Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Еби му матер бе брат...Тоа е фудбал...ПОлитика...Пари....Ако го сака АРСЕНАЛ ке остане....Абе сто сакаат нека прават сакам само да се радувам на титули...Ако сака нека игра со Санчес Ват.....Мора да купи тоа е ...А Алисер Усманов ке ја има контролата врз тимот...Тоа ке видите до другото лето ке биде на Усманов тимот....А после ке се види кој го сака АРСЕНАЛ...Тој Смит не е будала да ги ситне акциите а да не земе со може повеке пари од нив...Усманов ке дава секад највеке така да ...Ако не ти чини Усманов и тоа со ке доага у тимот(ИДНИНАТА) слободно навивај си за друг тим...

Мора да се брани бе ....Како мислиш ти....РУСИЈАА....Ако дојде Усманов сигурно сите нема да си идат наеднаш...И навивачите и играчите и тренерите ке ја погледнат ситуацијата во тимот како ке се одвива...А Фабре ке остане...За Венгер ке видиме....Има усте тренери....Сакам да остане али колку и да е добар со уцени не бива...Така беше и со БАЕРН.М
Поточно Рибери на праг да си иде незадоволен итн....Дадоа германците дозвола да си иде...Дојде РОБЕН напраи парче тепаше Баерн две утакмици сеа е среќен и сака нов договор...Така ке биде и у АРСЕНАЛ...Верувам дека пола и повеке знаете дека е тоа така и дека сум у право...Само тешко ви е да испаднам у право али нвм...Ваше е и ваше ке остане...Јас вака размислувам....Кој дава разни уцени и такви изјави колку сака нека е добар слободен му е патот...Ке дојде друг тренер....ЛИПИ,ХИДИНК итн....ТОГАШ КЕ НАВИВАТЕ ЛИ ЗА АРСЕНАЛ???????????
АРСЕНАЛМАРТИН изјави дека секад ке навива со и да се деси...Кој друг??????
ЈАС ДЕФИНИТИВНО...
 
Член од
6 мај 2008
Мислења
1.830
Поени од реакции
490
http://goal.com/en/news/9/england/2009/09/14/1501365/gareth-southgate-comes-to-manchester-city-striker-emmanuel Па Саутгејт збори во одбрана на Адебајот незнам како има лице да се појави во медиумите по падот во пониска лига со Боро кои имаа стварно добар фонд на играчи така да , да си гледа работата како тренер оти и таа не му е сигурна :pos2::pos2:
 

OrrCee

Сто посто проценти :)
Член од
8 јуни 2008
Мислења
1.524
Поени од реакции
23
ebati gnasnata faca da ti ebam...ama sea ne samo 10 utakmici tuku i pari4ki ke go obazdat,..

Еби му матер бе брат...Тоа е фудбал...ПОлитика...Пари....Ако го сака АРСЕНАЛ ке остане....Абе сто сакаат нека прават сакам само да се радувам на титули...Ако сака нека игра со Санчес Ват.....Мора да купи тоа е ...А Алисер Усманов ке ја има контролата врз тимот...Тоа ке видите до другото лето ке биде на Усманов тимот....А после ке се види кој го сака АРСЕНАЛ...Тој Смит не е будала да ги ситне акциите а да не земе со може повеке пари од нив...Усманов ке дава секад највеке така да ...Ако не ти чини Усманов и тоа со ке доага у тимот(ИДНИНАТА) слободно навивај си за друг тим...

Мора да се брани бе ....Како мислиш ти....РУСИЈАА....Ако дојде Усманов сигурно сите нема да си идат наеднаш...И навивачите и играчите и тренерите ке ја погледнат ситуацијата во тимот како ке се одвива...А Фабре ке остане...За Венгер ке видиме....Има усте тренери....Сакам да остане али колку и да е добар со уцени не бива...Така беше и со БАЕРН.М
Поточно Рибери на праг да си иде незадоволен итн....Дадоа германците дозвола да си иде...Дојде РОБЕН напраи парче тепаше Баерн две утакмици сеа е среќен и сака нов договор...Така ке биде и у АРСЕНАЛ...Верувам дека пола и повеке знаете дека е тоа така и дека сум у право...Само тешко ви е да испаднам у право али нвм...Ваше е и ваше ке остане...Јас вака размислувам....Кој дава разни уцени и такви изјави колку сака нека е добар слободен му е патот...Ке дојде друг тренер....ЛИПИ,ХИДИНК итн....ТОГАШ КЕ НАВИВАТЕ ЛИ ЗА АРСЕНАЛ???????????
АРСЕНАЛМАРТИН изјави дека секад ке навива со и да се деси...Кој друг??????
ЈАС ДЕФИНИТИВНО...
I'm here...тотално се согласувам со ова...а може ли некој да ми објасно зошто толку го мразат усманов навивачите на арсенал


А овие на ман сити на фан клубот дечките се запалија кога тие имаа победено 4 по ред и право планови прават...велат дека еден тим од топ фор падна по само пет кола...нели е дебилско??? хххх

http://goal.com/en/news/9/england/2009/09/14/1501365/gareth-southgate-comes-to-manchester-city-striker-emmanuel Па Саутгејт збори во одбрана на Адебајот незнам како има лице да се појави во медиумите по падот во пониска лига со Боро кои имаа стварно добар фонд на играчи така да , да си гледа работата како тренер оти и таа не му е сигурна :pos2::pos2:
а ти тој за човек ли го сметаш ххххх:pos2::pos2::pos2:
 

АнГеЛ

I will change the world
Член од
2 август 2006
Мислења
381
Поени од реакции
2
Venger ednostavno saka da ima kontrola vrz timot i titulite na timot da bidat rezultat na negoviot dobar proekt. Isto bidejki e ekonomist po struka, saka i ekonomski da doprinesuva za timot, t.e. mnogu merak mu pravi koga ke kupi za 3 a ke prodade za 30. Covekot e zavisen od rabotenje e ne saka da vodi tim vo koj sopstvenikot ke mu kazuva koj da kupi. Zatoa ne e ucena deka ke si zamine ako stanat kako Celzi i kompanija.

Ja eve 10-11 godini navivam za Arsenal, i mnogu igraci se smenile so bile bitni (Viera, Henry, Pires), pa klubot ostanal ist. Ne sum siguren deka taka ke bide i posle Wenger. Arsenal kakov so go sakam go napravil Wenger. Wenger e Arsenal. In Arsene we trust. Kaj i da otide profesorot ke go sakam sekogas, kako si gi sakam Henry, Pires i dr. Verojatno i Arsenal pak ke go sakam, ama nema da bide isto. Zatoa i jas kako ostanatite navivaci sakame da ostane Arsenal cist i bistar kako do sega i ne ni treba nekoj bilioner da si igra "manager" so klubot.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.408
Поени од реакции
6.028
Јас и затоа навивам за арсенал затоа што Венгер го создаде овај тим и затоа што не е ни 1 % како Манчестер Ју,Челзи,шити,лузерфул итнт.А кој курац да навивам за арсенал ако дебилчето усманов го земе арсенал и го направи втор челзи во лондон?
 
Член од
14 февруари 2008
Мислења
1.010
Поени од реакции
12
Јас и затоа навивам за арсенал затоа што Венгер го создаде овај тим и затоа што не е ни 1 % како Манчестер Ју,Челзи,шити,лузерфул итнт.А кој курац да навивам за арсенал ако дебилчето усманов го земе арсенал и го направи втор челзи во лондон?
Ama po 10 godini navivanje za Arsenal nemoze da se prestane odednas i da se smeni drug klub bez razlika koj ke go zeme i koj menadzer ke bide.
 

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.408
Поени од реакции
6.028
Па затоа ке поптипишуваш петиции за против купување на арсенал од страна на кој било милијардер.Арсенал е акционерско друштво и така сакам да остане.
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Усманов ако дојде со Дејвин Дин би подразмислил... једино заради Дин :) :)

Со Оли го праевме овој муабет баш кај него, Манчестерците исто плукаа во Глејзерци а сеа се крстат во нив :)

Мада јас незнам дали постои човек на планетава што може да го смени Венгер... т.е неговата претпознатлива политика :)
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.665
Поени од реакции
9.250
Усманов ако дојде со Дејвин Дин би подразмислил... једино заради Дин :) :)

Со Оли го праевме овој муабет баш кај него, Манчестерците исто плукаа во Глејзерци а сеа се крстат во нив :)
Па пред купувањето на Глејзери се крена голема прашина, демек ќе го менеле логото, па дресовите, па името ќе го менеле и ред други срања. Но не испаднаа така. Фергусон со Дејвид Гил имаат голема доверба од нивна страна и можат слободно да прават што сакаат. Не сум запознаен добро со тоа зашто фановите не посакуваат Усманов да биде новиот газда на тимот, но ако дојде денот тој да биде новиот газда на Арсенал, не треба да се постави како Абрамович и тој да ја крои политиката која треба да ја води Венгер.:helou:
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
http://goal.com/en/news/9/england/2009/09/14/1501365/gareth-southgate-comes-to-manchester-city-striker-emmanuel Па Саутгејт збори во одбрана на Адебајот незнам како има лице да се појави во медиумите по падот во пониска лига со Боро кои имаа стварно добар фонд на играчи така да , да си гледа работата како тренер оти и таа не му е сигурна :pos2::pos2:
:tapp::tapp: Ајде нека си го купи Аде (за една вечер неможе повеќе да го плати у втора е сеа лига тој) и нека си свршат некоја работа ... нека не дава вакви изјави.. ми се гади кога гледам само какви се гадни стартовите над РвП и Цеск :tapp:
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Venger ednostavno saka da ima kontrola vrz timot i titulite na timot da bidat rezultat na negoviot dobar proekt. Isto bidejki e ekonomist po struka, saka i ekonomski da doprinesuva za timot, t.e. mnogu merak mu pravi koga ke kupi za 3 a ke prodade za 30. Covekot e zavisen od rabotenje e ne saka da vodi tim vo koj sopstvenikot ke mu kazuva koj da kupi. Zatoa ne e ucena deka ke si zamine ako stanat kako Celzi i kompanija.

Ja eve 10-11 godini navivam za Arsenal, i mnogu igraci se smenile so bile bitni (Viera, Henry, Pires), pa klubot ostanal ist. Ne sum siguren deka taka ke bide i posle Wenger. Arsenal kakov so go sakam go napravil Wenger. Wenger e Arsenal. In Arsene we trust. Kaj i da otide profesorot ke go sakam sekogas, kako si gi sakam Henry, Pires i dr. Verojatno i Arsenal pak ke go sakam, ama nema da bide isto. Zatoa i jas kako ostanatite navivaci sakame da ostane Arsenal cist i bistar kako do sega i ne ni treba nekoj bilioner da si igra "manager" so klubot.
Абе он пак ке води тимот...Никој нема да му брани и кажува што да купува...Усамонов само ке каже 50 милиони 100 милиони и толку ке биде негово...А нема да се купуваат желбите на него...Епа мерак да си праи може едино ако ни врака нас навивачите со титули а не со напрај играч и продај...Јас навивам за да се радувам на титули како и секој фан на било кој клуб....И Ферги викаше ако го дадат Роналдо си иде не си отиде...И уште многу такви уцени...Не е будала Венгер да губи работно место(несомнено е дека ке најде друго) или тимот кој го сака и работел за него со срце дека ако УСМАНОВ го купил ке престане да го сака а???многу глупо кажувате...И сто посто нема одма да си отиде да даде отказ и навивачите веке да не доаѓаат на утакмици...Прво ке видат што ке биде и како ке биде...Сите сакаат богат клуб...А не да се прави детска градинка под едно големо име АРСЕНАЛ...Нема смисла Арсенал е голем тим со голема историја и познат по еден од најаките клубови во светот кој ке освојува титули и ке има едни од најдобрите играчи а не детска градинка....
 
Член од
2 август 2009
Мислења
975
Поени од реакции
380
абе мене мн ми е гајле кој е газда на клубот мене ми е вазно да освојувааат титули
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
А и да биде втој Челзи у ЛОНДОН нема да ми смета зашто тогаш ке се бориме за титула....Челзи има тим да освои титула....Така да подобро како Челзи него како сеа што сме Напраи-Продај и така...Венгер нема мислења како да ја освои премиер лигата...Он како да се задоволи и ако успее со тој тим да успее а не се ангажира да биде прв и најдобар....Така да не се надевајте додека ВЕНГЕР ваква политика води....Да сакасе да освојува титули ке купуваше ке праеше.....

абе мене мн ми е гајле кој е газда на клубот мене ми е вазно да освојувааат титули
Да си ми жив и здрав...
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Две работи знам. Ни свети Усманов нема да го смени Венгер т.е неговата политика како што реков пред некој пост. Што значи пак трансфер политиката сеуште ќе остане таква на каква што сме навикнати. Једино би помогнал за долгови за Стадионот.
Не заборавајте дека ПХВ има доста пати нагласено дека на Венгер му се понудени доволно пари за трансфери, што значи тоа... Вие заклучете :)

Усманов е таков, исто како Перез и мисли дека ако купи 3 класа играчи по 40/50 милиона ќе го фати господ за рака и Арсенал ќе биде како од бајките... што не се саклапа со Арсен. Тоа може и да доведе до заминување на Венгер.

пс. Адебајор казнет 3 натпревари за стартовите над Фабрегас и Ван Перси. За прославувањето на голот ќе се разгледа додатно. :)
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom