Фан Клуб: Арсенал

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Видеово мислам дека најдобро ја отсликува ситуацијава у Фан Клубов.
Клод шо јаде гомна цело време и се нервира и одлепува (ја) и Ty шо е цело време венгер ин и глеа добри работи у секоја утакмица (скоро сите од фан клубов) :icon_mrgr::icon_mrgr::icon_mrgr:

 
Член од
21 октомври 2014
Мислења
4.029
Поени од реакции
6.691
Де кажи еден шо е Венгер ин у фан клубов
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Де кажи еден шо е Венгер ин у фан клубов
Добро може не сте венгер ин, ама сите се надевавте дека ќе се смени нешто, као дека на Венгер му дошол паметот, а ја продужив да јадам гомна :D

Башка глеаш дека се заебавам, зошто мора сериозна дискусија да почнеме ? :D
 
P

psychostasia

Гостин
Имаше и на почеток еден со рака си ја прифати пред голман кога веќе ги наброиле овие. Катастрофа беше и судијата, а и нашите. Не може да збориш за титула и да цвикаш дека судиите ти биле криви.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Имаше и на почеток еден со рака си ја прифати пред голман кога веќе ги наброиле овие. Катастрофа беше и судијата, а и нашите. Не може да збориш за титула и да цвикаш дека судиите ти биле криви.
Шаќири ја прифати со рака пред наш гол и го судеа тоа.
Тоа за Велбек не би го судел како пенал. Е сеа тоа на Белерин е проблематично, има контакт не е дека нема и ваљда требаше да биде пенал ама овој некако многу лесно падна, башка мислам дека никој од играчиве не се бунеше зошто не досудија пенал, на сите ко да им одговараше корнер.

Е сеа за офсајдот, вака коа ја глеав сеа оваа снимка, проблематично е ама мислам дека е во офсајд Лаказет. Е сеа како судијата успеал у тој момент да види дека е во офсајд не знам :D
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Катастрофа беше судијата, али Венгер се изглупира со составот, Белерин, Мустафи, Џака, нека ги седне на клупа.
И ако не ги пушти Лака и Жиру нареден натпревар е најголемото дртало на светот!!!
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Arsenal Set to Make Late Bid for Ross Barkley
Ако има некоја веројатност да дојде, ќе биде големо засилување.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Arsenal Set to Make Late Bid for Ross Barkley
Ако има некоја веројатност да дојде, ќе биде големо засилување.
Колку шо знам моментално е повреден, мада нема да ни биде прв пат да земеме повреден играч :ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
 

Sura

Gooner 4 Life
Член од
6 мај 2010
Мислења
3.422
Поени од реакции
1.923
Нема да ги пушти :D
Мора да ги пушти, Велбек треба некое време да влага ко резерва, вчера се изнапромаши, сепак чичо анализира, или ќе се понаша пак, ќе видиме....
 
P

psychostasia

Гостин
Шаќири ја прифати со рака пред наш гол и го судеа тоа.
Тоа за Велбек не би го судел како пенал. Е сеа тоа на Белерин е проблематично, има контакт не е дека нема и ваљда требаше да биде пенал ама овој некако многу лесно падна, башка мислам дека никој од играчиве не се бунеше зошто не досудија пенал, на сите ко да им одговараше корнер.

Е сеа за офсајдот, вака коа ја глеав сеа оваа снимка, проблематично е ама мислам дека е во офсајд Лаказет. Е сеа како судијата успеал у тој момент да види дека е во офсајд не знам :D
https://eplfootballmatch.com/epl-2017-2018-stoke-city-vs-arsenal-full-match-replay
12:25 пушти ќе видиш за што зборам.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.044
Поени од реакции
7.069
Со кој состав мислете дека ќе игра Венгер против Ливерпул?

Чех
Монреал Мустафи Колашинац
Окс Џака Елнени Белерин
Озил Велбек
Лаказет

клупа: Оспина, Косиелни (не е доволно фит од предсезонските), Кокелан, Волкот(влегува да прави пресврт), Санчез(тврда столица имал пред натпреварот), Жиру(влегува на местото на Лаказет при резултат 1-0)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom