 
Член од
5 август 2008
Мислења
6.010
Поени од реакции
5.326
i spored tepe Shwaini zasluzi crven a Welbek ne ? samo prasuvam
И двајцата заслужија црвен. Стартот на Швајни беше доста опасен да не рипнеше Руни ќе го однесеше.
Валенсија ваљда мислиш, Старт исти од двете страни ама Боа прв стигнува до топката, да му покажеше втор жолт немаше да згреши.
Грешките а судијата ги кажав и во темата на ЛШ.
на страна картониве. Чист гол поништен на Велбек и недосуден пенал за Баерн.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Голот на Велбек не беше опасна игра/високо крената нога?
Ne be gol beshe, nema vrska so shutot beshe pola metar od Manu nemashe da ja odbrani. Ama aj da ne placheme be veze za sudii greshkite se del od fudbalot nekogas nie ke dobieme nekogash protivnikot.

Sent from my Samsung Galaxy S4 using Tapatalk 2
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.662
Поени од реакции
14.536
Џабе се расправате и судии и црвени, да играа Баерн посмело друго ќе беше, вака останува среда
 
M

Mario Gómez

Гостин
Џабе се расправате и судии и црвени, да играа Баерн посмело друго ќе беше, вака останува среда
Toa me nervira, mnogu taktiziranje. Taka se taktizira so rezultat na gosti koga igras mnogu po drug fudbal doma pred svoite navivaci. Uzasno izigravme, spori polukontri, loso na visoki topki. Kazav arno sho igravme s Manchester pa ne napravija mnogu shansi, inaku so toj pristap mozeshe i mnogu polosho od 1-1.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Џабе се расправате и судии и црвени, да играа Баерн посмело друго ќе беше, вака останува среда

Или во превод класичен напаѓач....Дури и со Милер позади Манџо ќе беше добро,Лам ќе идеше десно и немаше да игра Рафиња...

Премногу мидфилдери,а ни требаа брзи и спретни играчи во нападот....Исто ко во првата со Арсенал...

Не верувам дека Пеп намерно прави грешка или демек ние знаеме поише од него....

Очигледно таква му е стратегијата да држи повеќе топка и посед на гостински терен и да чека на грешка на противникот....Ваљда тоа му е подефанзивна варијанта,меѓутоа се покажува дека Баерн не е доволно стрплива екипа тоа да го тера 90 минути и после одредено време стануваат нервозни и пробуваат набрзина да идат у напад и прават грешки.[DOUBLEPOST=1396465674][/DOUBLEPOST]Најпаметно ќе е и ние ко фанови,и медиумите општо да олабават со муабетите за ЛШ,и одбрана на титулата и бла бла....

Далеку е тоа...Треба да се гледа утакмица по утакмица,ама не здраво за готово, него ко да нема утре....

Сите 4 екипи што ќе бидат у полуфинале ќе имаат подеднакви шанси за влез у финале,и буквално нема шанси да се предвиди...Финалето па е скроз друга приказна...

Такада нема потреба од еуфорија,предвидувања и слично..Важно е да играат ко што доликува и се ќе дојде.
 
Последно уредено:
Член од
2 март 2007
Мислења
4.097
Поени од реакции
893
Ne zaebavaj kakov otpor moze da pruzi Junajted. Prv pat ne me fakja nikakva nervoza pred natprevar vo nokaut faza. Bezbroj problemi imaat oni, odbrana prespora, ako go parkiraat avtobusot ushte povekje ke go jadat, ako napadnat ke go jadat. Nashiov sreden red ke ima field day so nivniot, u napad dvajcata ubedlivo najdobri igraci Mata i RvP ne im igraat. Pep takticki e superioren duri i so poslab tim bi go nadmudril Mojsie. Gubeshe kako magare od CIty i Liverpool ne me zafrkavaj. Gigs ako igra kejf, ke go izedat nashive. Napad samo da ne se ispromashuvame i super ke e. Najlosoto scenario so moze da se desi vecer e da pobedime samo eden razlika, podolu od toa ne moze.
Таков каков што им дозволивме да го пружат... И сега може да наебеме и тоа опасно...
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Таков каков што им дозволивме да го пружат... И сега може да наебеме и тоа опасно...

Ама брзо од кога го примивме голот,Пеп одма реагираше,и после неколку минути од кога почнаа вистински да притискаат дојде и израмнувањето...

Што не води до заклучок дека се што требаше да напраат е од старт да стартуваат така и да не дозволат да се влече 0:0 резултат...

Али вероватно тактика на Пеп е на гостински утакмици да игра поконзервативно и изгледа досадно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom