Фан Клуб: Арсенал

Член од
27 септември 2010
Мислења
4.372
Поени од реакции
6.001
Поштувам слобода на религии и се тоа, ама малку ми е забегување и непотребно да има објави од типот на последната на Елнени на неговата фб страна
Цел Египет го следи. После Салах е втора најследена личност во Египет :icon_mrgr:
Претпоставувам дека 80% од фановите му се со исламска вероисповед.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.146
Поени од реакции
10.186
Значи треба да размисли дали да стави нешто религиско зошто има луѓе што не го сакаат исламот и може ќе се навредат ?!
Значи и Салах и Озил треба 2 пати да размислат пред да се помолат пред утакмица, зошто некој може ќе се навреди ?!

Се имаш фатено за најглупата работа... шо сака нека става на фејсбук, се додека не повикува на насилство/дискриминација.
Ако сакаш саде фудбал да глеаш, следи ги скај спортс, а ако ти е напорен со религија, не го следи, it's that simple...

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Спин од епски размери, препрочитај го моето пишано и спореди го со твојот заклучок. Ако ти е фората интересен спин да напраиш да тепаме досада, океј е, ама ако сериозно мислиш дека јас сум исламофоб како што ме претстави, тогаш тотално си ја утнал поентата на напишаното. Интересно како заклучи дека јас не го сакам исламот од пишано дека познатите фудбалери што претставуваат угледни клубови треба да се држат настрана од секакви објави околу религија, политика итн, бидејќи многу лесно може да се помине границата на што е прифатливо, а што не, и да се наруши угледот на клубот, дали ставовите на Озил, дали објавите на Микитаријан за Ерменија, се е тоа нож со две острици. Идеално би било никој ништо да не објавува, да се држи некој професионализам и надвор од теренот, а не кој што сака, зарем не? Супер партиски бот би бил со вакви спинови, браво.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
7.861
Поени од реакции
11.760
Спин од епски размери, препрочитај го моето пишано и спореди го со твојот заклучок. Ако ти е фората интересен спин да напраиш да тепаме досада, океј е, ама ако сериозно мислиш дека јас сум исламофоб како што ме претстави, тогаш тотално си ја утнал поентата на напишаното. Интересно како заклучи дека јас не го сакам исламот од пишано дека познатите фудбалери што претставуваат угледни клубови треба да се држат настрана од секакви објави околу религија, политика итн, бидејќи многу лесно може да се помине границата на што е прифатливо, а што не, и да се наруши угледот на клубот, дали ставовите на Озил, дали објавите на Микитаријан за Ерменија, се е тоа нож со две острици. Идеално би било никој ништо да не објавува, да се држи некој професионализам и надвор од теренот, а не кој што сака, зарем не? Супер партиски бот би бил со вакви спинови, браво.
Смањи доживљај, океј е.

Не тргнав ја да оценувам дали било потребно или не или дали било забегување да објави некој нешто религиско на фб, туку ти.

Никој не рече дека си исламофоб, сам си ја даде таа карактеристика во постов.

Според тебе значи фудбалериве треба да вегетираат најголемиот дел од животот, да тренираат, да играат фудбал и толку. Они у меѓувреме немаат религија и свои размислувања, само фудбалот и толку.

Пак ќе ти кажам, се имаш фатено за најглупата работа, Елнени постирал 2 минутно видео кај што пее дел од Куранот. Се додека не се повикува на насилство/омраза/дискриминација, нека си става секој што сака.

Твојот пост не е на место in the first place, па сеа као ја сум ти ги спинувал зборовите

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.452
Поени од реакции
6.051
:coffee:
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
8.959
Поени од реакции
13.802

Автоматски споено мислење:


 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.452
Поени од реакции
6.051

Автоматски споено мислење:


Турците викат дека се сели во Фенербахче

Откако почна да се дружи почесто со диктаторчето фудбалската кариера во слободен пад...
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
8.959
Поени од реакции
13.802
Видов сабајлево дека и ова е актуелно.
Од финансиски аспект не ни одговара пошто му ја плаќаме платата, ако е таква ситуацијата јас не би го пуштил да оди и би го држел до лето.

======

Mesut Özil has agreed to join Fenerbahce despite receiving an offer from USA. Özil will sign a three-and-a-half year contract, with Arsenal paying his salary in the first six months. Next season, Özil will receive a €2.5m sign-on fee & €5m annual salary.

Özil has been building a villa in Istanbul, for him & his wife Amine Gülse to stay, where they will be neighbours with the President. The villa includes a gym & tennis court.
 
Член од
24 декември 2020
Мислења
524
Поени од реакции
757
Колашинац на позајмицу у Шалке, а Салиба изгледа ќе га пратив на позајмицу у Ницу.
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.065
Поени од реакции
11.082
Ова е бајаги ризично. Сеад, Салиба, Сократис се аут. Јесда и онака не дека нешто многу играа ама што ако ни се покоси ( како што знае да се случи Февруари-Април ) и онака никаквата одбрана ?
 
Член од
24 декември 2020
Мислења
524
Поени од реакции
757
Ова е бајаги ризично. Сеад, Салиба, Сократис се аут. Јесда и онака не дека нешто многу играа ама што ако ни се покоси ( како што знае да се случи Февруари-Април ) и онака никаквата одбрана ?

Па ваљда ќе доведев некога. Мене само не ми е јасно зашто Салиба га праќав на позајмице. Од Холдинга полош не може да биде.
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
8.959
Поени од реакции
13.802
Ова е бајаги ризично. Сеад, Салиба, Сократис се аут. Јесда и онака не дека нешто многу играа ама што ако ни се покоси ( како што знае да се случи Февруари-Април ) и онака никаквата одбрана ?
И Мустафи аут се надевам.

Инаку мислам дека сме океј.
Луиз, Холдинг, Чемберс, Мари и Габриел
 
Член од
24 декември 2020
Мислења
524
Поени од реакции
757
И Мустафи аут се надевам.

Инаку мислам дека сме океј.
Луиз, Холдинг, Чемберс, Мари и Габриел
Ја мислу дек ќе доведев некога. Џон Стоунс( Ман Сити), Омар Рекик (Херта) и Лампти (Брајтон) ги споменуев како појачања. Ламти ми делуе добро.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom