Фан Клуб: Арсенал

A

Avenger99

Гостин
Абе каков план, емери имал план на енфилд со Џака и Себаљос на крило:pos: Гендузи мизерија, и зошто одма Луиз игра пред Чејмберс?По што заслужи? Ти ебам циркузантот бразилски, и ова не е грешка на Емери?Среќна победа против Њукасл во гости и мизерни дома против Барнли..Ама буквално ништо не е сменето од лани.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
За Вилок спомна некој, најталентиран играч во средниот ред ни е, многу ме постеќа на Диаби, само да ја нема неговата судбина со повредите и ќе биде страшно нешто.
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
Немаше вина кај Емери вчера. Не тргна со глава во ѕид. Едино можеби да, требаше Тореира наместо Гвендузи.Побрз е и поагресивен во дефанзива и со тоа можеби контра плус ќе имавме во прво.

Како и да е, во прво полувреме имавме поизгледни шанси од Ливерпул за водство. Да дадеше гол Пепе и на полувреме да се отидеше со нерешено или водство подруга песна ќе беше. Ќе останеше истиот стил на игра како и во прво и можеби ќе кошневме уште некој гол од контра. Тоа беше и идејата со најбрзите играчи во напад од кој секогаш барем еден нема да се врати во одбрана. А веќе кога требаше да се брка гол, јасно беше дека ќе не отворат.

Дали Лаказет или било кој ќе влезеше во 60та наместо 80та, ништо немаше да се смени. Натпреварот се загуби во 47ма. Така да Емери добро ги избра стартните 11 и со малце повеќе среќа и концентрација, можеби и ќе извадевме некој бод. Нема вина кај него. Класа се Ливерпул и за нас и за уште 17 други екипи у Премиер.

А за Џака...да, црна точка на теренот барем мене ќе ми биде. Искрено не гледам во што е добар типот. Нема брзина(со топка уште помалку), бавна дистрибуција на топка, задоцнети стартови... Нема шанси да развие напад против екипи со добар пресинг. Мењам канал секогаш кога ќе добие топка свртен со грб кон нападот и ќе ја врати кон дефанзивците на прва, а никој жив нема на 6 метри околу него!!! И тоа често се случува. И кога ќе ја изгуби топката во релативно опасна зона( барем 2-3 пати по натпревар) губи мотивација и не брка назад. Мислам дека најпросечниот играч да го земеш и да му речеш играј како Џака што игра... ќе си ја заврши работата.
Е и мене искрено нема нешто што повеќе ме нервира кај Џака од тоа што цело време е свртен према наша половина, и враќа топки назад. Преку се ќе поминам, греши, прави глупи стартови, често заборава, али тоа кога ќе ја прими и ќе ја врати назад а нема никој ни во близина до него, или па воопшто не ја прима него на прва ја дава, ми се темни. Тоа е само уште еден доказ дека игра на памет и дека нема ни грам мозок во тоа шуплата глава... размислување 0
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.465
Е и мене искрено нема нешто што повеќе ме нервира кај Џака од тоа што цело време е свртен према наша половина, и враќа топки назад. Преку се ќе поминам, греши, прави глупи стартови, често заборава, али тоа кога ќе ја прими и ќе ја врати назад а нема никој ни во близина до него, или па воопшто не ја прима него на прва ја дава, ми се темни. Тоа е само уште еден доказ дека игра на памет и дека нема ни грам мозок во тоа шуплата глава... размислување 0
Џака е играч на кој му треба премногу време да се намести на пас. Со оглед на брзината на Лигата, тоа ретко ке се дешава. Против послаби екипи кои не играат така агресивно, му доаѓа до израз пасинг играта, ама против екипи кои трчаат, потешко. Затоа и му е полесно да врати топка наназад, наместо да се сврти и да се мести. Мислам дека и самиот е свесен за тоа, и затоа секогаш ја одбира полесната и побезбедна опција, пас наназад.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
Џака е играч на кој му треба премногу време да се намести на пас. Со оглед на брзината на Лигата, тоа ретко ке се дешава. Против послаби екипи кои не играат така агресивно, му доаѓа до израз пасинг играта, ама против екипи кои трчаат, потешко. Затоа и му е полесно да врати топка наназад, наместо да се сврти и да се мести. Мислам дека и самиот е свесен за тоа, и затоа секогаш ја одбира полесната и побезбедна опција, пас наназад.
Само Италија за него.Имаше летово шпекулации дека Конте го сакал во Интер.
Автоматски споено мислење:

Монреал се очекува да потпише за Реал Сосиедат во наредните денови.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Позитивно, нема да имаат долги патувања нашиве.
Негативно, противниците не се за потценување.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Супер ждрепка, нема забегани локации, далечни патувања, дури и финалето оваа сезона е во нормална држава.

Не се којзнае колку јаки и овие тимови, барем поинтересни ќе бидат утакмиците во групната фаза.
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Обично ноември се ефтини летови со Визер сите, некои смешни суми по дваесет триесет евра повратни се движат. Може и со Лијеж, со авион до Брисел и од таму е максимум саат време со воз, само што Лијеж е меѓу полошите градови во Белгија, ама за фудбал се оди на крај краева, небитно остало. Исто и за Франкфурт се таа цена повратни, не знам само со кој клуб играме во ноември, не видов распоред, и дали и европејциве прават како србиве да мора да купиш одеднаш блок билети за сите три утакмици или можеш поединечно да си земеш карта за секоја утакмица, ако не праат така, тогаш може да си направиш екскурзија за релативно ефтина пара.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom