Фан Клуб: Арсенал

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Вилшер, Ремзи, Жиру, Озил.. не би ни ги праќал во Неапол, да ме праша некој мене.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
До сега секогаш кога ни зависел понатамошен пласман во ЛШ сме играле со најсилниот состав. Да, ни треба само бод за да бидеме први, ама многу лесно може и да не плеснат, а Дортмунд да тепа и да го изедеме стапот со 12 поени...

Нека се обезбеди ЛШ, па ќе мислиме за понатаму. Клубот и те како рачуна на тие 20+ милиони што се добиваат од последни 16 (премии, „гејт мани“, ТВ права...).
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Абе и подруго е ко ќе сме први, ќе си добиеш полесен тим. На пример, Јувентус.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Принтскрин од интервјуто по нерешениот... со СОЛЗИ во очите заради пропуштената можност...
Уште еднаш покажува зашто е најдобриот играч во составов што го имаме... вака омилена фигура во тимов не сум имал од Цеск, а ако продолжи вака ќе оди кон статусот на Анри ...

ПС: Со Наполи не смееме во ниту еден случај да влеземе со првиот тим... + мислам дека Росицки+Фламини+Волкот треба да го започнат мечот , додека и Монреал+Вермален може , а вреди шанса и на Вивиано за прв пат да му се даде! За џабе го имаме.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Принтскрин од интервјуто по нерешениот... со СОЛЗИ во очите заради пропуштената можност...
Уште еднаш покажува зашто е најдобриот играч во составов што го имаме... вака омилена фигура во тимов не сум имал од Цеск, а ако продолжи вака ќе оди кон статусот на Анри ...

ПС: Со Наполи не смееме во ниту еден случај да влеземе со првиот тим... + мислам дека Росицки+Фламини+Волкот треба да го започнат мечот , додека и Монреал+Вермален може , а вреди шанса и на Вивиано за прв пат да му се даде! За џабе го имаме.

Нема шанси. Ќе излеземе со најсилен состав, кој подразбирам и Ремзи и Озил и Артета и Казорла и Вилшир или Волкот од старт. Назад сигурно се Пер и Кош, бидејќи не треба да примиме гол. За Вивиано ФА купот е загарантиран.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: J +
Член од
4 септември 2010
Мислења
439
Поени од реакции
148
Не се бламирајте, со Наполи со најак состав, далеку е побитно ЛШ да се квалификуваме, него ротација за следен меч со Сити.
Важно е добар резултат во Неапол и квалификација во нареден круг за самодоверба, пари и т.д.
Премиер лига е маратон, не одлучува само утакмицата со Сити и Челзи туку тука влијаат мн повеќе фактори, позитивно е што сезонава имаме најдобра одбрана во лига на што може да се потпреме и во пракса покажало дека тоа носи титули, така да, да не очајуваме и да оставаме на "случајност".
Исто така видовме дека е далеку појака ПЛ од минатите години и дека сите се подложни на кикс со малите тимови, особено оние кој се со нови тренери, а тоа се 3 од 4 тимови претенденти за титула ако се одземеме ние.

Да си гледаме од утакмица во утакмица како што вика Венгер, а не подалеку за ротација и чување на играчи.
Мислам дека имаме доста голем состав за да играме на 2-3 фронта освен во нападот, што мислам дека ќе се реши во јануар.

Исто така не напишав за со Евертон, добар резултат е, веројатно такви бурни рекации сите имавме затоа што прв пат сезонава ни е од водство(поготово во 85+ минута) да ни израмнат и да изгубиме бодови, но и тоа мора да се случи кога тогаш.

Глава горе ганери +5 на врвот :D
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Може стоперите најмалку се изморуваат и тимот што победува не се менува ама со 3 утакмици во 7 дена тешко се издржува и ипак ја би му дал шанса на Вермален.
Иначе што е до мене мислам дека треба со што е можно помалце првотимци да играме утре, зошто имам некое чувство дека Наполи ќе играат премногу грубо и дека има шанси некој да се повреди..
 
Член од
2 август 2009
Мислења
975
Поени од реакции
380
Според мене за со Наполи мислам дека Венгер ке испадне со:Шчезни,Џенкисон,Мертесакер,Кошиелни,Гибс,Фламини,Артета,Озил,Волкот,Ремзи и Жиру.
Знае дека Наполи за да помине мора да тепа со 3-0 и единствено што им останува е да фрлат се на една карта,да напагаат, значи нас ни останува само да си чекаме на конта напади а тука Озил,Волкот и Жиру можат да ги искинат.

За мечот со евертон мислам дека Венгер одеше само да не се изгуби за да не им се наруши атмосферата во соблекувалната,а и евертон годинава играат многу добро.

Мене единствено ми смета Џенкисон во тимот,дечкото незнае кај тера.Озил стој на крило овој неместо да застане позади него ако неможе да издрибла да му ја врати,овој тргнува накај средината.Затоа зимоска покрај напаѓач ни треба и некој добар десен бек.
 

Dr.House

Аудиофил
Член од
18 февруари 2010
Мислења
2.546
Поени од реакции
3.845
Наводно Адебајор постигнал договор со Венгер за зимоска, извор: скај спортс.
Ваше мислење?
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.861
Поени од реакции
7.086
Сериозно ? :ROFLMAO:
Мене единствено ми смета Џенкисон во тимот,дечкото незнае кај тера.Озил стој на крило овој неместо да застане позади него ако неможе да издрибла да му ја врати,овој тргнува накај средината.Затоа зимоска покрај напаѓач ни треба и некој добар десен бек.
Зашо го хејташ Карл кога одигра супер последните две ... (n)
Можеби нема да биди толку константно добар и прави грешки ама млад е доправа ќе учи
 

Awake

б.
Член од
30 декември 2007
Мислења
3.198
Поени од реакции
2.628
Наводно Адебајор постигнал договор со Венгер за зимоска, извор: скај спортс.
Ваше мислење?


Може само да му дадеме уште некоја маичка, да праи интервјуа со нив. Сиротиот носеше маица наша при патување со своја репрезентација, кога беа нападнати, а играше за Сити. :facepalm:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom