Фан Клуб: Јувентус

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Мачо напад Бербатов - Вучинич :icon_mrgr:.
Ке заспијат на полувреме!
:pos:
Стрелчо и Белчо работава

Туку незнам зошто ни е Џовинко, мое мислење е дека неможе баш да се снајде во тим кој напаѓа постојано.Во Парма беше друго, контра ,слободен удар, пенали така ги даде головите.Ја нема висината за да се бори постојано пред 16ник.Да се надеваме дека ќе ме демантира ама не ми се верува.
А за Бербава пред некој ден не сакав да дојде, но како изминува времево се гледа дека немаме капацитет да донесеме некоја вистинска ѕвезда па за инает на Фиорентина го донесовме овој, тоа е тоа:rolleyes:
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
50 навивачи на Фиорентина уште го чекаат Блгарчето во Фиренца. Морам да признаам ова е еден од оние најинтересни трансфери.

Гледам дека во глобала коментарите за Бербатов се негативни, но мислам дека повеќето грешат. Димче ќе ја заврши истата работа како и Љоренте, може и подобар ќе биде, а го плативме само 5 милиони евра, за разлика од 35-те кои ги бараше Билбао. Ова е добра зделка на Марота, им го украде од пред нос на Фиорентина, тие кутрите па дури и картата до Италија му ја платиле :))). Бербатов ќе биде најдобар стрелец сезонава, дава минимум 15 гола... Ајде со среќа нека ни е
 

SinisteR.

Is this your homework Larry?
Член од
10 јуни 2011
Мислења
2.823
Поени од реакции
7.032
ако е само за тролање на фиренца нека им биди,ама поќе ни обеќаваја на крај на прошла сезона ко го испраќаја Пинтурикио
553847_443433419032238_1105964747_n.jpg
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Како и секогаш, ќе кажам и сега : Не навивам за играч, навивам за Јувентус, така да и дедо ми да дојде да игра ако дава голови и дава придонес добредојден е, ако не покаже ништо (како Бориело) парталите и ауфидрзен ! Толку од мене за овој трансфер на Бугарчето..
 

Niggersinparis

добро вече
Член од
28 август 2012
Мислења
2.457
Поени од реакции
1.999
:D Бербатов ке изигра оваа година па другата година Љоренте без пари ке дојде и ке се врати Чиро
 
F

FuckYouAll

Гостин
Мојме да заборајме на Јоветич сеа а ? :LOL:

Инат шо ти прајт, ви реков јас ќе дојт некој шо не е спомнат ниту еднаш, ама аку, Бербатов не е лош, воопшто не ми сметат, добар напаѓач е, сигурно Матри ќе научит нешто од него.
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Бербатов има феноменално чувство за гол, Марота беше во потрага по таков напаѓач. Има кој да го храни со топки, неговото искуство е многу големо и нема потреба за критики, да му дадеме време, па ќе видиме, јас сум оптимист, сигурен сум дека добро ќе се покаже.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Бербатов има феноменално чувство за гол, Марота беше во потрага по таков напаѓач. Има кој да го храни со топки, неговото искуство е многу големо и нема потреба за критики, да му дадеме време, па ќе видиме, јас сум оптимист, сигурен сум дека добро ќе се покаже.
Искрено, статистикиве му се ок.
http://soccernet.espn.go.com/player/_/id/12724/dimitar-berbatov?cc=5739
То шо си го гледаме за намајтап е друга работа
 
Член од
3 февруари 2010
Мислења
570
Поени од реакции
69
Дај да не плукаме , уште недојден Митко го прогласивте за флоп.

Не дека ми е нешто посебно по мерак со оглед на тоа со какви имиња не спомнуваа, но сметам дека и Бербатов може да даде придонес за успехот на Јуве.

Ќе има доста утакмици сезонава и сигурни се според мене следниве работи:
- не може сите напаѓачи да се во голгетерска форма
- многу често се мачиме со екипи што играат катанаџо
- Вучинич често влече по 2 играчи што отвара простор за другиот напаѓач
- солиден финишер е

Тука некаде треба да се бара придонесот на бербатов во овој Јуве според мене.
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.645
Поени од реакции
5.319
50 навивачи на Фиорентина уште го чекаат Блгарчето во Фиренца. Морам да признаам ова е еден од оние најинтересни трансфери.

Гледам дека во глобала коментарите за Бербатов се негативни, но мислам дека повеќето грешат. Димче ќе ја заврши истата работа како и Љоренте, може и подобар ќе биде, а го плативме само 5 милиони евра, за разлика од 35-те кои ги бараше Билбао. Ова е добра зделка на Марота, им го украде од пред нос на Фиорентина, тие кутрите па дури и картата до Италија му ја платиле :))). Бербатов ќе биде најдобар стрелец сезонава, дава минимум 15 гола... Ајде со среќа нека ни е
Љоренте е добар напаѓач,ама Марота понуди онолку колку што е неговата реална вредност 18 милиони + бонуси за една година од завршување на активниот договор, но Билбао бараа 36, ако не го продадат до крајот на месецов ќе си оди безпари.

Бербатов е три-четири класи подобар од Бориело, Бенднер и слични просеци. Конте ќе го извлечи од него максимумот.

А за тоа што тимот од Фиренца, Флорентиа Виола односно Фиорентина е мала екипа која еднаш на 30 години се пласира ЛШ, никој не им е виновен. Нормално е Бербатов да сака да игра во голем клуб во Италија како Јувентус и да се бори за титула и да игра во ЛШ, отколку да се потпиши за Фиоре и максимум дострел да му биди играње во Лига на Европа.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.805
Поени од реакции
2.645
I dont always play

But when i do - I score 4 or 5 goals
Реално гледано,цело време ни мачкаја очи дека Јувентус ќе го засилел нападот со некоја класа вакво такво,па боље да го купеа Дрогба,и тој е стар ама докажан,и главен виновник за титулата на Челзи во лигата на шампионите.А што Бербатов? Стрелец најдобар пред 2 години,и што дека?Асален напаѓач фали пошто немаме завршница.
--- надополнето: 29 август 2012 во 21:16 ---
http://www.taratur.com/node/36405 a ova?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom