Фан Клуб: Аргентина

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
ke gi utepame svabive
arg 3-0 svabi

kako moze da imaat samo 20 % germanci.. toa li e reprezentacija.. igracite igraat samo za pari

Argentina igra so srce.. vamos vamos ARGENTINA
 
B

boki10messi

Гостин
Кој високо лета ниско паѓа. Подобро да не се занесуваме, Германија е доста солидна репрезентација и нема туку така да ја минеме.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Какви 3-0 бе??? тие не пијат нафта:tapp:...јас ќе бидам задоволен со 1 гол ако тепаме.
 
B

boki10messi

Гостин
Прво сакам да ги поминеме.
Второ, да ги победиме (а не на пенали да се оди)
И трето, уопште не ми е битен резултатот.
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Најверојатен состав за утре...
Romero
Otamendi - Demichelis - Burdisso - Heinze
Maxi - Mascherano - Di Maria
Messi
Higuain - Tevez​

Ваљда нема да ни игра Самуел:kesa:
 

Xak

Член од
23 декември 2007
Мислења
2.610
Поени од реакции
464
Го сонував Демикелис дегенот како заебува работа, али после си ја оправи :)))))
Ајде утре само победа и добра игра, не е битен резултатот. И ако може конечно на Меси „клетвата“ да се скрши и да здрви по некој гол : )))
 
F

FuckYouAll

Гостин
^Јас сонував дека Аргентина ќе ја победит Германија 5-0 (најсериозно), ама тоа беше само сон.:)

Со среќа
 
Член од
13 август 2009
Мислења
9.540
Поени од реакции
5.769
Утре сакам да победи Аргентина, само заради Марадона...и никој друг....

--- надополнето ---

а и да заради Мартин Палермо
 

BATISTUTA 9

Fiorentina-Partizan-Real
Член од
17 мај 2008
Мислења
2.085
Поени од реакции
266
на овој ден чекам цели 4 години... омразата од пред цели 4 години уште ми стои, за која сакам одмазда и се надевам дека ќе гледаме фудбал перфектен, а не ко пред 4 години кога игравме најдобар фудбал дури и од барцелона подобар шо игра сега, не пртна еден судија кој не судеше ништо во наша корист (фала богу домаќини беа)тогаш сите оние ситни фаули доволни да не ја играме онаа нашата, али сега е денот за одмазда тоа го осеќам као и сите фанови на аргентина вистински, треба да се урне малерот од 1/4 финале, а традицијата вели дека секогаш кога сме играле 1/2 финале сме биле дирекно во финалето па да ја искористиме максимално, финале со холандија, мераци!!!!
 

Џони Вајсмилер

Don't share my food
Член од
15 февруари 2010
Мислења
15.489
Поени од реакции
15.506
За денес се надевам дека ќе изиграме во вистинско светло иако ќе биде пеколно тешко....очекувам играчите да се борат за секоја топка а најповеќе очекувам од тевез...да да од тевез тој е голем борец и се враќа дури до шеснаесетник за да прифати топка и да му помогне на тимот..месси очекувам да биди маркиран од одличниот швајни а ди мариа исто така би требало да нема простор за малверзации кон противничкиот гол..тевез чуствувам дека ќе биди човекот!
 
Член од
18 декември 2009
Мислења
6.125
Поени од реакции
872
Браво Нероазуро...исто и јас очекувам највеќе од Тевез, он играше во 2006 и знае како му беше тешко. Мислам дека ќе биде најмотивиран Гаучо за денешниот натпревар и ќе се справи со одбраната. Нормално дека сакам и јас одмазда, за испаѓањето и помалите шанси што ги имаа Швабите, ама среќата ги пратеше 120 мин. и на крај тој Клинсман(да му еб.м све најмило како знаеше) коа му даде ливче на Леман, кој играч каде ќе шутирал. Немам друго што да кажам освен...Марадон со иста тактика ќе искочи, значи многу ќе зависи од играчите и тоа поединци.
Со среќа на денешниот натпревар и се надевам ќе искочиме како победници и ќе се радуваме сите!!!
VAMOS los GAUCHOS!!!
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.909
Поени од реакции
1.552
Најверојатен состав за утре...
Romero
Otamendi - Demichelis - Burdisso - Heinze
Maxi - Mascherano - Di Maria
Messi
Higuain - Tevez​

Ваљда нема да ни игра Самуел:kesa:
Sergio Romero
Otamendi - Burdisso - Demichelis - Heinze
Veron - Mascherano - Gutierrez
Messi
Higuain - Tevez​

Ова ќе биде најверојатно составот, а Самуел речиси сигурно нема да игра.
Ви посакувам среќа против швабите и ќе ви треба, затоа што победникот од овој дуел јас го гледам како следен светски првак. ;)
 
M

Mario Gómez

Гостин
^ Е сеа се гледа дека Мурињо му се има јавено.:nesvest:
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
ideme jakooooo
ajde na messi e ovoj den osekam

vamos vamos argentina
 

Kajgana Shop

На врв Bottom