Фан Клуб: Арсенал

Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
Ајде уште цел саат има, само ме занима ако воопшто зимаат нешто, зашто тоа не го направеа вчера на пример. Ебате беља, живци скинав
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Ајде уште цел саат има, само ме занима ако воопшто зимаат нешто, зашто тоа не го направеа вчера на пример. Ебате беља, живци скинав
венгер на попуст купува... хаххахаха
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.193
Поени од реакции
14.470
Ај и официјално

http://www.arsenal.com/news/news-archive/nacho-monreal-agrees-to-join-arsenal
--- надополнето: 1 февруари 2013 во 00:05 ---
Ајде уште цел саат има, само ме занима ако воопшто зимаат нешто, зашто тоа не го направеа вчера на пример. Ебате беља, живци скинав
Каков саат бе завршено е
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
439
Поени од реакции
148
Ај честито нека ни е, па да гази момаков, само мн лошо што ЛШ нема да може да ни игра, ама пак реално гледано незнам колку шанси имаме таму така да..
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
Ај и официјално

http://www.arsenal.com/news/news-archive/nacho-monreal-agrees-to-join-arsenal
--- надополнето: 1 февруари 2013 во 00:05 ---
Ај и официјално

http://www.arsenal.com/news/news-archive/nacho-monreal-agrees-to-join-arsenal
--- надополнето: 1 февруари 2013 во 00:05 ---


Каков саат бе завршено е
Моја грешка, ги помешав саатите :)
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Јупиииииииииии.....Абе да не се повредеше Гибс, ништо немаше да купиме....
Ајде само добри партии да реди момаков....Со Санти има парче да праат, башка ќе си вртат малце на шпански ово оно....
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
meade боље да игра у ЛШ него сантос , и нека ни е со среќа начо се надеваме ке се покаже :)
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
Сите не изненади професорот мора да признаеме. Ниту дм, ни напаѓач ни крило, ни централен, си купи бекче и го боли уво, али и реално најслаби сме таму во моментов.

Ај со среќа, ако имате некое инфо плус дали за Начо Монреал, или пак за некој друг играч би сакал да чујам !!!
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Коцкар е Венгер, се коцка многу, верува дека овој тим до крајот на сезоната може да се искуби некако до 4 место. Ај баш да видиме.
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
439
Поени од реакции
148
Да се опуштеше стариот Бејнс да го земеше лево ќе се подмочав од среќа, мада и овој мислам дека нема да биде лош, дај некој нека каже каков центаршут има, да знаеме дали ќе го разигурува Жиру као што треба :D

Е тек сеа ќе го дае на изненаџење ако уште Диаме го зееме, ама чим Рамзи го пушти минативе да игра чисто сумљам за др трансфер..
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Нема да има друг трансфер готово е, Монреал, Тео со договорот + Диаби и Росицки оздравени (до кога?). Тоа се зимските засилувања.

Пак си прави експерименти, го играше Ремзи едно време крило, сега ќе биде замена за позицијата на Артета.

Здравје, на лето пак ќе се надеваме на нов десен бек, голман, крило и играч од средината.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.052
Поени од реакции
7.103
Задоволен сум,ни требаше ЛБ и купивме. Со среќа нека му е:)
Жиру во одлична форма е и само така да продолжи. Одбраната да се среди малце и топ тимче ќе бидеме ;)
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
Задоволен сум,ни требаше ЛБ и купивме. Со среќа нека му е:)
Жиру во одлична форма е и само така да продолжи. Одбраната да се среди малце и топ тимче ќе бидеме ;)
Тоа е тој оптимистички дух, така се размислува. GO GUNNERS :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom