Фан Клуб : Баерн Минхен

  • Креатор на темата 'Никола'
  • Време на започнување

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271
Се дигнавте ептен во воздух сеа ве читам со постовите од 0:3 ќе сме победиле. Со овој досаден фудбал што го играме задоволен сум од резултатот. Сезонава немавме посериозна екипа, освен Арсенал и Дортмунд без цела одбрана и пола среден ред. Против Арсенал дома се плашевме да нападнеме. Исто го очекувам и со овој очаен Манчестер.
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Се дигнавте ептен во воздух сеа ве читам со постовите од 0:3 ќе сме победиле. Со овој досаден фудбал што го играме задоволен сум од резултатот. Сезонава немавме посериозна екипа, освен Арсенал и Дортмунд без цела одбрана и пола среден ред. Против Арсенал дома се плашевме да нападнеме. Исто го очекувам и со овој очаен Манчестер.
Па не е толку досаден,колку што понекогаш се повеќе сконцентрирани да ја задржат топката отколку да тргнат по гол....Има милион ситуации кога место пас напред кој ќе ја отвори играта,враќаат назад..

Денеска играа премноги ала Барселона,а не им лежи тоа кога пробуваат до гол линија да ја донесат топката...

Милион топки прелетаа пред Де Хеа,преку крилата,а немаше кој да ги закуца во гол.Милер доста потфрли денеска,ама па и не е класичен напаѓач,нема да успева таа варијанта со него секогаш.
 

Jaqen H'ghar

Faceless man
Член од
25 март 2009
Мислења
1.077
Поени од реакции
1.271
Па не е толку досаден,колку што понекогаш се повеќе сконцентрирани да ја задржат топката отколку да тргнат по гол....Има милион ситуации кога место пас напред кој ќе ја отвори играта,враќаат назад..

Денеска играа премноги ала Барселона,а не им лежи тоа кога пробуваат до гол линија да ја донесат топката...

Милион топки прелетаа пред Де Хеа,преку крилата,а немаше кој да ги закуца во гол.Милер доста потфрли денеска,ама па и не е класичен напаѓач,нема да успева таа варијанта со него секогаш.
Шо кур е крив Милер кога го ставил да скока помеѓу Видич и Фердинанд. Одеа на нафрлување и во шеснаесетник Милер и Рибери чекаат да удрат со глава а покрај нив Џонс,Фердинанд и Видич :facepalm:
 

ЧЕНТО

Претседник
Член од
27 јануари 2007
Мислења
8.239
Поени од реакции
4.839
Шо кур е крив Милер кога го ставил да скока помеѓу Видич и Фердинанд. Одеа на нафрлување и во шеснаесетник Милер и Рибери чекаат да удрат со глава а покрај нив Џонс,Фердинанд и Видич :facepalm:

Мразам што ќе го кажам ова али Гомез беше за ваква утакмица....Или Манџо многу порано да влезеше...И се ќе беше подруго..Им фалеше играч за последниот пас,тој што ќе поентира...Сите гледаа да подадат,немаше некој да сака гол да даде.Многу Барса стил денес,ептен лошо е тоа за Баерн.

Ко да не ја гледал Пеп со Сити утакмицата,Џеко што им направи на Јунајтед.
 
Член од
27 март 2007
Мислења
735
Поени од реакции
316

Овде Руни ако ја допира топката, јас сум стигнал за на очно.
Ептен се испедерчи Руни копилето. Не само што не беше за втор жолт, туку не беше ни фаул. Гревота е да го местиш Швајни Fussballgott бе грдо човече со пресадена коса!!



И после Робен ќе викаат не чинел.
 
Член од
5 мај 2013
Мислења
1.239
Поени од реакции
1.440
Мое мислење е дека срамота е Пеп да се напаѓа, човекот ја освои лигата за рекордно време плус тоа општо е страшен тренер. Ако земеме во предвид што има направено и за колку време го има тоа направено стварно не е во ред да се напаѓа. Да, тоа дека можеби Манџо ќе беше подобра опција од Милер, но ако Милер дадеше два гола сите овде ќе го правеа Пеп гение. Имаше добра шанса уште на почетокот, но не ја искористи, се случува. А за друг начин на напаѓање и давање гол на вака затворени тимови им останува на поединци да филозофираат овде, како тоа можело вака-можело онака. Кога имаш 15 души во шеснаесетник што и да употребиш ќе биде многу тешко да дадеш гол. И шутеви од далеку имаше, па 9/10 беа блокирани. Едноставно премал е голот кога толку души бранат заедно. Али гледано од другата страна, Јунајтед немаше друга опција освен да игра вака. Со секој друг начин на игра сега Мојс ќе беше дополнително исмеван.
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Ептен се испедерчи Руни копилето. Не само што не беше за втор жолт, туку не беше ни фаул. Гревота е да го местиш Швајни Fussballgott бе грдо човече со пресадена коса!!



И после Робен ќе викаат не чинел.
Не знам оти не го отвора гифов што го постирав, многу убаво се гледа од друг агол дека Швајни ја избива топката и не го ни допира Руни. Ама не е прва ваква ситуација во фудбалот па не ме чуди судискава одлука.
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
253
Поени од реакции
390
Да бидеме искрени за картон не мораше а фаул постоеше. Руни беше во лоша позиција да ја изгуби топката и мораше да добие фаул, затоа се фрли. Не дека одглуми за картон, и сам после се виде дека не беше баш среќен со одлуката.
 
Член од
4 ноември 2013
Мислења
877
Поени од реакции
1.387
Ке биде врв ако испаднеме..
А имам такво чувство.
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Да бидеме искрени за картон не мораше а фаул постоеше. Руни беше во лоша позиција да ја изгуби топката и мораше да добие фаул, затоа се фрли. Не дека одглуми за картон, и сам после се виде дека не беше баш среќен со одлуката.
Само види го гифов, не можам да го постирам не знам зошто, еве линк, на првото мислење на страната е. Ова е дајвање брату, што сакате мислете.
http://www.bayernzone.com/champions-league/3797-manchester-united-fc-v-fc-bayern-muenchen-22.html
 
Член од
29 септември 2013
Мислења
253
Поени од реакции
390
Швајни не ја избива топката, така се гледа.
Муабетот ми беше дека не е дајвање за картон, туку скокна така за добие 100% фаул. Лоша позиција е да изгубиш тука топка.
Фаул имаше но не беше за картон, реален сум. Башка Швајни што не е таков играч.
 
Член од
14 март 2013
Мислења
2.875
Поени од реакции
8.678
Мене ми се гледа ко Швајни да ја избива. За другото се сложувам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom