Фан Клуб: Арсенал

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
Пред некој ден на АСТ состанокот, Винаи, Раул и Еду биле запрепастени колку гневни и разочарани се фановите, Еду во шок паднал од агресивноста, два дена подоцна бам бам 80м за Пепе.
Автоматски споено мислење:

Последните трансфери со Лил ни беа Парк и Жервињо.:unsure:
 
Последно уредено:
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Stvarno me iznenadi ova so Pepe, taka treba agresivno da se nastapi nema da gi molime C.palas za Zaha, neka razmislat sega i Seltik sto se cenkaat.

No mora i eden centralen def. Ajde ima vreme a izgleda ima i pari

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Реално ни треба крило така да добар е трансферов, лани после Мбапе најдобар стрелец беше во Франција. Е сега јас стварно не знам што ќе правиме позади во одбрана со Кошчелни што не сака да игра и со Мустафи што е Мустафи и со Сократот кој е добар само пошто е до Мустафи, а и тој кикса и заспива често.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Реално ни треба крило така да добар е трансферов, лани после Мбапе најдобар стрелец беше во Франција. Е сега јас стварно не знам што ќе правиме позади во одбрана со Кошчелни што не сака да игра и со Мустафи што е Мустафи и со Сократот кој е добар само пошто е до Мустафи, а и тој кикса и заспива често.
Kje se nadevame deka moze da se nosi so toj tovar na taa pozicija Holding.Vo slucaj ako ne doneseme nieden ovaa sezona,sleden transfer period siguren sum deka kje udrime jaka suma na CB i na igrac od sredina.A nisto cudno i da se bara varijanta na RB ako ne e vo top forma Bellerin.
Valjda nema Lille da ne zaebe so Pepe radi Park :icon_mrgr::pos::pos::pos:
https://www.telegraph.co.uk/sport/football/teams/arsenal/8727273/Arsenal-steal-South-Korean-idol-Park-Chu-Young-from-Lille.html
 
Последно уредено:

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
Мислам дека ако се подобриме во останатите делови од теренот и одбранта сама по себе ќе се подобри.
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Мислам дека ако се подобриме во останатите делови од теренот и одбранта сама по себе ќе се подобри.
Да имавме нормални играчи во одбрана да. Ама со овој избор што го имаме, не.
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
Points made by David Ornstein on 5 Live Sport.
  • Pepe deal is close but not done, still need to finalise with agents and reps.
  • Napoli has/had a deal with Lille but that fell down because they couldn't agree with the agent (LOL)
  • Arsenal have some work to do but it looks like it will get done. Next 24-48 hours should see it all wrapped up. Huge deal for Arsenal.
  • Arsenal have never officially said it but they do have a 45mil budget as is the understanding of BBC since we missed CL.
  • 30mil for William Saliba and that'll be a very small installment on the first year ( 5 year contract)
  • Ceballos loan fee isn't substantial but we don't know what it is.
  • Pepe deal is 72mil pounds and a 5 year contract and it will be structured over the 5 years of his contract.
  • So Arsenal's transfer activity is within the budget so far.
  • We might never know if the owners have invested anything into the club and there's no reason to believe they have as they never have in the past. Very little possibility of anyone finding out now that the club is 100% owned.
  • Zaha not happening if this happens and PEPE GOOD.
  • AUBA and LACA or anyone else significant will not depart to finance this deal
  • Zaha and Pepe are similar fee but Palace would have wanted way more money upfront than Lille do and so Zaha deal is very tough on our budget.
  • Arsenal transfers after this deal will be very limited as this will take a significant chunk out of our 45mil warchest.
  • Still interested in Tierney. Celtic and Arsenal have agreed on the price but Celtic are not happy with the structure of the deal (Optimistic as this probably means we are not going to stop pursuing him with Pepe done)
  • CB is another area that many people will point out as being important to strengthen. It seems, there's going to need to be departures before that can be done. Even if it's not big name departures, we need to sell some players.
  • Defensively, there is confidence with Holding coming back, Bellerin coming back and Saliba next season. Any other areas will be hard to strengthen now for us since Pepe will cost a significant amount from the budget.
  • It's going to be busy end to the window for the club:jeeee:
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Mi se sviga toa sto go rekol Ornstin

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
Многу веројатно е Раул и Перез да имаат усен договор за Себаљос, и двајцата се такви луѓе што работат пријателски, ништо чудно ако се покаже добро на крај од сезона да го купиме за некоја пристојна сума од 50м.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Хахахахаха Нелсон го отворил профилот на Пепе на Инстаграм и малце скролал по слики,како ние коа ќе манијачиме некое пиче па погрешка од скролање два пати ќе стиснеш на сликата лајк па после бриши лајкот :pos: :pos: :pos:
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
Против Лион играме, 1-0 за нас, Лаказет се повреди се надевам не е сериозно.
Нелсон супер игра.(y)
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Нелсон имаше еден нереален дриблинг во прво полувреме, ако искочи некаде постирајте. Воопшто не сум задоволен, шансите креирани беа крш, фалеше завршен добар пас и голот што го дадовме беше тотално рендом гол. Одбраната не коментирам, да си го земеме тој биволот со пола метро коса што игра одбранбен во Лион, малку на спиење не фаќаат и одма казна.
 
Последно уредено:

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.296
Поени од реакции
12.661
АМН е многу лош десен бек, не знам шо ќе правиме до ноември без Белерин, прашање е што форма ќе има кога ќе се врати од повреда. Дај му 200к на Дани Алвеш за една година.
Денот кога Џака и Мустафи нема да бидат играчи на Арсенал, ќе го земам за куќна слава.
Себаљос добро изгледаше, одма превзема иницијатива да ја креира играта, е ова е тоа што фалеше во средниот ред, нов Казорла.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom