Фан Клуб: Арсенал

Факе

Highbury–the Home of Football
Член од
6 март 2010
Мислења
9.461
Поени од реакции
10.157
И јас сум за Варди. Мислам дека топ засилување ќе ни биде, и дека топ ќе се снајде во Арсенал. И со Родригез и со уште едно крило, ако си одат Окс/Тео сме топ мислам на сите позиции, освен на штопер. Таму ама ич не ми се допаѓаат партнерите на Кош.
Крило може да сонуваме.Ако го земеме Родригез,со него и штопер и тоа ќе е мислам купувањето.

Само да не продолжи проклетството на 9ката во Арсенал.
 
T

Todd Solondz

Гостин
Да да ама многу ќе бараат за Кејн :pos:
Нема да негирам дека Кејн е подобар играч од Варди пошто не верувам дека не е. И доколку би требало да типувам кој ке има подобра 16/17 сезона би типувал на Кејн. Меѓутоа да кажеш дека лани Кејн бил подобар од Варди треба да си малку ненормален.
 
Член од
14 декември 2013
Мислења
4.157
Поени од реакции
10.994
Ne znam kolku I dali voopsto e relevanten izvorov ama izgleda seriozno zagrizal stariov za Vardy
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Член од
2 август 2009
Мислења
975
Поени од реакции
380
Според тоа што пишуваат веснициве најверојатно ќе биде Варди напаѓачот што ќе го донесеме летово. Не дека е лошо ама мене не ми прави некој голем мерак, дали ќе се снајде е сосема друг муабет. Моето мислење е дека повторно се донесе просечен англичанец без надеж дека ќе прерасне во класа (бидејки во 30ка ќе влегува). Венгер очигледно нема сетило за напаѓач, мора сам да го скрои од млади години. Ван Перси од дете кај нас, Анри не баш дете али прилично млад, Адебајор исто, другиве сите се тешки просеци. Јас се надевам дека нешто ќе се случи и Ибра ќе ми го донесе(печен е во манчестер знам немора да цитирате).

Е сега друго прашање. Што се чека со Волкот,Гибс,Ох,Гнабри итн. што не се ставаат на трансфер листа, зборувам за онака јавно да испаднат и да кажат тие и тие се на трансфер листа ?
До кога ќе ги трпиме ?
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.078
Поени од реакции
3.871
Сите големи стручњаци во фудбалот кажуваат дека најдобрите години за напаѓач се од 28/29 до 32/33 години. Варди е баш во тие години. И не претерувајте вие сега, сакавте добар напаѓач, ви го носат најдобриот за сезоната што измина од шампионот во лигата и пак не ви чини.
Ја мислам дека е најдобро решение за вас моментално, со Санчез и Озил има да гази дечкото.

П.С. И Џака е многу добар трансфер, баш тоа што ви требаше :)
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.056
Поени од реакции
7.127
Чим Венгер купи искусен напаѓач најверојатно го планира Велбек за главен шпиц на долгорочен план. Доволно е со Варди да славиме конечно ПЛ, останатото ќе се заборави. Кога веќе купува од Лестер, не е лошо да проба да го ангажира и Марез, а нив да им го дадеме Волкот или Окс.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Во меѓувреме, Жиру повторно дава гол на пријателските, очекувам да распали максимално на европското, Венгер двапати да се замисли дали да ни биде прв напаѓач.

Нормално, после во Арсенал ќе има пак период од 15 утакмици без гол.
 
Член од
28 ноември 2009
Мислења
4.863
Поени од реакции
7.091
Ќе го јади наредната ако не игра константно добро, клупа не му бега :D
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862

Габриел имаше интервју каде кажуваше дека бил многу сиромашен и растел во фавелите во Бразил, ево го тука вика не гледал Тв, не читал книги, малце збунет и глупичок ми делува.
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
upload_2016-6-4_22-56-42.png

Има стварно негде вакво нешто ?

А за Жиру, ве молам не ме смејте. Имаше кредит 3 сезони, не го искористи. АУТ !
 
T

Todd Solondz

Гостин
Прегледај го приврзокот 149098

Има стварно негде вакво нешто ?

А за Жиру, ве молам не ме смејте. Имаше кредит 3 сезони, не го искористи. АУТ !
Има на ББЦ бе брат, клаузулата е активирана 99%. Останува уште да се договорат Арсенал и Варди.[DOUBLEPOST=1465074674][/DOUBLEPOST]http://www.bbc.com/sport/football/36450106
 

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.315
Поени од реакции
12.700
Се мести ново подно греење. хехе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom