Фан Клуб: Арсенал

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Ми се наполни душава со топлина!

Тоооо Верминаторе!!!
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.461
Поени од реакции
10.157
Браво браво браво браво браво ! Браво момци!
Ме направивте горд!Еве вака се игра!Машки!СО СРЦЕ! Колку што можев да видам,единствениот играч кој што во минативе сезони играше со срце е токму тој,Чешкиот Бадев(каков Моцарт бе).Овој игра со срце,тоа многу ми се допаѓа.
Само не ми е јасно како го примивме голот,јебове!Таков гол,искрено не не не и не!Али ми се допадна што одма по 50 секунди се вративме резултатски и почнавме да газиме ! <3

На овој наптревар требаше да дадеме и 5 гола,но што е тука е.Едино незнам што е работава со Жервињо.Некако ептен слабо ми игра.Ќе го видиме што че праи натаму.Фала богу што Сантос се врати,барем да се стабилизираме ептен во одбрана,не дека нешто сме лоши во одбрана во последниве натпревари али дува ветар,ако има добар напад на противничката екипа тогаш е низ таа страна.

АЈДЕ ИДЕМО ДАЉЕ,САМО НАПРЕД!!!!!!!!!!!

ГАЗИМЕЕЕЕЕЕЕ!!!
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Жервињо ми се симпатичен играч ама и јас морам да признаам дека не е баш у форма, иако се труди бар човекот, не е мрза. Веројатно го поремти тој Афричкиот куп, поразот во финалето, промашениот пенал. Наредната сезона очекувам многу повеќе од него, втора сезона ќе му биде и нема да има никаков куп да го замара.
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Него овие црнчугите од Њукасл како до вчера по нивите да копале, да и ебам тенковите рушат се пред себе.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Ахххх, колку ми е жал за сезонава, а имавме блескави моменти низ неа. Али и катастрофални. Сепак, нема жалење, и после уште една сезона без трофеј, мораме да направиме се, да играме како сега, и во текот на наредната сезона. Подолски е добар, добар е и тој Вертонгтен, од Ајакс. Ни треба тим, гоооооолема и доооолга клупа, играме на 4 фронта во една сезона. Плус и Мијачи сигурно ќе го имаме назад, заедно со Фримпонг.

Ептен ми е криво, али тоа е.

Росикцки, човече, го обожавам. Мислам дека неговата форма, му дава крилја на Арсенал. Wow, каков плеј имаме. Има жар, кај него, има самодоверба, волја и желба за самодокажување. Росицки, може да ни биде најголемото оружје понатаму. Секоја чест за него. :cuc::cuc:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Ахххх, колку ми е жал за сезонава, а имавме блескави моменти низ неа. Али и катастрофални. Сепак, нема жалење, и после уште една сезона без трофеј, мораме да направиме се, да играме како сега, и во текот на наредната сезона. Подолски е добар, добар е и тој Вертонгтен, од Ајакс. Ни треба тим, гоооооолема и доооолга клупа, играме на 4 фронта во една сезона. Плус и Мијачи сигурно ќе го имаме назад, заедно со Фримпонг.

Ептен ми е криво, али тоа е.

Росикцки, човече, го обожавам. Мислам дека неговата форма, му дава крилја на Арсенал. Wow, каков плеј имаме. Има жар, кај него, има самодоверба, волја и желба за самодокажување. Росицки, може да ни биде најголемото оружје понатаму. Секоја чест за него. :cuc::cuc:
Се е тоа топ другар ама мене една оооогромна ЈАМЗА ме јаде...
Тоа е тој Жиг во умот на Венгер, премногу поврзан со една пијавица што ја успорува играта иако знаеме дека за 2/3 години ќе биде врвен играч... наречена е РЕМЗИ(Е од Чаир)
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
Секоја подбеда се брои, макар добиена во 95минута, тоа всушност покажува каков е духот на тимот и на навивачите негови. Али според мене мора да се земат два тројца стабилни искалени играчи летово, Рамзи нека го прати докторот некаде на позајмица па нека си го земе за 2 години, ваков искрено не му треба на Арсенал, има потенцијал али само тоа е сеа за сеа. Најпозитивно според мене е што конечно одбраната почна да „брани“ па луѓе како играат и Кошчелни, Вермален, Сања секоја чест. Во секој случај битни 3 бодови до пред само месец и пол бевме на 7мо место, не е мала работа да се отидат 3-4 позиции погоре.
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
До сега обично со кој Робинчо наш влезе во кавга опасна... завршуваше кај нас со потпис.
Ај да се надевам дека овој пат ќе има исклучок, зашто голмачнево а и другите артисти не ни се баш потребни :icon_lol:
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Ау, што се случува со тимов, што се случува со Венгер?
5 победи по ред. 4 од нив победени откако сме имале негатива.
Петарда против Тотенхем, 3-0 против Милан и покрај 4 гола негатива.
И сето тоа во Март месец!!??
Им ги пуштал Венгер Роки филмовите. Само вака да продолжиме.
 

acetetovo

Македонец!
Член од
1 мај 2007
Мислења
4.002
Поени од реакции
2.375
Член од
29 ноември 2008
Мислења
5.970
Поени од реакции
3.574
Oдсекогаш сум бил симпатизер на играта на Арсенал. Дури и кога губите убо играте иако нема секош резултат. Ви фалат само трофеи....


А да, ви фали и уште Ван Перси да научи да игра со десна, бабами е попрецизна :D
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.840
Поени од реакции
10.208
Oдсекогаш сум бил симпатизер на играта на Арсенал. Дури и кога губите убо играте иако нема секош резултат. Ви фалат само трофеи....


А да, ви фали и уште Ван Перси да научи да игра со десна, бабами е попрецизна :D
Брат Ван Перси колку што има дајно годинава, аи лани и прехлани со десна НИЕДЕН левичар во светов нема дајно. Е сега јбг вчера промарши ама не беше 100% шанса то!
--- надополнето: 13 март 2012 во 10:48 ---
"I f·cking hate Van Rapist. I dont want him to get injured, i want him to get hit by a bus and disappear off the planet."

Ќе заплачат уште малку :D
Се паѓав од смеење синоќа, олку НАПИЗДЕНИ луѓе немам сретнато одамна, ми текнуват почеток на сезона ја како бев напизден ама олку не бев сигурно :pos:
 
D

D_NazGUL

Гостин
Да ти е*ам победата, цело сабајле неможам да се опраам од вчера ;) во 23.30 сум молел ко задни клошар у продавничка за пиво.
Шала на страна ќе ме стрефеше нешто вчера после она Верминаторон. Браво навистина браво и пак ќе повторам дека незнам од кои причини големината на тимот се крие некаде и само повремено излага на виделина. Како што кажа погоре Македонец-7 жалосно е за сезонава што ја прокоцкавме (како и другите 6) кога ептен од очигледно е дека можеме мноооооогу подобро. Значи има нешто што не кочи, а јас се изјаснив повеќе од доволно пати кој сметам дека ги кочи.
РвП повторно се докажа дека е голем капитен и дека не е грешка што лентата е кај него иако искрено сметав на почетокот дека треба друг да ја добие. Признавам - Згрешив.

А и умало да заборавам - Росицки потпишал нов договор.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom