Фан Клуб: Арсенал

Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.061
Поени од реакции
12.951
Полека со елиминирање, ко демек немаме тим за два гола да дадеме на Емирати против Рен. Мислам дека без проблем ќе поминеме, ама за греота сме, мизерија игра, и голов што го дадовме чиста среќа, во глобала ништо не играме цела сезона, мачење е да се гледаат 95% од натпреварите на Арсенал оваа година, тоа е реалноста.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Полека со елиминирање, ко демек немаме тим за два гола да дадеме на Емирати против Рен. Мислам дека без проблем ќе поминеме, ама за греота сме, мизерија игра, и голов што го дадовме чиста среќа, во глобала ништо не играме цела сезона, мачење е да се гледаат 95% од натпреварите на Арсенал оваа година, тоа е реалноста.
Мисли си дека ќе поминеме без проблем, јас тврдам дека нема да поминеме, може и ќе дадеме два гола, макар што со формата на Обамејанг тешко, ама дека нема да примиме барем еден тоа никој не може да ме убеди.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
"Специјалецот' за Лига Европа

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.061
Поени од реакции
12.951
Мисли си дека ќе поминеме без проблем, јас тврдам дека нема да поминеме, може и ќе дадеме два гола, макар што со формата на Обамејанг тешко, ама дека нема да примиме барем еден тоа никој не може да ме убеди.
Ќе поминеме, може и кладба во пиво да удриме, не е тоа проблемот, проблемот е што во следна фаза ќе ни се падне некој тим ко Наполи и ќе се чоукнеме ко лани против Атлетико. Ако не сме компетентни за Лига Европа, нема што да бараме во ЛШ следна сезона и да бркаме места кои водат кон истата, само уште едно брукање од типот Б комплекс и тимови ко Баерн/Барса ќе ни следува.

И денес, до црвениот картон, Рен ништо не играа, сега проблем е што Обамејанг почнува да заборава топка да прима и да личи на Велбек, ама на домашен терен најчесто е друга приказна, се зголемува веројатноста да се пробудат играчи ко Озил и Микитаријан.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
Што му е филмов незнам, кога е во ужасна форма во последно време.


Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.861
Поени од реакции
7.086
Добро функционираше поставеноста и планот на Емери се додека не ја сјебаа судијата/играчите... Срамота е да го кривеш Емери, посебно со овој ретардиран дефанзивен ред шо ни во трета македонска лига нема да успее да сочува чиста мрежа ...

Сеа со Јунајтед кој играч ќе ја усере, типувам на Мустафи, сигурица. :D
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
Пак Емери крив :pos:

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Он требаше да ја затвори утакмицата и да извади нерешено, а не да го чува Обамејанг до 70 мин

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Он требаше да ја затвори утакмицата и да извади нерешено, а не да го чува Обамејанг до 70 мин

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Баш зато што после голот на Ивоби се повлекоа падна и црвениот на Сократис. Емери не може да влезе на терен и да игра, Косчиелни 34 години тон искуство, Шкодран се ли му е.ам никогаш нема да биде играч, Џака се изгуби, Тореира исто. И што дека го извади Оба на крај влезе Колашинац и примија трет гол. Што може повеќе Емери?

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Шкодран зел ги ставил прстите на слепоочница гестикурирал свестете се према другите :pos: јас би го затепала, жими се.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Шкодран зел ги ставил прстите на слепоочница гестикурирал свестете се према другите :pos: јас би го затепала, жими се.
Абе секако прв ќе биде продаден козаров ама ќе не кошта до крај на сезона. Што е до мене и другиот козар треба да лета ама изгледа ќе го помилуват Емери

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Лаказет ќе може да игра следната или уште е суспендиран ?
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.034
Поени од реакции
6.699
Озил беше бескорисен, па и шанста што ја имаше на 2-1 од 5 метра ко по кур да се мава ја шутна.
Обамејанг се надевам ќе си ја крене формата, и те како ни треба за до крај.
Џенкинсон џабе се труди, секоја шанса што му ја дадоа ја изигра солидно со оглед на меч фитнесот што го има и пак не е ни во план.
Суарез полн погодок.
Шансите што му се даваат на Мустафи да се даваа на Џенко или Мавропанос, 100 пати поарни ќе бевме.
Утакмицава докажа ако случајно некој не знаеше, Монреал не е за прв бек.
Чех ни спаси газот, ни даде колку толку надеж.
Рен се отепани назад и треба да се искористи тоа ( упс, ама и нИе СмЕ оТеПаНи наЗад ).
Не сум некако оптимист за реваншот ама па Арсена е воа, ништо чудно у недела да изгубиме 0-3 а у четврток да тепаме 5-0. Така си оди тоа.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom