Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Добро бе Зоки,па Ебуе изигра солиден наптревар,одличен беше во одбрана...а и во напад имаше неколку добри набацувања.
И не играше цела утакмица крило,туку последните минути...
Зошто тогаш кога излезе 60,000 му ракоплескаше?Бидејќи одигра мизерно,како што викаш ти?
Нема логика ова што го зборуваш,ама мора некој да плукаш,а?:toe:

Диаби постигна гол,добро се движеше на теренот..и ке го бркаш и него од тим.И да,избран беше за играч на натпреварот,ама најтапа беше.:uvo:

И јас би сакал да игра Тео крило,место Ебуе и Насри у средина место Диаби...ама да бидеме објективни,денес одиграа на високо ниво.

Тео си го повредил коленото,можно да е и лигаментот .Нема да биде спремен за ЛШ.:(:tapp::tapp::tapp:
Кои пробиви бре... дај не ми го дрви у секој пост. Еднаш не помина по страна, еднаш... сите акции ги усра, па за што трчаат оние луѓе бре човече... не ме занима мене дали му аплаудирале дел од навивачите, пошто знам дека утре ќе го плукаат ко минатата година. Кои се тие набацување бре ? дај бе ...... :tapp:

Никаков дриблинг, једино што знае е тој пробив што утакмицава и тоа не го покажа. Еднаш двапати помина по страна и падна без везе.

Диаби и Ебуе изиграле на високо ниво. Браво, сега ќе те рачунаме као најпаметен и најобјективен и дека си ти прав навивач на Арсенал пошто и дрвата ги напраи најдобри.Битно ти си ги оцени ко солидни а и као играчи што изиграле на високо ниво. :) :pos2:

Диаби играч на мечот? ИГРАЧ НА МЕЧОТ ? Шо му дојде на шашма топката од Росицки и шо ја брцна убао у гол, само ради тоа? можеби... а можеби и ради тоа што се движел добро на теренот :):):)

Не го кривам Венгер за ова, само едвај ги чекам повредениве да се вратат.
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Зоки стварно незнам што си гледал без навреда ебуе даде 110 % на овој меч, после за диаби постигна гол и беше доста добар во одбраната која е и неговата правилна позиција како дм
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Те разбирам,Зоране..си гледал Сандерленд-Ливерпул.:milo:
Имам пријател оптичар,ке ти даде очила по набавна цена,ако сакаш.:smir:
:likeicare::nazdravje:
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
А иначе виде ли некој каков гол прими ливерпул :pos2::pos2::pos2::pos2::pos2::pos2:
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Зоки стварно незнам што си гледал без навреда ебуе даде 110 % на овој меч, после за диаби постигна гол и беше доста добар во одбраната која е и неговата правилна позиција како дм
Јас колку што сум информиран Диаби игра као централ мидфилдер, мада може да биде многу по универзален. а и утакмицава беше офанзивно насочен. Сонг играше ДМ. Можеби и ти си гледал некоја трета утакмица ако си го глеал Диаби као доста добар во „одбраната“. Пред оваа сезона бев позитивен за секој, веќе секој има искусено искуство од минатите години и конечно сме вака-така без повреди комплетен тим. Овие играчи ко Диаби и Ебуе едноставно не се од калиброт на Арсенал за у први једанаес. Ако чекаме на вакви, богами ќе се начекаме... ама ќе среди Венгер. Само да ни се вратат повредните
 
Член од
2 август 2009
Мислења
975
Поени од реакции
380
ај нека ни е честито победата па и др утакмица пак да тепаме :)
инаку колку со прочитав ливерпол примиле мн мутав гол оти топката се одбила од балон :pos2:
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
Јас колку што сум информиран Диаби игра као централ мидфилдер, мада може да биде многу по универзален. а и утакмицава беше офанзивно насочен. Сонг играше ДМ. Можеби и ти си гледал некоја трета утакмица ако си го глеал Диаби као доста добар во „одбраната“.
Тоа што беше поставен како офанзивен не значи дека не помагаше во одбраната, ако не примети одзема доста топки поготово во второто полувреме.
 

gooner

дежурен топџија
Член од
10 јуни 2008
Мислења
169
Поени од реакции
6
Кои пробиви бре... дај не ми го дрви у секој пост. Еднаш не помина по страна, еднаш... сите акции ги усра, па за што трчаат оние луѓе бре човече... не ме занима мене дали му аплаудирале дел од навивачите, пошто знам дека утре ќе го плукаат ко минатата година. Кои се тие набацување бре ? дај бе ...... :tapp:

Никаков дриблинг, једино што знае е тој пробив што утакмицава и тоа не го покажа. Еднаш двапати помина по страна и падна без везе.

Диаби и Ебуе изиграле на високо ниво. Браво, сега ќе те рачунаме као најпаметен и најобјективен и дека си ти прав навивач на Арсенал пошто и дрвата ги напраи најдобри.Битно ти си ги оцени ко солидни а и као играчи што изиграле на високо ниво. :) :pos2:

Диаби играч на мечот? ИГРАЧ НА МЕЧОТ ? Шо му дојде на шашма топката од Росицки и шо ја брцна убао у гол, само ради тоа? можеби... а можеби и ради тоа што се движел добро на теренот :):):)

Не го кривам Венгер за ова, само едвај ги чекам повредениве да се вратат.
Зоки во право си само за Глупите падови на Ебуе и за нафрлувањата, а за другото не би кажал дека си 100% во право.При ваква игра на Арсенал и мене не ми се свиѓа Ебуе од проста причина затоа што понекогаш го глави брзиот и течниот напад на Арсенал без врска.
Незнам само додека тепа Арсенал не кулираш од вакви постови??
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Тоа што беше поставен како офанзивен не значи дека не помагаше во одбраната, ако не примети одзема доста топки поготово во второто полувреме.
Негова правилна позиција не е ДМ. Значи бил поставен офанзивно, а ти као прво го коментираш тоа како изиграл у одбрана што во утакмицава беше реткост да пресече некоја топка. Што направил офанзивно? дал гол... мен оф д меч. Вишак потегот во секоја ситуација кога ќе дое он со топка не е ни малку битен.
Битно он многу добро изиграл во „одбрана“ иако играл ко крило или ко централ мид :icon_lol: и дал гол.

го глави брзиот и течниот напад на Арсенал без врска.
Е ова ти е мн. убаво кажано.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
402
Поени од реакции
88
честито победа :smir:
а иначе воопшто не сум задоволен како изиграа второ полувреме како да се заситија од играње немаше никаква игра и чиста срека што не примивме гол иначе..:salut:
 
Член од
2 март 2007
Мислења
4.576
Поени од реакции
3.772
честито победа :smir:
а иначе воопшто не сум задоволен како изиграа второ полувреме како да се заситија од играње немаше никаква игра и чиста срека што не примивме гол иначе..:salut:
Уживај братче репрезентациите се криви за тоа, ќе се среди се :)
 

gooner

дежурен топџија
Член од
10 јуни 2008
Мислења
169
Поени од реакции
6
Уживај братче репрезентациите се криви за тоа, ќе се среди се :)
Јас би кажал дека почнаа момциве,а и богами Чичко Венгер да играат на резултат доста е веќе одење со топка во гол.
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211

Каков мајстор значи...

Дали некој може да најде колку голови и асиснтеции има Аршавин од коа дојде у Арсенал во сите натпреварувања?
 

gooner

дежурен топџија
Член од
10 јуни 2008
Мислења
169
Поени од реакции
6

Каков мајстор значи...

Дали некој може да најде колку голови и асиснтеции има Аршавин од коа дојде у Арсенал во сите натпреварувања?
Голот на Аршавин паднал за 15 секунди :)
Ѕвер :smir::vozbud:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Видете при погодокот како вториот играч кога Арша тргнува кон него ја променува позицијата и место да продолжи право кон него со што ќе му ја одземеше топката тој запре ... едноставно не смеат да му припарат на Арша :pos2:
И за дискусијата... Диаби освен 1 шут кога имаше многу подобри опции и одличната одбрана на Харт при неговиот удар по одличниот продор без топка... друго не би му замерил
А Ебуе и во одбрана и како крило ... солиден и имаше многу продори , примети цело време со истата финта и цело време продоруваше како не му ја прочитаа не ми беше јасно :pipi:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom