Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
у пм,поминат ми е лимитот/10 секунди ке гледам 50 нема,ама ке се мачам,што да праам:pos:
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.537
Поени од реакции
5.768
Да те пофалам одличен пост после натпреваров...еден од ретките...Иначе и јас тоа го приметив и го пишав само што заврши мечот. Толку бев изнервиран што играа така лежерно, без да трчаат и да се замараат како сеедно да им е дали ќе победат или не нешто слично како со Вест Хем и откога примија гол почнаа да трчаат и да притискаат..епа тогаш касно е. За Дуду не се снајде да само ај си викам му требаше време и на Ван Перси да се снајде зашто нели оваа не е класична шпиц позиција туку како што кажува Венгер мора таа позиција да ги подржува крилните позиции односно да асистира па ќе видиме понатака. А за Сонг само он заслужува пофалба на денешната утакмица.
Тоа се случува секогаш кај големите клубови бидејќи имаат многу репрезентативци кои имаат тешки гостувања после репрезентации не сме само ние. А причините се заморот, а во овој случај незнам зашто Сања стартуваше кога изигра 120 минути за Франција, можеше Ебуе да го зафати местото.

А добро според тебе ајде кажи играчи со тие пари што ќе ги купиш и ќе придонесе за екипата, освен голманска позиција секако. Чекам одговор баш ме интересира зашто секој почна да глуми менаџер.
Извини шо толку касно ти вракам, но само твојот не сум го прочитал ! т.е. не сум го видел !

Како и да е, секогаш треба да се влезе максимално мотивирани против кого и да играме ! Гледам дека сите тимови можат да победат секого ! Виган го победи Челзи, Барнли го победи Јунајтед, за Ливерпул да не зборувам ! Ние изгубивме против Сандерленд и Сити, тимови кои се втора класа, но сепак мислам дека рано е да се прогнозира титулата ! Треба да видиме како ке се носиме со големите, за да знаеме како да ја процениме сезоната ! Ако се победи Челзи во недела пак се вракаме на -2, ако го добиеме и Болтон, од 2 коло ! Сепак ништо не се знае за сега, ако се знае дека Челзи ке остане без неколку стандардни првотимци, как Дрогба Есиен, Калу, Микел...кога ке заминат на купот на црнци ! Тоа ке ни биди шанса ! После јануари ке можеме да зборуваме за шансите за титула во сите конкуренции ! До тогаш има време !:helou:
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Насри дал гол,а?
Ајде уште еден да не се караме!!
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.408
Поени од реакции
6.028
Значи Венгер е збогум памети...Никој од прв тим не ги одмора за со челски цццц
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Ги одмара ги одмара!!
ФАЛА ДЕНИИИ!!!
уф,ме испотија у пм.=))
Ај сега Цеск и Аршавин аут,да одмарат.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.408
Поени од реакции
6.028
Ги одмара ги одмара!!
ФАЛА ДЕНИИИ!!!
уф,ме испотија у пм.=))
Ај сега Цеск и Аршавин аут,да одмарат.
Добро бе 2+ го играш арсенал нцнц какви навивачи има како еден со мене што учи и навива за милан кога играја со реал нагости 1 го пишеше...
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom