Фан Клуб: Арсенал

Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.075
Поени од реакции
13.020
Јас одговорно при здрав разум мислам дека и играта со нога не е појака страна на Раја во споредба со Ремсдејл. Нема нитуеден параметар во кој Рака е подобар од Арон, почнувајќи од одбрана на шут од место, воздушни интервенции, читање игра, поставеност, па и фамозната игра со нога и пронаоѓање соиграчи... Ова да не испадне на крај прва постава е само дека е Шпанец.
Автоматски споено мислење:

Сака не е реално колку е аут...
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.075
Поени од реакции
13.020
Пак дно пробивме со реализација, тука итно мора шпиц, секој натпревар иста песна...

1704651912370.png
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
Ако магично не донесе некој голгетер во овој преоден рок, не титула него мислам треба да заборавиме и на Лига Шампиони следна сезона. Оваа не реализација тотално фрустрира и ќе бутка самодоверба уште толку што нема да може факинг гол да даде цела екипа. Ужас.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.052
Поени од реакции
7.104
Што им е филмот што не сакаат гол да пикнат? Имаат секој натпревар ситуации кога е потешко да се промаши отколку да се реализира.

И да, џабе го имаш Раја кога знае со топка, кога со раце не знае да спречува голови. Ремсдејл барем со раце го бива.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.043
Поени од реакции
6.711
Ако сериозно сакаме успех, треба под итно да се дадат 70+ милиони за Влахович, дај им го и Патино, секако го сакаат.
 
Член од
27 декември 2020
Мислења
554
Поени од реакции
1.017
Раја е донесен поради слабата игра со нога на Рамсдејл.
*играта со нога на Рамсдејл
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Инатот на Артета наречен Раја и ЕНКЕЧА ќе го коштаат отказ од Арсенал.
Човече Биелса пред 4 години ни го врати ЕНКЕЧА од Лидз додека беа во чемпионшип поради тоа што не беше доволно добар, овој тука не убедува 4 години дека ЕНКЕЧА бил правиот напаѓач...
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.934
Поени од реакции
9.562
Години истите проблеми неможеме да ги решиме а оној момент кога почвиме да тонеме то е во серија јебига никако да научат од грешките што ги прават претходно. Клупата ни е ужас за тим што сака титула да освои и кога првотимците ќе издишат се нема решение. Све во круг вртиме 20години.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.075
Поени од реакции
13.020
Кога викавме дека Габриел треба голгетерски да се разбуди, не мислевме на овој Габриел, ама нека даваме голови само.
Автоматски споено мислење:

Ако има пенал нека му дадат да шутира за хет трик
 
Член од
3 декември 2014
Мислења
358
Поени од реакции
284
Многу лошо во напад без сериозни акции за гол да не дадеше Габриел гол од прекин и оваа ќе се мачевне за гол.
Жезус да се продаде што побрзо дури дижи цена ем најплатен е премал придонес од него имаме.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.406
Поени од реакции
6.026
Katastrofa zavrsnica, so im se desava na nasive napagjaci vo sesnaesetnik ne razbiram.
 
Член од
27 декември 2020
Мислења
554
Поени од реакции
1.017
Жезус на живци ми иде веќе. Скурца од него.
Автоматски споено мислење:

Ок, како ова не е пенал?
Автоматски споено мислење:

Ебете си матер pgmol, правдата задоволена. Тросар фантастичен!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom