Фан Клуб: Арсенал

Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.833
Поени од реакции
4.780
Неам ништо против да се шутне Озил и да се исплати. Разбирам зошто би го направиле тоа од тимот, рак е во соблекувалната. Мора да се исчистиме од ѓубрево сега во јануари, тоа е приоритет. Сократис и Мустафи мора да се следни.
 
Член од
24 декември 2020
Мислења
486
Поени од реакции
704
Неам ништо против да се шутне Озил и да се исплати. Разбирам зошто би го направиле тоа од тимот, рак е во соблекувалната. Мора да се исчистиме од ѓубрево сега во јануари, тоа е приоритет. Сократис и Мустафи мора да се следни.
Не е само да ги чистив, треба да донесев некога. Одбрану треба да гу досреди.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.833
Поени од реакции
4.780
Не е само да ги чистив, треба да донесев некога. Одбрану треба да гу досреди.
Воопшто не е приоритет одбраната. Ако треба да се носи некој, тогаш треба креативец или бокс-ту-бокс
 
Член од
24 декември 2020
Мислења
486
Поени од реакции
704
Воопшто не е приоритет одбраната. Ако треба да се носи некој, тогаш треба креативец или бокс-ту-бокс
Ја мислу дек треба. Затој што много баксузни дефанзивци имамо. Од куде знаеш кд Давид Луиз ќе добие црвен картон или ќе се повреди. Или Холдинг и Габриел на пример. А дек си треба креативац стварно си треба. Помињав га овога од Севиљу .

 
Последно уредено:
Член од
27 септември 2010
Мислења
4.367
Поени од реакции
5.997
Видов сабајлево дека и ова е актуелно.
Од финансиски аспект не ни одговара пошто му ја плаќаме платата, ако е таква ситуацијата јас не би го пуштил да оди и би го држел до лето.

======

Mesut Özil has agreed to join Fenerbahce despite receiving an offer from USA. Özil will sign a three-and-a-half year contract, with Arsenal paying his salary in the first six months. Next season, Özil will receive a €2.5m sign-on fee & €5m annual salary.

Özil has been building a villa in Istanbul, for him & his wife Amine Gülse to stay, where they will be neighbours with the President. The villa includes a gym & tennis court.
Од финансиски аспект и те како ни одговара. Наместо 350к, ќе го плаќаме 80к.
 
Член од
4 мај 2012
Мислења
606
Поени од реакции
446
Стоунс сега заигра почесто во Сити. Не верувам дека би го птодавале. А и преку таквото од собирање отпадоци од други клубови. За тој од Херта прв пат слушам, а Лампти е бекче десно и таму не верувам да се засилуваме.
Коа сме кај десни бекови...овој Седрик ептен дрво испадна а?! Дури АМН игра пред него ако треба да се офмоти Белерин.

Како и да е имаме доволно дефанзивци, може евентуално лево бекче, ефтино некое да го мења Тирни чат пат.
Се знае каде треба да се засилуваме....средина. Дефанзивна, офанзивна...секаква. Мада све глупи трансфери се праат во Јануари. Што и да праат само да не зимаат нешто од што нема да можеме да се отарасиме три лета
Автоматски споено мислење:

Иначе не видов дека имало плус постови, така да...ова имињава што ги испонапишав се одговор на еден член страна поназад.
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
2.833
Поени од реакции
4.780
Судејки по коментариве на твитер Салиба и немал некое одлично деби. Има некој случајно што ја гледал утакмицава? :D
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.638
Поени од реакции
387
Да бе, у француска лига, ама ак да го видам ова у премиер да го напраи... не е спремен дечкото за премиер, убо си рекоа.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Како тоа ти си волку стручен и одма заклучи дека не е спремен???
Нели играа рамо до рамо со Фофана во Француската лига, како тоа Фофана е спремен а Салиба не е?
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
694
Поени од реакции
1.692
Како тоа ти си волку стручен и одма заклучи дека не е спремен???
Нели играа рамо до рамо со Фофана во Француската лига, како тоа Фофана е спремен а Салиба не е?
Можеби затоа што се два различни карактера, луѓе и фудбалери, со различни животни патеки и искуства, па така Салиба у Арсенал имаше мал приватен проблем како што знам, па можеби му треба и ментално да се стабилизира, а и фудбалски со тоа што ќе игра во лига која веќе му е позната.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
7.861
Поени од реакции
11.760
Како тоа ти си волку стручен и одма заклучи дека не е спремен???
Нели играа рамо до рамо со Фофана во Француската лига, како тоа Фофана е спремен а Салиба не е?
Сарказам

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom