Фан Клуб: Арсенал

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.460
Поени од реакции
10.157
Arsene Wenger has revealed that Kieran Gibbs could be out for up to a couple of months.

Еве ја причината за 5 до12 интервенцијата за лев бек.
Вчера баш праев муабет со еден другар и ми вика,што бе,Гибс се повреди на 3 недели?
Ја му враќам,што Венгер рече три,клај пута 3 минимум,јеботе. Ова се гледаше од далеку.
--- надополнето: 1 февруари 2013 во 11:48 ---
 
Член од
26 октомври 2011
Мислења
1.605
Поени од реакции
1.166
Вчера баш праев муабет со еден другар и ми вика,што бе,Гибс се повреди на 3 недели?
Ја му враќам,што Венгер рече три,клај пута 3 минимум,јеботе. Ова се гледаше од далеку.
--- надополнето: 1 февруари 2013 во 11:48 ---
Ама наликува на Фил Невил овој :pos::pos:
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
671
Поени од реакции
522
Вчера баш праев муабет со еден другар и ми вика,што бе,Гибс се повреди на 3 недели?
Ја му враќам,што Венгер рече три,клај пута 3 минимум,јеботе. Ова се гледаше од далеку.
Ме зачуди и изјавата дека ќе отсуствува само 3 недели. Обично таквите повреди на бутот или препоните при трчање траат подолго.

Сепак мислам дека играчот кој сме биле блиску да го потпишеме бил Виља. Неколку пати Венгер спомна за засилување во нападот. Плус и Дијаме имал наводно откупна клаузула, така да не би требало тоа да зависи од, цитирам: „желбата на клубот дали ќе го продаде или не“.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
ја како што прочитав 4 до 6 , ... и нели зашто венгер го кажува тоа може да иде до 7-8 :)

иначе и верма е повреден тешко дека ке го има за дуелот со стоук

и уште една работа , нешто се стиша мичу а ?? мн преценет играч ... даде 13 гола и одма го направија меси , ке го видиме до крајот на сезоната и следната..
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
http://www.arsenal.com/news/news-archive/-we-were-close-to-making-one-more-signing-

За малку ке го лапневме и Диаме, барем според изјавата на АВ не гледам кој друг би сакале ние да го купиме, а клубот за кој настапува сака да го задржи.
Повеќе за Виља ми звучи штом клубот се откажал... :)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.588
Поени од реакции
62.673
Бејнс да беше на продажба мислиш немаше досега Јунајтед или Челзи да го земат? На нив лев бек им е потребен повеќе отколку на нас.
Според шпански експерти, Начос е втор најдобар бек шпански после Жорди Алба, го следиме со месеци, и ние и Челзи, планот бил на лето да го земеме, но повредата на Гибс не принуди под итно да го купиме.
Мали пари за доста добро засилување.
За Челси си во право...
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
671
Поени од реакции
522
и уште една работа , нешто се стиша мичу а ?? мн преценет играч ... даде 13 гола и одма го направија меси , ке го видиме до крајот на сезоната и следната..
Не заборавај дека игра за Свонси. Сепак не можеме да очекуваме Свонси да ја задржи формата како тим како на почеток на сезоната. Па одтами и неможе Мичу да да ги има истиот скор како на почеткот.
 
Член од
15 декември 2009
Мислења
383
Поени од реакции
46
Bitno kupivme neso..da ne e bez ic...da se desava neso. So Liverpool se posramotivme na edno ubo nivo. Trebase i eden centralen da zeme da ima zamena, bidejki salata ni e odbranata. Najgolema ironija e sto pomosniot trener igral bek, a ovie se drva.
Mozea Samba da go zemat, od 50 mil. za trosenje on poeba samo 7.5 m drugite gi cuva za ddv i gorivo.
sTramota.
 
Член од
3 април 2010
Мислења
260
Поени од реакции
41
Nacho Monreal wore no.17 on his training kit today - the squad number previously occupied by Alex Song.
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Bitno kupivme neso..da ne e bez ic...da se desava neso. So Liverpool se posramotivme na edno ubo nivo. Trebase i eden centralen da zeme da ima zamena, bidejki salata ni e odbranata. Najgolema ironija e sto pomosniot trener igral bek, a ovie se drva.
Mozea Samba da go zemat, od 50 mil. za trosenje on poeba samo 7.5 m drugite gi cuva za ddv i gorivo.
sTramota.
А ти знаеш дека Самба е платен 17 милиони плус 100.000 неделна плата му даваат?
За Самба не вредат ни пола од овие пари.
 
Член од
15 декември 2009
Мислења
383
Поени од реакции
46
А ти знаеш дека Самба е платен 17 милиони плус 100.000 неделна плата му даваат?
За Самба не вредат ни пола од овие пари.
Moze stariot za 15 ke go lapnese i 80k plata mesecno...koj znae kako ke ispadnese. Batali go nego onaka go kazav, ima use kvalitetni bekovi so moese da gi zeme ili nekoja sredna klasa kako zamena. Mertezaker e mizerija so Sagna zaedno i levata strana ni pati mnogu, sreka sto ne ne napagaat samo od tamu.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.304
Поени од реакции
12.669
Сето тоа што го кажа пред болдот и посебно болдот...

Туре,Кембел,Е.Кол,Лорен...Чии се овие играчи? На Грем? И немој да ми кажуваш дека со такви играчи напред не ни требало одбрана :)
--- надополнето: 31 јануари 2013 во 19:57 ---
Најсвежи инфорамции...Велат дека Виља бил пред Емирати...
Тие играчи како ментори ги имаа Адамс,Болд,Кеон,Винтербурн,позади за голман ги имаа Леман и Симан,кои иако беа откачени имаа огромно искуство,Кембел беше најдобриот дефанзивец во Англија во тоа време и лидер во репрезентацијата.Да не зборувам и Жилберто Силва колкава задача вршеше пред одбраната.Таа одбрана сама се менаџираше.
Еве моментално одбраната на хартија ни е добра,индивидуално играчите се топ,ама групно се катастрофа.Голманот е неискусен,немаме никој од средината да ја штити одбраната,офсајд замка незнаат да постават,Времален излетал напред зад него дупка волкава оставил една топка преку одбараната и 1 на 1 имаат противниците,Гипс појма нема од позиционирање.Сето тоа може да се поправи само со напорен дефанзивен тренинг,кој Венгер незнае да го води.

Честито нека ни е новиот играч,само здравје да го служи.
Имам едно прашање, што ако Гипс се повредеше кога трансфер периодот беше веќе завршен?
катастрофа менаџмент...
 
M

Mario Gómez

Гостин
Супер засилување, штета не ќе може да игра против нас. :(

Whatever, се надевам дека Сантос аматерот имат резервна кичма. :ROFLMAO:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom