Фан Клуб: Арсенал

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Перез, игра десно крило и напаѓач.
Ja мислам он самиот психички си се спремил летово, после корпата од репрезентација, и решил сериозно да ја сфати работата, затоа е таа промена, така има и он изјавено, и Венгер.
Перез тука нема никаква врска мислам.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Ајде да ја видам вашата Венгер ол тајм 11 ка


Sent from my GT-I9305 using Tapatalk
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862

И од BBC синоќа имаа емисија за Венгер, мило ми е што од многу медиуми пригодно се испочитува 20 годишнината.

Сега отакако се смирија страстите со транферите, откако имаме серија добри резултати и подобра игра, дали сте за Венгер да потпише нов договор или не?

Или да го оставиме прашањево за крајот на мај. Јас сум во дилема, ништо не мораат да значат сегашниве резултати, до март пак може да се појават старите болки и проблеми. Не сум сигурен дека треба да продолжи, ама кога гледам колку е ценет, колку и на сегашините играчи им значи, не знам што би ни донела иднината.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Posle deneshnata pres mislam deka Wenger definitivno si odi na krajot na sezonata. Ushte nekolku godini kako selektor i toa e toa. Shteta za tolku golem trener so tolku malku trofei no shto e tuka e. Nie si znaeme shto znaci Wenger za nas, a toa e mnogu. Premnogu. Sekoja pocit za ARSENE.
 
T

Todd Solondz

Гостин

И од BBC синоќа имаа емисија за Венгер, мило ми е што од многу медиуми пригодно се испочитува 20 годишнината.

Сега отакако се смирија страстите со транферите, откако имаме серија добри резултати и подобра игра, дали сте за Венгер да потпише нов договор или не?

Или да го оставиме прашањево за крајот на мај. Јас сум во дилема, ништо не мораат да значат сегашниве резултати, до март пак може да се појават старите болки и проблеми. Не сум сигурен дека треба да продолжи, ама кога гледам колку е ценет, колку и на сегашините играчи им значи, не знам што би ни донела иднината.
Доколку освои крупен трофеј по дифолт ке му се продолжи договорот.
Доколку не освои многу зависи и до тоа какви тренери ке бидат слободни летово. Венгер е менаџериште, еден од најподцетнетите во фудбалскиот свет, неможе да биде заменет од менаџерчето на Бормут како што се шпекулира, јас би го мењал само за Симеоне.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.187
Поени од реакции
14.460

И од BBC синоќа имаа емисија за Венгер, мило ми е што од многу медиуми пригодно се испочитува 20 годишнината.

Сега отакако се смирија страстите со транферите, откако имаме серија добри резултати и подобра игра, дали сте за Венгер да потпише нов договор или не?

Или да го оставиме прашањево за крајот на мај. Јас сум во дилема, ништо не мораат да значат сегашниве резултати, до март пак може да се појават старите болки и проблеми. Не сум сигурен дека треба да продолжи, ама кога гледам колку е ценет, колку и на сегашините играчи им значи, не знам што би ни донела иднината.
Каков ШУПАК е овој Пирс Морган.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Разбудете се , никоаш нема Симеоне да биде тренер на Арсенал.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom