Фан Клуб: Арсенал

Член од
13 август 2009
Мислења
9.538
Поени од реакции
5.768
He is back in full training again, he is alright now. - И од официјална :))))
--- надополнето: Oct 24, 2011 11:02 PM ---
Прашање на наша сметка : Ако Арсенал прими од Јунајтед 8, а Јунајтед прими 6 од Сити, прашање е колку ќе прими Арсенал од Сити ?? :)))))))))) Се пресмеав на фб: Можни одговори, 14, 2, 12 и сл... :))))))))))
 
Член од
4 септември 2010
Мислења
439
Поени од реакции
148
Епа одлично, со доаѓање на Верма ќе може Кошчиелни да игра десен бек а Џуру на клупа.. Ќе бидеме далеку постабилни во одбрана :)
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.467
Поени од реакции
10.171
Верма е Лев Бек и Централен... така да десната му е послаба страна.
Убаво знам за Верма ја.Него кога бираме од Кош и Верма и од Верма и Сантос кој да игра десен бек,ја и у двете ситуации би го одбрал Верма ;)
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.538
Поени од реакции
5.768
Јас би вака, од десно на лево, Сантош (десен бек), Пер, Косиелни, Вермален (лев бек)... Мислам дека би било убо вака. Шо знам. Утре очекувам да го видам Парк во прв состав. :)) И победа на Арсенал, уште една.
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Добро тргнавме му се наближивме на Ливерпул на 2 поена со оглед на слабиот старт сезонава почнавме да се подобруваме, колку ми е мило што го гледам Вермален назад во тимот, за пофалби оваа сезона е Косчелни кој е многу напреднат сезонава и еден од подобрите штопери моментално во премиер лигата, во последните утакмици нема изгубено ниту еден дуел, со Челзи Косчелни би сакал да му биде фластер на Торес ако продолже да игра како минатите утакмици нема да имаме проблеми од Торес :cool: За Вермален незнајме колку е спремен за од првата минута да игра против Челзи но сепак не би сакал да го гледам Косчелни како десен бек подобро да се искомбинира Анде Сантош десен бек а Верминатор лев доколку е спремен да започне и да газиме (y)
 
Член од
25 август 2011
Мислења
201
Поени од реакции
77
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Arsenal squad to face Bolton:
Lukasz Fabianski
Vito Mannone
Sebastien Squillaci
Thomas Vermaelen
Andrey Arshavin
Emmanuel Frimpong
Yossi Benayoun
Alex Oxlade-Chamberlain
Francis Coquelin
Ryo
Ju Young Park
Nico Yennaris
Ignasi Miquel
Jernade Meade
Oguzhan Ozyakup
Sanchez Watt
Chuks Aneke
Daniel Boateng

Многу јаки играчи повикал стариов мислиш игра со работнички.Пак ке има глупости!
Во сабота игра со Челзи така да види дали стариот повикал добри играчи или не
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.204
Поени од реакции
14.529
Очекуван состав.

Фаб
Јенарис-Скилачи-Вермален-Микел
Кок-Фримпонг
Окс-Росицки-Бенајун
Парк

Едина смена може да биде Шамак да игра место Росицки со што би имало смени, Парк би идел лево а Бенајун место Росицки :D
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.204
Поени од реакции
14.529
Не го нема нигде ни на стримови, евентуално само радио :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom