Фан Клуб: Јувентус

Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.664
Поени од реакции
70.812
Кој клуб ти е овој бе?:D
Незнам што се палите, божем сите само еден странски клуб симпатишаат:icon_mrgr:
Вардар ми е матичниот клуб за кого НАВИВААМ, во секое првенство странско си имам по некој симпатичен клуб, али највеќе при срце ми се Депортиво и Јуве :icon_mrgr:
 

Lipski

FORZA JUVE
Член од
5 ноември 2008
Мислења
95
Поени од реакции
13
Честито титула момци, прекрасна сезона, огромна мотивација и само нека продолжат така и нека ова титула им биде почеток на уште една ера на Големиот Јувентус. :vozbud:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.623
Поени од реакции
43.479
Ајде честитки од моја страна, не очекував дека денес ќе освоите титула зашто убеден бев дека Интер ќе ја пушти али изиграа поштено, за своите навивачи стриктно што е и најважно, faith in seria A restored. ;)

Се гледаме наредна сезона со конкурент плус !
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Навивачите сакаат да им влезат у соблекувална се бутаат сите едвај ги влечат хаха као ли ќе излезат од трст :)
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Ako se
ИСТОРИЈАТА СЕ ПОВТОРУВА !!! ПОСЛЕ 2 ГОДИНИ ОД ПРЕВЗЕМАЊЕТО НА ПРЕСЕДАТЕЛСКОТО МЕСТО НА ФАМИЛИЈАТА АЊЕЛИ!!! ЈУВЕНТУС СТАНУВАЛ ШАМПИОН !!!НО И КОЈ ОСВОЈУВАЛ БЕРЛУСКОНИ КУП НЕ БИЛ ШАМПИОН !!
Кога веќе спомна традиција нека се пази Папата сега :)
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940


Инаку честито нека ви е, после долги години да се вратите и вие со титула, па да го гледаме пак Јуве во ЛШ. Со мал минус оној непризнатиот гол на Милан во дербито.;)
Мислам дека се рамни сега. Види си го Абијати ()
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.664
Поени од реакции
70.812
Толку се израдував на титулава што солзи ми потекоа и посакав да го видам Solsdier 1992/red black army/b92/сите останати негови акаунти да пише еден пост со 7-ца фонт и да стави милион слики :icon_mrgr:
ШАМПИОНЕ ШАМПИОНЕ!


Искрено не верував дека со овој состав Јуве ќе успее да освои Серија А.
Само јас и уште еден другар сме за Јуве во маало, сите други се запалени по Милан. И другаров ми вика ќе видиш дека Пирло ќе ни донесе титула. Ја му се прскав во фаца. Му викам најавуваа напаѓачи ко Торес, а го добивме Вучиниќ, и дедо Пирло...
И ко и увек не излегов во право :icon_mrgr:
Кажав на почетокот дека имавме одлична игра, дека сигурно ќе бидеме шампиони, откако ги видов првите неколку кола. Некои беа незадоволни, али викав дека ваква игра одамна не сме имале, само фалеше убоитост во нападот во текот на целата сезона. Со класичен гол играч ќе дававме по 10 гола по натпревар...
Одлична игра за око, без ниеден пораз = ЗАСЛУЖЕНА ТИТУЛА.

Милан има подобар тим на хартија, но реално сезонава ние повеќе ја заслуживме титулата ;)
Имавме криза само во неколку меча, кога заредивме неколку нерешени и не бевме толку доминантни во тие 3-4 меча...
Се друго беше уживанција во боја!

ЧЕСТИТКИ и извините што не пишувам којзнае колку во темава, поубаво ми е кога си читам пошто има некои кои пишуваат многу повредни работи и треба само да се повторувам :icon_mrgr:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom