Фан Клуб: Арсенал

Статус
Затворена за нови мислења.

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Вака .... ОДЛИЧНООО МОМЦИИИИИИИИИ БРАВО :vozbud::vozbud:
Играта одлична , судијата не осакати и како секогаш Веб и Дин продужует да ни го загрозуваат животот... резултатот не бие... ич наша вина... браво презадоволен од прикажаното :smir:
Идеме на титула и ајде нека собере гз еднаш да ги тужи Дин и Веб Венгер .... ќе се спасат сите клубови во премиер лигата :salut:
 

tose_cesc

Oh Arsenal we love you!
Член од
3 јануари 2009
Мислења
753
Поени од реакции
43
Не е крив е ван персие тој како прво не е класичен шпиц тој е повлечен напаѓаќ очигледно е дака ни треба шпиц играч како што беше аде е тогаш вистинската позиција на рвп е позади него а не како истурен
Колку е крив судијата толку е крив и најдобриот напаѓач во лигата Рвп да го дадеше тија гол ќе беше сосема поинаква прикаската на тоа е покажа уште еднаш колку е квалитетен напаѓач :tapp: :jaj:
овоа ми беше најважниот натпревар во лигата (за мене)
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Момци алал нека ви е. Покажавте како се игра фудбал, со малце повеќе среќа може ке не тепавте. Венгер која фаца е, ме изнасмеа. :)
Огромни конкуренти сте за титула, само продолжете така.
Не очекував од тебе ваков коментар, ама ... доста фер пост . Респект .
 

ArsVivendi

самовработена невработена
Член од
15 април 2007
Мислења
603
Поени од реакции
31
Ау таман имав малку надеш дека ќе биде нешто од нија торлакот дијаби он одма те демантира а и Венгер па ама се излета со изјавите овоа може да биде сезона на торлакот он одма му враќа со авто гол бравос и уште еднаш покажавме дека го имаме најдобриот напаѓач во лигата кои промашува од 3 метра чиста ситуација бравос и за него додека се во тимот дијаби силвестре и денешниот капитен Арсенал нема да освои ништо нека ви биде тоа јасно а и додека црвените газови ги купуваат судијте неможе да сенадеваш на победа над нив тоа е јасно ајде да видиме каква ќе биде сега реакцијата за глумецот шрек дали ќе биде казнет
МОМ беа моите омилени фудбалери во тимот рвп и дијаби респекат за нив и нека продолжат само со ваквите партии и можеби некогаш нашиот денешен капитен ќе даде гол против хал или некои слични тимови вие очекувам да го кревате повторно во ѕвездите (поготово од зоки)крајно сум револтиран од денешната представа на овие 2 и секако глевниот лик денеска судијата педер дин :tapp:
Јас колку што забележав Ван Перси беше капитен денеска, а тој е најмалку крив дека Арсенал загуби, нечесно, од Манчестер, односно судијата.
Но, како и да е, допрва треба да се борите, имате супер тим, и само напред, ова не треба да го земате здраво за готово :smir:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Честитки за играта, поздрав до вас :) Имам почит кон Арсенал како екипа и кон Венгер како тренер. Продолжете така, добра екипа имате, само им фали искуство на неколкумина, млади се. :smir:
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
Играта не беше сјајна на средината(во дефанзива беа одлични) им фалеше креатор (фабре) а да го имаа Ван Дер Варт ке имавме замена..Аршавин Руски Шут..Ван Перси дрвце каков гол не даде(требаше по на втора статива да ја сутне.. и у прво полувреме имаше коа Евра ја спаси место покрај статива да шутне на спротивна страна он го мава Евра..И после тоа тргнаа Пеналот (немаше пенал) па автоголот Диаби...И на крај на се Ван Перси му поништија гол можеби имаше малце офсајд али ајде...Венгер Црвен,6 играчи со жути..Тој Диаби два баџака али за џабе..
Oti be majkamu stara pisuvate nesto bez vrska.Kako mozis da razmisluvas kade da ja sutnis topkata koga si vo peterec i toa pri centarsut.Zosto go vregas covekot koj dava se od sebe na sekoj natprevar.ednostavno nemase sreka deneska
 

tose_cesc

Oh Arsenal we love you!
Член од
3 јануари 2009
Мислења
753
Поени од реакции
43
Вака .... ОДЛИЧНООО МОМЦИИИИИИИИИ БРАВО :vozbud::vozbud:
Играта одлична , судијата не осакати и како секогаш Веб и Дин продужует да ни го загрозуваат животот... резултатот не бие... ич наша вина... браво презадоволен од прикажаното :smir:
Идеме на титула и ајде нека собере гз еднаш да ги тужи Дин и Веб Венгер .... ќе се спасат сите клубови во премиер лигата :salut:
Нема да бидат сите зошто црвените газови ќе се бунат после затоа што да не се тија судии они на нивните натпревари нема кои да им суде после пенали тија само така мошат да победат
 

HEATHY

BARCA!
Член од
21 јуни 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
154
Судијата го понижи Венгер во последната минута, пичка му матер...
 

tose_cesc

Oh Arsenal we love you!
Член од
3 јануари 2009
Мислења
753
Поени од реакции
43
Oti be majkamu stara pisuvate nesto bez vrska.Kako mozis da razmisluvas kade da ja sutnis topkata koga si vo peterec i toa pri centarsut.Zosto go vregas covekot koj dava se od sebe na sekoj natprevar.ednostavno nemase sreka deneska
И повторно истата прикаска немаше среќа денеска кажи не го бива та среќа неможе да нема никогаш така со портсмут немаше среќа денеска немаше среќа па кога ќе дојде тој ден тој да има среќа и да даде еднаш гол не ми е јасно
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
Ајде месец дена притвор за Руни . Ало ФА! :pos2:
 
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.228
Поени од реакции
28
Oti be majkamu stara pisuvate nesto bez vrska.Kako mozis da razmisluvas kade da ja sutnis topkata koga si vo peterec i toa pri centarsut.Zosto go vregas covekot koj dava se od sebe na sekoj natprevar.ednostavno nemase sreka deneska
Дава многу 6 утакмици еден гол не даде а го става како напаѓач..Многу дава се од себе на секој натпревар по 100 шута има неможе да даде гол..Тоа за тебе глупости ли се бе да не погаѓа од 4 шута пред гол да неможе да погоди бе...Јас да бев ке погодев..Сеа глеа ли Венгер дека треба да купи Напаѓач и играч за врска од типот на Ван Дер Варт..Еден Фабрегас ни се повреди неможе да се најде замена за него сите ДМ незнаат да дадат асална топка у напад..А Рамзи се изгуби затоа треба на клупа да се има јак играч а не Рамзи...
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
И повторно истата прикаска немаше среќа денеска кажи не го бива та среќа неможе да нема никогаш така со портсмут немаше среќа денеска немаше среќа па кога ќе дојде тој ден тој да има среќа и да даде еднаш гол не ми е јасно
Neznam kako go razbirate fudbalot vie. Svakas deka nema sansi da krenis glava vo pet metri a?Neznaenje e stativata?, postojano se vrakase nazad i pomagase vo sredinata, to ne go zabeleza ili dobar e samo ko ke dava goloj taka? Neznam so ocekuvate vie.Zabeleza deka sam igra napred, zabeleza kako ja gradi topkata SAM so 3 okolu nego??? Pregledaj ja snimkata pa posle da kazuvas
 

ZS_

Член од
26 јули 2008
Мислења
5.156
Поени од реакции
211
И повторно истата прикаска немаше среќа денеска кажи не го бива та среќа неможе да нема никогаш така со портсмут немаше среќа денеска немаше среќа па кога ќе дојде тој ден тој да има среќа и да даде еднаш гол не ми е јасно
Ај не ми мрси овдека, ако мислиш да идеш против играч на Арсенал кој на овој натпревар беше меѓу подобрите, а и остави душа на терен, боље оди навивај за Сити и дркајго на дрвото Адебајор . Ти овдека ми се најде паметен па ќе солиш памет .
 
Член од
13 август 2009
Мислења
116
Поени од реакции
6
Па има ли некој поголеми баксузи од нас. Немаме срека и нема.

На Дин ќерка му и жена му дома пенали да им шутирам :pusk:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom