Фан Клуб: Арсенал

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.063
Поени од реакции
5.667
Јас искрено би бил задоволен со уште едно засилување во одбраната и во средниот ред(не замена за некој што би заминал туку засилување на потенките позиции) .Во одбрана на пример бекап на Сања , а во среден на Сонг ,пошо на другите позиции ко бајаги иаме играчи без разлика дали си заминал некој(РвП) или не.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
12.112
Поени од реакции
19.321
Многу добар играч е Левандовски, но скоро невозможно Дортмунд да го продаде освен тој ако им направи некаков притисок да го пуштат што не верувам дека ќе се случи, не барем оваа година, друга некоја можеби :)
 
Член од
26 октомври 2011
Мислења
795
Поени од реакции
375
Колку би се израдувал ако го купиме Левандовски,одличен играч и има 23 години и има уште многу да игра.
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.526
Поени од реакции
287
Член од
8 јануари 2010
Мислења
58
Поени од реакции
18
http://www.givemefootball.com/premier-league/van-persie-may-sign-new-arsenal-deal

си игра топло ладно , и тој знае дека е најдобро за него да остане но со ова сака да изврши притисок на управата да се донесе уште некој квалитетен играч во тимот за да е пококурентен за титула. Оваа сезона му беше врвот и дури и да остане во Арсенал не верувам дека ке ја достигне формата кој ја имаше оваа сезона, најпаметно му е да потпише нов договор и тоа на што подолг период затоа што знаеме што прави Арсенал со играчи над 30г.
--- надополнето: 10 јули 2012 во 23:04 ---
бај д веј што ке се прави со Andrey Sergeyevich Arshavin, вејке ги наполнил 31, а го нема никаде во трансфериве никој не се интересира за него ?
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.183
Поени од реакции
5.462
Мислам дека Аршавин ќе замини во Турција. Галатасарај е заинтересирана за него.
 
Член од
9 јули 2011
Мислења
3.524
Поени од реакции
3.985
Не поврзуваат со плејада играчи:Левандовски,Афелај,Лорис,Јоветич,Виља..Според мене треба да се земе еден напаѓач(доколку Робин не потпише нов договор),еден бек како замена за Сања и еден играч од средината,а за Ван Перси мислам оти нема да остане во Арсенал,доколку би останал многу од фановите ќе му свиркаат за време на утакмиците поради тоа што го направи,тешко и дека ќе ја достигне ланската форма, а и не ни треба играч кој мисли дека во Арсенал неможе да освои трофеј :)
 
На врв Bottom