Фан Клуб: Јувентус

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Aјде сега сите на почеток на сезоната што беа скептици околу донесувањето на КОНТЕ ДА СЕ ИЗВИНАТ !!
Јас уште пред некое коло се извинив и ги повлеков сите лоши зборови за Конте, сепак на почетокот ми беше смешна онаа 4-2-4 формација која ја користевме на припремите и затоа и беа тие критики.:свиркам:
Шампањското може да се отвори.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Момци .. на таков убав празник,ни се деси таква убава работа. Испунано ми е срцето .... немам шо повеќе да кажам. Сезоната без пораз става оште поголем шмек на титулата... ЧЕСТИТКИ!
 
G

grande-juve

Гостин
Прво, КОНТЕ КОНТЕ КОНТЕ! You are THE MAN!
Направи инфузија и ни ја врати таа победничка, шампионска, ДНК. Не направи НЕПОБЕДЛИВИ. Сакам уште долго време да бидеш на клупа.
Потоа и сите до еден играчи, БРАВО МАЈСТОРИ! Одбраната непробојна, Кинески ѕид, затворени ролетни, заклучано, а клучот не го даваме. Средината... Ферари со дВоцилиндричен Мотор управувано од Професорот. Нападот понекогаш забушаваше, ама Капитенот беше тука да држи се под контрола.
Колку само го чекав(ме) овој момент :place: . Толку им траеше, 6 години ни украдоа, ама заврши. Од сега натаму ќе одиме само нагоре. Вечерва добивме ТРЕТА ЗЛАТНА ЅВЕЗДА, за две недели одиме на ПРВАТА СРЕБРЕНА.
ЈУВЕ, СТОРИЈА ДИ УН ГРАНДЕ АМОРЕ! ШАМПИОНИ!
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.513
леле што ќе биде дресот наредната сезона со три ѕвездички:love: плус и ако освоиме куп,четири, први во Италија во се!
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Само Киелини остана да слави со фановите,како да не го сакаш човеков :vozbud:


Уште не можам да се смирам,ја дигнав цела зграда во воздух :D .Честитки Јувенташи,славете денеска го заслуживме ова скудето,кое го чекавме со години :vozbud:
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Честито титула позаслужена оваа сезона здравје!!!

Моментално слават во Трст и играчите и навивачиве на терен!
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
ЛИХТШТАЈНЕР изгледа е добар.
Се вратил на Нерео Роко да слави и тој
http://www.tuttojuve.com/?action=read&idnotizia=93356
Lichtsteiner celebrates in the locker room with his classmates

Join the party also Stephan Lichtsteiner.
The Swiss defender, moved preemptively in hospital after fighting Pinilla, he returned to the stage "Nereo Rocco" and right now is celebrating along with classmates in the locker room.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom