Фан Клуб: Арсенал

Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Ја со години си замислувам вакво нешто!
Ако направат ваков најк без дозвола од тој што го направил ќе го кркаат или треба да му платат затоа и не земаат дизајни надвор од нивните дизајнери. освен да го вработаат кај нив ;)
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Дечки мислите утре ќе има стримче за натпреваров?
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Ја со години си замислувам вакво нешто!
Мене лично не ми се допаѓа дресов. Прво кога го гледам, ми личи на дрес на QPR. Новите дресови за во гости се интересни, домашниот со плаво не ми прави мерак ич, али тоа е. Нешто читам Адидас може да бидат следни спонзори на Арсенал, па ќе видиме што ќе избацат.
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Guys! It's football!
Arsenal
are playing! They're back! It's on! (Actually, it's not--the matches won't be televised live, but there will be highlights later, and we'll tell you all about it!):place:
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
Мене лично не ми се допаѓа дресов. Прво кога го гледам, ми личи на дрес на QPR. Новите дресови за во гости се интересни, домашниот со плаво не ми прави мерак ич, али тоа е. Нешто читам Адидас може да бидат следни спонзори на Арсенал, па ќе видиме што ќе избацат.
наместо во плава,во црвена варијанта ке биде фантазии :D

Шо екипа имаме за утре на располагање,бидејки повеќето играчи не се тука?
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.829
Поени од реакции
487
Некако преголем акцент се става на Вермален, се гледа од сликите. Голема е веројатноста дека тој ќе биде нашиот нов капитен.

Е и да, кој е дечкото што шутира на 15тата слика ? http://www.arsenal.com/news/news-archive/44099/arsenal-back-in-training-picture-special
Нејмар :vozbud:мала шала тоа е Martin Angha од резервниот тим :cool:
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.290
Поени од реакции
12.644
http://gunnersphere.com/2012/07/10-things-you-should-know-about/10-things-you-should-know-about-arsenal-target-ganso?

Прв пат слушам за дечково ,али изгледа дека е лудница вака од клипчиња....
Како шо ни фали АМ,супер ке легне.Има уше една година од договорт со Сантос ако не се лажам,шо значи ке може да се земе за под 20м.Проблемот е кај неговата плата,Сантос му понудиле 140к во новиот договор,вој ги одбил бидејки поголем акцент ставала екпита на Нејмар и мислел дека заслужува барем скромни 300к неделно :pos:.
--- надополнето: 14 јули 2012 во 17:59 ---
ке има некој стрим од утакмициве?
 

Vidic15

Капитенот
Член од
2 јули 2009
Мислења
587
Поени од реакции
478
Како шо ни фали АМ,супер ке легне.Има уше една година од договорт со Сантос ако не се лажам,шо значи ке може да се земе за под 20м.Проблемот е кај неговата плата,Сантос му понудиле 140к во новиот договор,вој ги одбил бидејки поголем акцент ставала екпита на Нејмар и мислел дека заслужува барем скромни 300к неделно :pos:
Абе овој многу скромен. Што му направија на фудбалот Шеиците еден обичен помочко кој нема изиграно ни 100 натпревари сосе тие во младинските категории да бара плата од 300к :confused:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom