Фан Клуб: Арсенал

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.461
Поени од реакции
10.157
Кружат шпекулации како Волкот немало да го продолжи договорот.Сити заинтересиран.
Дал је могуче:icon_lol: Го частам цел форум ако е точно.
И дааа,ако иде Волкот според мене има големи шанси за Хесус Навас :)
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Кружат шпекулации како Волкот немало да го продолжи договорот.Сити заинтересиран.
Дал је могуче:icon_lol: Го частам цел форум ако е точно.
И дааа,ако иде Волкот според мене има големи шанси за Хесус Навас :)
Де бе не заебавај, ќе ги загубиме трите најдобри играчи од лани, па ти пак части. Не сум ни јас нешто преголем фан на Волкот, но ако и тој си отиде, имаме еден цел тим од нови играчи кои допрва треба да се воигруваат, и што е ова лето поразлично од лани.

Не, Тео треба да остане во клубот, неговото заминување нема да не направи посилни.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Де бе не заебавај, ќе ги загубиме трите најдобри играчи од лани, па ти пак части. Не сум ни јас нешто преголем фан на Волкот, но ако и тој си отиде, имаме еден цел тим од нови играчи кои допрва треба да се воигруваат, и што е ова лето поразлично од лани.

Не, Тео треба да остане во клубот, неговото заминување нема да не направи посилни.
Лош имиџ е да се продаде, ама како корист од него лани имавме 5-6 натпревари, ништо повеќе. Еве кажи на претходниве две што направи. Ќе фати топка и имам чувство дека ќе ја шитне. Брзината го вади, ама за тоа му треба многу простор. Може во друг тим ќе помине одлично, ама реално многу е непостојан.
--- надополнето: 28 август 2012 во 22:43 ---
Ларс игра во Леверкузен а брат му Свен игра во Дортмунд. Анри Лансбри замина во Нотинген Форест мислам дека е продаден за 1м доколку влезат во премиер лига +1м, ептен ми е криво за овој играч од 9 години е во Арсенал никогаш не доби шанса да се докаже еднаш играше против Кокошките постигна гол но тоа не беше доволно за да остане, нека му е со среќа во новиот тим па да го гледаме премиер лига одгодина. Глупаци како Денилсон се влечеа како црево на теренот 3-4 сезони во низа а овој не доби ни една шанса... (n)
Во целост се согласувам. Штета за дечкото. Мислам дека срцето ќе го оставеше на терен за Арсенал. Али тоа е, сакавме засилувања во средина, добивме. Да не земвме, ќе мрчевме дека ќе треба да играме со Ленсбери. Тешко е да се угоди на сите. Со среќа нека му е, како и да е.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.314
Поени од реакции
12.698
И да не си оди волкот нас ни требаат крилни играчи,тапа сме на таа позиција лани повекето напади низ средината ни одеа.Афелај,Синклер,Сусаета,Хесус Навас двајца од овие.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Гадно ќе се заебеме ако ви лупнеме 15тина милиони за Тео.
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Гадно ќе се заебеме ако ви лупнеме 15тина милиони за Тео.
И да му дадете плата од 100к. Колку се забегани англичаниве, него и тие 60 му се многу, а не сакал да потпише за 75к. :гомце:
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
Гадно ќе се заебеме ако ви лупнеме 15тина милиони за Тео.
Зошто, играч на 24 год. во фудбалска зрелост , со еден тон ПЛ и репрезентативно искуство???
не би рекол...
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Зошто, играч на 24 год. во фудбалска зрелост , со еден тон ПЛ и репрезентативно искуство???
не би рекол...
Ај гледај вака на работите...24 години, перспективен, искуство ДА....но, огромна плата, склон на повреди и не вреди за тие пари, зошто не може премногу да придонесе за победа на тимот...плус...имаме рајзинг стар како него, кој се покажува одлично и е во екстра форма а има само 17 години и е среќен да игра за лфц за пакетче семки.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
Ај гледај вака на работите...24 години, перспективен, искуство ДА....но, огромна плата, склон на повреди и не вреди за тие пари, зошто не може премногу да придонесе за победа на тимот...плус...имаме рајзинг стар како него, кој се покажува одлично и е во екстра форма а има само 17 години и е среќен да игра за лфц за пакетче семки.
Секој гледа од свој аспект ;), можно е да замине и во Сити, или да остане , сеуште не се знае!
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Кружат шпекулации како Волкот немало да го продолжи договорот.Сити заинтересиран.
Дал је могуче:icon_lol: Го частам цел форум ако е точно.
И дааа,ако иде Волкот според мене има големи шанси за Хесус Навас :)
Абе како што купиа замени за Сонг и останатите ѕвезди, очекувај ти дека ако се продаде Волкот да го земат Хесус Навас, одма Чамбо десно ке го играат и ке најдат дргуо 19 годишно дете...
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
671
Поени од реакции
522
Де бе не заебавај, ќе ги загубиме трите најдобри играчи од лани, па ти пак части. Не сум ни јас нешто преголем фан на Волкот, но ако и тој си отиде, имаме еден цел тим од нови играчи кои допрва треба да се воигруваат, и што е ова лето поразлично од лани.

Не, Тео треба да остане во клубот, неговото заминување нема да не направи посилни.
Можеби сезонава ќе ни треба воигрување, ама па и Волкот некако неуспева да се „воигра“ во тимов веќе неколку години.Со негова замена ќе направиме еден огромен ремонт на тимот во 2 години. Но од подобрата страна не гледам кој би заминал наредното лето(Единствено за Сања не знам каква е ситуацијата во поглед на трајноста на договорот). Сезонава ќе ја искористиме за целосно воигрување на тимот и наредното лето само ќе ги испегламе недостатоците, без поголеми шокови во тимот.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Секој гледа од свој аспект ;), можно е да замине и во Сити, или да остане , сеуште не се знае!
Се е тоа во ред, јас затоа дадов осврт од наша гледна точка, во ваш фан клуб зошто е ваш играчот. Не мислев да ве омаловажувам како тим, немам такви тенденции.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Сите сте ми чудни, ви стана нормално два дена пред трансфер рокот да се продаваат провтимци, кога ќе бара Венгер замена, пак се ќе се прави во последен момент, немој да ми кажете дека Жервињо е замента на Волкот, или пак Окс. Окс е супер талент, но дали е спремен за прв тим? Клубот го водат тешки идиоти, а и навивачите влегуваат во големи заблуди, демек ги продадовме РВП, Сонг и Волкот и сега сме посилен тим, како не бе. Па после наредното лето некој ќе ги побара Вермален и Косиелни, па следното лето откога ќе станат главни играчи ќе посакаат да заминат Вилшер, Окс и Счечни и така во круг, зошто?

Затоа што клубот си дозволи да биде во таква ситуација, финасиски не може со поголемите клубови, го има тој глупав систем на рамномерни плати, и после ќе си оделе најдобрите, е па ќе си одат, ако Скилачи или Шамак зимаат по 50000 неделно, секако дека Волкот ќе сака повеќе од 70000. Не ги оправдавам ни нив, запнати по пари, како РВП, Насри еве и Волкот, но очигледно е дека па ни клубот нема баш добра стратегија.

Титули не се освојуваат со целосни ремонти на секои три години. Сетете се на тимот што ја победи Барселона на Емирати пред две години, каде се сега поголем дел од тие играчи, не се во Арсенал повеќе нели?
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.929
Поени од реакции
9.536
Значи поуба вест денес не можев да прочитам
Волкот не го продолжува договорот o_O
Абе ПРОДАВАЈ ОДМА толку години не научи ни дриблинг ниту техника подобри ништо никаков прогрес
I hope RAMSEY is next:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom