Фан Клуб: Арсенал

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Најскапиот е спремен за ПЛ, за на клупа до душа, ама е спремен, а Салиба не беше спремен ни за на клупа :)
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.055
Поени од реакции
12.937
2ца погодени(Санчез и Оба), 2ца апла флопови(Шкодран и Пепе), Парти треба да видиме, другите 3ца во средина некаде.
Озил е исто погоден, тие сезони кога играше, играше како што треба. Исто со Алексис, пред да си замине од Арсенал падна со формата и немаше желба да игра, Озил не си замина ама исто ко да си заминал се последните години. Според мене доволно направи за да си оправда парите, можеше уште многу повеќе, ама е погоден трансфер од сегашна гледна точка и вредеа парите за прикажаното. Џака е исто флоп, поише лоши работи има направено за клубот од добри. Другото се сложувам.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.083
Zaha on Greatest Game podcast: “I had a conversation with Emery, he was like ‘yeah we’d love to have you’ and I was just like ‘yeah I’d love to come. Obviously, it was up to the club who they chose. And they chose Pepe over me.”

'Emery was just like we don’t really need to go through much. He said he’d seen me play, he knows I can change games at any time and stuff like that. The conversation was rather straight forward, he saw what I could do, saw my work-rate, and what I could add to the team.''
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Ќе кажам по 20ти пат, немам ништо против како се изменаџира со Салиба. И покрај тоа што Салиба е разочаран, не верувам дека му замерува на Артета со коментариве.
Автоматски споено мислење:

За жал постоеја и вакви.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.083
Ќе го прифатев ваквиот третман од Артета да не беа Мусти, Луиз, Мари и повреден Чејмберс пред Салиба, цигански потег ала Пеп, сепак ментор му беше.
Играчов нема иднина во Арсенал, нека си бара место во друг клуб на лето, Артета со добрите зборови и пофалби само ја штите вредноста, барем научија лекција од исходот со Гвендузи, за кој има шпекулации дека ќе биде повикан назад и продаден.

Се надевам од овие пари ќе се спонзорира трансферот на Буендиа :semolam:
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Ќе кажам по 20ти пат, немам ништо против како се изменаџира со Салиба. И покрај тоа што Салиба е разочаран, не верувам дека му замерува на Артета со коментариве.
Автоматски споено мислење:

За жал постоеја и вакви.
Значи веруваш дека не беше спремен д игра ни во ЛЕ, а не дека ја поебаа позајмицата во Ст Етјен на последниот ден од трансфер рок и го оставија без МИНУТА компетитивен фудбал?
Многу верба покажуваш во Артета и Еду наспроти сите ултра евидентни грешки во чекори што ги направија. Значи 19м за играч што на 18 години одиграл цела сезона во Лига 1, а не е достоен за минути против Дандалк и Молде.
Фантастично

Sent from my Redmi Note 9S using Tapatalk
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Ќе го прифатев ваквиот третман од Артета да не беа Мусти, Луиз, Мари и повреден Чејмберс пред Салиба, цигански потег ала Пеп, сепак ментор му беше.
Играчов нема иднина во Арсенал, нека си бара место во друг клуб на лето, Артета со добрите зборови и пофалби само ја штите вредноста, барем научија лекција од исходот со Гвендузи, за кој има шпекулации дека ќе биде повикан назад и продаден.
Прво, не знам која е поентата да ставаш твит од GFFN кога јас веќе ставив се што кажува Салиба од збор до збор. Ако приметуваш, ГФФН намерно го испуштаат делот кај што и самиот Салиба вика дека не бил спремен, тоа го прават за да се попалат луѓето ко тебе.
Второ, досаден си малце со пропагандава за Мари.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.859
Поени од реакции
7.083
Цитатот е вистински, може провакативен изваден од контекст, барем на лице место да видевме, дали е доволно квалитетен, физичката спремност се постигнува со играње, имавме еден куп боси противници сезонава, можеше да му се даде минутажа, и не го посочив само Мари.

Толку за ситуацијата, ќе видеме на лето, скептик сум дека ќе заигра Салиба за Арсенал под Артета.
Се надевам дека грешам за Мари, Марез ПТСД.
Автоматски споено мислење:

[Bild] Hertha expects Guendouzi to be recalled this month from loan. It’s not clear whether the midfielder will be welcomed into the squad or sold. He has 18 months left in his contract.
 
Последно уредено:
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Не се надеваш дека грешиш, се надеваш дека ќе испаднеш во право. Затоа му јадеш гомна во секоја можна прилика.
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.829
Поени од реакции
487
Цитатот е вистински, може провакативен изваден од контекст, барем на лице место да видевме, дали е доволно квалитетен, физичката спремност се постигнува со играње, имавме еден куп боси противници сезонава, можеше да му се даде минутажа, и не го посочив само Мари.

Толку за ситуацијата, ќе видеме на лето, скептик сум дека ќе заигра Салиба за Арсенал под Артета.
Се надевам дека грешам за Мари, Марез ПТСД.
Автоматски споено мислење:

[Bild] Hertha expects Guendouzi to be recalled this month from loan. It’s not clear whether the midfielder will be welcomed into the squad or sold. He has 18 months left in his contract.
А зошто да се нема доверба во Артета, па човекот топ си ја врши работата сега за сега. Во 17 кола имаме само 8 порази. :ojeaa:
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Мари колку утакмици имаше изиграно у Арсенал пред да го откупиме?
Башка доаѓаше од Бразилска лига.

Така да муабетов дека Салиба не бил спремен па затоа не дебитирал, ми нема смисла.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.829
Поени од реакции
487
Мари колку утакмици имаше изиграно у Арсенал пред да го откупиме?
Башка доаѓаше од Бразилска лига.

Така да муабетов дека Салиба не бил спремен па затоа не дебитирал, ми нема смисла.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Алал ти вера бате, прв пат да се слагам нешто со тебе :D
Пабло Мари прва лига европски фудбал немаше изиграно до неговите 27 години :D
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.293
Поени од реакции
12.654
ej toa leto frlivme 100m funti za saliba i pepe, pa moze polosi transferi od letoto koga frlivme 100m za xhaka,musti i perez.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom