Фан Клуб: Арсенал

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Според мене тотално погрешна статија. Истиве пари Венгер ги имаше у последниве 2-3 сезони, па не трошеше вака како оваа. Пример еве лани потроши 10 милиони за Чех летото и после уште 7-8 за Елнени во зимото, а ипак имаше 100+ милиони.
Разликата од лани и оваа сезона е што лани немаше толкав притисок. Да, имаше навивачи што беа незадоволни од него ама пак преовладуваше позитивно мислење за него и за тоа како го води клубот. Му помагаше тоа што станавме рекордери во ФА Купот.
Ама разликата од лани е тоа што лани имавме катастрофа, значи катастрофа у секоја смисла на зборот.
Знам дека и тука у фан клубов има луѓе шо уште го бранат и пробуваат да покажат дека ланската сезона не била до толку лоша, ама и самите не знам дали веруваат во тоа.
Гневот кај навивачите е огромен, не за џабе и којзнае колку транспаренти имаше на утакмиците со Венгер аут или со спенд спенд спенд.

Ете тоа е разликата и зошто сеа троши, зошто пробува да се извади од гомната и да си отиде како менаџер кој го бие добар глас.
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.461
Поени од реакции
10.157
Според мене тотално погрешна статија. Истиве пари Венгер ги имаше у последниве 2-3 сезони, па не трошеше вака како оваа. Пример еве лани потроши 10 милиони за Чех летото и после уште 7-8 за Елнени во зимото, а ипак имаше 100+ милиони.
Разликата од лани и оваа сезона е што лани немаше толкав притисок. Да, имаше навивачи што беа незадоволни од него ама пак преовладуваше позитивно мислење за него и за тоа како го води клубот. Му помагаше тоа што станавме рекордери во ФА Купот.
Ама разликата од лани е тоа што лани имавме катастрофа, значи катастрофа у секоја смисла на зборот.
Знам дека и тука у фан клубов има луѓе шо уште го бранат и пробуваат да покажат дека ланската сезона не била до толку лоша, ама и самите не знам дали веруваат во тоа.
Гневот кај навивачите е огромен, не за џабе и којзнае колку транспаренти имаше на утакмиците со Венгер аут или со спенд спенд спенд.

Ете тоа е разликата и зошто сеа троши, зошто пробува да се извади од гомната и да си отиде како менаџер кој го бие добар глас.
Некој пробува да каже дека сезона 15-16 не била до толку лоша?
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Некој пробува да каже дека сезона 15-16 не била до толку лоша?
Па сеа не знам ти дали се препозна у тоа, ама еве пример Канон цело време излагаше тука со статистики како иаме исто поени како лани и некои такви тракатанции :D
 

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.461
Поени од реакции
10.157
Па сеа не знам ти дали се препозна у тоа, ама еве пример Канон цело време излагаше тука со статистики како иаме исто поени како лани и некои такви тракатанции :D
Финтата е што сакаш да креираш дека подржувачите на Венгер викат дека сезонава не била толку лоша.
Јас сум подржувач на Венгер, ама не сум рекол ништо друго освен дека сезонава е дно.
Затоа и ти реплицирав.
И мош канон извадил статистики чисто да сподели, не дека мисли така.
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.841
Па сеа не знам ти дали се препозна у тоа, ама еве пример Канон цело време излагаше тука со статистики како иаме исто поени како лани и некои такви тракатанции :D
Ја праев статистика и компарација со другите тимови. А тоа дека сезоната е неуспешна во право си. Неуспешна е за сите 18-19 тима што ќе останат без трофеј сезоната.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Финтата е што сакаш да креираш дека подржувачите на Венгер викат дека сезонава не била толку лоша.
Јас сум подржувач на Венгер, ама не сум рекол ништо друго освен дека сезонава е дно.
Затоа и ти реплицирав.
И мош канон извадил статистики чисто да сподели, не дека мисли така.
Убаво шо си поддржувач на Венгер, ја никој не посочив, а дури и да посочив нигде не реков дека е тоа лошо.
И на пробувам ништо да креирам. Ја нигде не реков дека сите што се поддржувачи пробуваат да покажат дека сезонава не ни беше дно дна. Реков дека има има такви што мислат така и не ги осудив ради тоа. Мислат така, нека мислат. Факт е дека не сме единствени у фан клубов по однос на оценката за сезонава и тоа е океј, и баш тоа е тоа што го спомнав.

И сеа да не испадне дека сакам да го навредам или омаловажам Канон, далеку од тоа.
Едноставно он поинаку гледа на работите, ја поинаку и тоа е тоа. Не значи дека ја сум у право, а он у криво и обратно.[DOUBLEPOST=1465409093][/DOUBLEPOST]
Ја праев статистика и компарација со другите тимови. А тоа дека сезоната е неуспешна во право си. Неуспешна е за сите 18-19 тима што ќе останат без трофеј сезоната.
Освен Челзи, Сити може да се пофали со полуфинале у ЛШ, а Јунајтед со ФА Купот. Ние може да се пофалиме со тоа шо завршивме пред Тотенхем...
Факт е дека никогаш ја и ти нема да се согласиме, ама океј :D
 
Последно уредено:
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Ја праев статистика и компарација со другите тимови. А тоа дека сезоната е неуспешна во право си. Неуспешна е за сите 18-19 тима што ќе останат без трофеј сезоната.
Klaj navodnici barem. Citat na Wenger ne e ova ?

Klasika e vekje. :)
 

Mojso

uneducated knob
Член од
14 септември 2009
Мислења
4.674
Поени од реакции
12.575
Е ај аирлија...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom