Фан Клуб: Арсенал

P

psychostasia

Гостин
Аналогијава ти е криминал. А што да праи коа нема кој да сврзе два паса за да се пренесе до гол топката.
Озбилно јас не гледам зошто ам играч би се враќал до последен играч да земе топка и после да се влечка по терен ко скинато црево.

А со Венгер не знам што му е, Белерин и Окс му се следен експеримент изгледа па сега ќе ги носи на сите можни позиции. Не гледаме титула со Венгер.

Туку со Алексис што бидна, не го видов ни во публика денес. Ебате инатот поарно да го шитневме на Баерн или на ПСЖ за 60 милиони отколку да му даваме плата и на крај да си замине за беспари. Демек ќе изгуби форма па нема да го сака никој?
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Мразам да бидам тој шо ќе рече I told you so...
Коа јадам гомна за Венгер сите бевте мангупи па ќе ме заебавате.
Иако очекував дека ќе ги тепаме Стоук, не ме изненадува нешто многу резултатов.

Него едно нешто ме интересира, зошто не го глеав второ полувреме, дали Лаказет до толку лошо играше шо овој го извади и го замени со факинг Волкот, кој прими една топка и ја изгуби ?
Беше послаб како и целиот тим, но дефинитивно не залужи да излезе пред Велбек, оти едината шанса што ја имаше ја претвори во гол (поништен) а Велбек типично како некој дебил сјеба 5-6 солидни шанси пред гол
 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.033
Поени од реакции
6.698
Озбилно јас не гледам зошто ам играч би се враќал до последен играч да земе топка и после да се влечка по терен ко скинато црево.
Ама батка бе тоа и ти кажувам, ме читаш ли ? :D

Него не му е задачата да се враќа да ја зима топката , ама он ГО ПРАВЕШЕ ТОА на утакмицава оти криминал беше Џака и мораше нели некој да поврзува средината со нападот. И у најмала рака Озил имаше 3-4 добри потега дриблинзи ослободување од играч и завршни паса.
 
P

psychostasia

Гостин
Ама батка бе тоа и ти кажувам, ме читаш ли ? :D

Него не му е задачата да се враќа да ја зима топката , ама он ГО ПРАВЕШЕ ТОА на утакмицава оти криминал беше Џака и мораше нели некој да поврзува средината со нападот. И у најмала рака Озил имаше 3-4 добри потега дриблинзи ослободување од играч и завршни паса.
Џака полета во облаци после минатата утакмица и денес тресна на земја. Не е тоа работа на Озил, отстапува од позиција и прави нешто што не треба да прави наместо да се отвора и да бара топка од среднистите. Имал два дриблинга, големи тикви тоа што успеа дури два пати да нафрли (што патем треба да го прави) е друга работа, битно се враќаше назад да збира топки од Шкодран.
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
Мразам да бидам тој шо ќе рече I told you so...
Коа јадам гомна за Венгер сите бевте мангупи па ќе ме заебавате.
Иако очекував дека ќе ги тепаме Стоук, не ме изненадува нешто многу резултатов.

Него едно нешто ме интересира, зошто не го глеав второ полувреме, дали Лаказет до толку лошо играше шо овој го извади и го замени со факинг Волкот, кој прими една топка и ја изгуби ?
Kako znaes deka primil i izgubil edna topka ako ne si go gledal vtorot poluvreme :) ?
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Kako znaes deka primil i izgubil edna topka ako ne si go gledal vtorot poluvreme :) ?
Добро де ги глеав последните 10 минути т.е. баш од кога влезе Волкот. Од цел пост ти за тоа ми се фати :D

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
Добро де ги глеав последните 10 минути т.е. баш од кога влезе Волкот. Од цел пост ти за тоа ми се фати :D

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
te zezam, ali definitino i jas ne znam zasto go izvadil Lacazzete za da go stavi fake Mahrez :)
 
P

psychostasia

Гостин
Требаше да ги извади Велбек, Џака и Белерин ама како и увек стариот скроз ги сјебува замените. Лаказет искрено жал ми паѓа да го гледам. Човекот се бори се отвара за пас, втрчува, уште на глава да застане и на крај Озил->Окс, Окс->Џака, Џака->Окс, Окс->Рамзи... до бескрај.
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.535
Поени од реакции
5.767
Кој кур сакате од Озил бе со поддршка каква што има Џака ? Кој кур лошо направи Озил на утакмицава? Глеавте кај игра ? Повеќе играше цм отколку ам... Дај ако критикувате критикувајте тоа што е легитимно за критикување ко Венгер,Џака,Белерин,Окс. И стварно не знам шо поеќе очекуете од Озил од своја средина ја зимаше топката.
Ako e klasa kako sho sakate da recite vie, kje se snajdi na bilo koja pozicija od sredinata.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Тео треба да се пушти макар и за беспари, барем годишно ќе се намали салдото за плати (140к/неделно :pos:). Барем ќе ослободи место за некој тинејџер што многу повеќе ќе придонесе за тимот, вака само место фаќа. Инаку супер што сега изгубивме, нека се подразмисли стариот дали треба да води инат, или да појачи таму кај што треба.
 

Makaveli_Gunner

The_Motherfucker*
Член од
4 февруари 2011
Мислења
647
Поени од реакции
274
Ме нема долго време од нервози за Венгер ама морав да го споделам ова зборови кажани на место

Da je umesto Gavrila Principa Velbek pucao 4 puta iz pistolja, ne bi bilo I svetskog rata :pos::pos::place::place:

тажно ама вистинито
 
P

psychostasia

Гостин
Вакви шанси испушташе и оној клингонецот Жервињо па знаеме како заврши. Се надевам Велбек нема да дозволи да го снајде тоа.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Тео треба да се пушти макар и за беспари, барем годишно ќе се намали салдото за плати (140к/неделно :pos:). Барем ќе ослободи место за некој тинејџер што многу повеќе ќе придонесе за тимот, вака само место фаќа. Инаку супер што сега изгубивме, нека се подразмисли стариот дали треба да води инат, или да појачи таму кај што треба.
Зошто до сеа па не знаевме за пораз па сеа као ова треба страшно да го погоди ?

Лани завршивме 5ти, под Тотенхем и го изгубивме и она на кое колку толку се гордеевме "17 години по ред играме во ЛШ и завршуваме над кокошките", губевме од факинг Борнмут и Вотфорд и што се смени ?
Ништо, еве се си тера пак по старо. Не очекувам ни овој пораз дека ќе смени нешто.

И не, не е дека само сакам да плукам туку реалноста е таа.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Член од
18 ноември 2011
Мислења
770
Поени од реакции
455
Ама ние имаме сериозни проблеми другари.... Ајде што ги игра Окс офанзивен бек, па барем да му ја задржеше позицијата, а стариот го играше лево па реши вчера десно да го стави и да ги смени со Бељрин.... ни тој ни тој не покажаа ништо... Бељерин имаше најлоша утакмица од кога го гледам јас.... не знам веќе што е паметно али дефинитивно не оди на добро работава... мора промени, свежа крв
 
P

psychostasia

Гостин
Стариот го форсира Бељерин да промени позиција и од него да прави крилен, а Окс го враќа назад и уште малку десен бек ќе го стави ко што тргнал. Венгер и неговите мушички, ко да не изгледа познато вакво експериментирање и менување позиции.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom