Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.410
Поени од реакции
6.031
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Единствена опција траоре па и до некаде силверстр
Ebue го заборави он е човекот за таму а лани кога кажавте го исмеваа од публика играше крило , лев бек му одговара и може да покрие , а исто така не го заборавајте вермален , он како лев бек а сендерос централен , но нема ние што да а мислиме , Венгер 100 % има добро решение :helou:
 

Дим4е

NZT-48, want some?
Член од
24 октомври 2007
Мислења
7.252
Поени од реакции
8.339
Аман бе па и вие од што сте толкави баксузи некој ден и Венгер ќе се повреди :pos:
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Ebue го заборави он е човекот за таму а лани кога кажавте го исмеваа од публика играше крило , лев бек му одговара и може да покрие , а исто така не го заборавајте вермален , он како лев бек а сендерос централен , но нема ние што да а мислиме , Венгер 100 % има добро решение :helou:
Вермален да тој може да игра на таа позиција но ебуе сватете дека во никој случај не може да игра на таа позиција...како ке испраќа цетаршутеви кога не е левак. И кога го имаме треаоре зошто да експериментира венгер. Јас мислам дека тој е играчот што треба да добие предност и пред гибс. Не знам зошто Венгер толку многу го форсира гибс:toe:
 
Член од
28 јули 2009
Мислења
171
Поени од реакции
1
Траоре ке биде подобро да го замени затоа што е подобар и во офанзива а додека Силвестер мислам дека нема да се снајде во офанзивните задачи само во дефанзива ! :pipi: позз
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.410
Поени од реакции
6.031
Јас искрено би играл со Силвестре затоа што е подефанзивен а за овај натпревар ни треба баш таков играч.Али јас не сум Венгер и претпоставувам дека ке игра со траоре....
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Ке игра Силвестре,зашто Траоре е многу повеќе офанзивен играч,а на нас средината ни е многу офанзивна,кој ке покрива позади кога Траоре ке иде напред?xD
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.538
Поени од реакции
5.768
Ко ги читав постовите за сериозноста на Ван Перси, и ко видов дека „можи“ да го нема 4 месеци ? Си помислив кои физиотерапевти имаме...

Само што тој се повреди, одма сегде излегоа информации, дека ке го нема неколу месеци, а некои му ја завршија и сезоната...Не верувајте на информации, кои се постирани одма, после повредата...Треба да се почека барем 24 часа...

Сега го немаме РвП околу 6 недели, негде до Нова Година, но го имаме Дуду...и имаме доста офанзивци од среден ред, како Насри, Аршавин, Томче за некое време, се надевам и Волкот....

Вела не верувам дека ке добива шанса премногу....ако гледам дека има доста негови фанови, лични пред се...но мислам дека во втората половина од сезоната, може да добие шанса ! Ке видиме...

Можеби жалам само дека повредите на Ван Перси и Бендтнер се поколопија, бидејки баш сакав да видам како Никлас ке се снајдеше на местото на РвП како најистурен во нападот !
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
Јас искрено би играл со Силвестре затоа што е подефанзивен а за овај натпревар ни треба баш таков играч.Али јас не сум Венгер и претпоставувам дека ке игра со траоре....
Нема шанси Силвестр да игра со Челзи тој може само во куповите. А за Траоре да не правиме муабет мислам дека колку - толку има набиено искуство од портсмут, таму играше прв состав, така да мислам ке одигра многу подобро од Гибс или Силвестр
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
А видеото уште позакон. :)

И интересно, Арсенал сеуште нема дадено гол у први 15 мин. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom