Фан Клуб: Јувентус

Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Според Калчомеркато,во биографијата на Дел Пиеро што треба да искочи на 24 Април,стои дека после 20 годишна кариера Дел Пиеро го напушта Италијанскиот фудбал.

Ќе видиме колку е ова точно,но по се изгледа Алекс ќе си иде на крајот од сезонава,а кариерата најверојатно ќе ја продолжи во САД.:(
Нека оди во Сад ми одговара МЛС сезона се игра и во лето што значи може ќе го видам Алекс :)
 

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Значи не ме сфаќајте погрешно јас сум за на лето да го донесеме Кавани, типот е екстра баш каков што ќе ни треба али во никој случај не треба да се потрошат толку астрономски суми (50 милиони како што читам) .. Или да им дадеме 2 играчи (Мело+Красич/Елија) + 10тина евра или 30 милиони у кеш МАКСИМУМ... И уште нешто, ако не изгубиме од Рома дефинитивно првенството без пораз ќе го завршиме.. Освен Рома не гледам тим што до крајот на сезоната би не поразил ... Искрено се плашам дека има шанси Рома да не победи бидејќи се бори за 3 место и + во последниве години стално губиме од нив на домашен терен ...
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
794
Поени од реакции
633
Не е лошо воопшто
Несакав да се правам паметњакович првиот пат ама ќе се направам сега (посилно од мене е неможам.)
Тоа знакчето над најк ќе го имате на дрес само доколку оваа година ја освоите Лигата на Шампионите .
И дресов е одличен ама сумљам дека дизајнот на Jeep ќе биде таков.
 
Член од
21 август 2008
Мислења
5.204
Поени од реакции
953
\
Несакав да се правам паметњакович првиот пат ама ќе се направам сега (посилно од мене е неможам.)
Тоа знакчето над најк ќе го имате на дрес само доколку оваа година ја освоите Лигата на Шампионите .
И дресов е одличен ама сумљам дека дизајнот на Jeep ќе биде таков.
за твоја информација немат врска то што кажвиш дек ако освоел лш Untitled.png еве ти дека е до 2015 дог со нике !
 
Член од
15 февруари 2012
Мислења
794
Поени од реакции
633
С

сашенко

Гостин
Несакав да се правам паметњакович првиот пат ама ќе се направам сега (посилно од мене е неможам.)
Тоа знакчето над најк ќе го имате на дрес само доколку оваа година ја освоите Лигата на Шампионите .
И дресов е одличен ама сумљам дека дизајнот на Jeep ќе биде таков.
Брат заебанција е, си се забавувал некој на фотошоп :) никој неможе да знае како ке изгледаат дресовите.Фановите си прават варијанти некои само.Тоа со ЛШ ваљда желба на типот шо го праел хехе, а кој не би го посакал тоа на дрес а?
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.445
Поени од реакции
5.444
Несакав да се правам паметњакович првиот пат ама ќе се направам сега (посилно од мене е неможам.)
Тоа знакчето над најк ќе го имате на дрес само доколку оваа година ја освоите Лигата на Шампионите .
И дресов е одличен ама сумљам дека дизајнот на Jeep ќе биде таков.
Абе каква ЛШ, тоа знакче е за освоен купот на Италија
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.649
Поени од реакции
81.695
Аман де од кај сега извадивте ЛШ? Гледате дека знакчето е во боите на Италија, така да ова ќе е од Италијанскиот Куп ( Ако го освоиме ќе имаме 10 титули во купот )
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Значи не ме сфаќајте погрешно јас сум за на лето да го донесеме Кавани, типот е екстра баш каков што ќе ни треба али во никој случај не треба да се потрошат толку астрономски суми (50 милиони како што читам) .. Или да им дадеме 2 играчи (Мело+Красич/Елија) + 10тина евра или 30 милиони у кеш МАКСИМУМ... И уште нешто, ако не изгубиме од Рома дефинитивно првенството без пораз ќе го завршиме.. Освен Рома не гледам тим што до крајот на сезоната би не поразил ... Искрено се плашам дека има шанси Рома да не победи бидејќи се бори за 3 место и + во последниве години стално губиме од нив на домашен терен ...
Кавани е одличен нема многу муабет тука ама прашањето е колку инаетот на режисерот и колку време ќе му трае филмот со наполи или како што изјави демек не биле они супермаркет ќе видиме.Кавани знае да реши утакмица докажан во Серија А таков му треба на Јуве.Единствена предност е ако би играле констано у ЛШ а наполи да се мота у лига европа па да се откаже Кавани од таму.
 

Mr. Mojo Risin'

Porka de Majorka
Член од
14 септември 2008
Мислења
3.492
Поени од реакции
4.336
Несакав да се правам паметњакович првиот пат ама ќе се направам сега (посилно од мене е неможам.)
Тоа знакчето над најк ќе го имате на дрес само доколку оваа година ја освоите Лигата на Шампионите .
И дресов е одличен ама сумљам дека дизајнот на Jeep ќе биде таков.
Па паметњаковичу:icon_lol: знакчето над најк нема благе везе со ЛШ туку се добива по освоен куп на Италија.Е сеа ни ние не знаеме дали Јуве ќе го победи Наполи во Финалето но многу нормално е да се биде оптимист :)
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
КАвани не вреди 60 милиони со тие пари се зема Суарез или некој тип ко Лавеци да ги прај растур одбраните и плус некој солиден шпиц. Луѓе со тие пари се земаат 2 играчи светска класа Кавани не би го платил или било кој толку пари што е мн мн е. Уште 20 милиони + бонуси и ете го трансферот на Кристиано Роналдо лол .

Иначе ајде за убо да е Верати изгледа наш е после се :)

http://goallegacy.forumotion.com/t19623-verratti-to-juve-agreement-reached#536646
 
Член од
13 декември 2010
Мислења
351
Поени од реакции
146
Против Јуве? Епа фала богу дека 2-3 пати ќе ја пипне коа соиграч му е Хамшик, кој се губи во големи мечеви. Се кладам, за Јуве би се истурил од голови давање. А РВП тешко, треба сите пари од буџет за трансфери само за него, и може пак да не се доволни.
Не би требало цената за РВП реално негде до 50 мил ако Арсенал не иде во ЛШ и помалце ама тешко тоа...но РВП според мене гарантира гол на секоја утакмица!Не дека Кавани е слаб ама подобро би бил Робин!
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.104
Поени од реакции
359
И уште нешто, ако не изгубиме од Рома дефинитивно првенството без пораз ќе го завршиме.. Освен Рома не гледам тим што до крајот на сезоната би не поразил ... Искрено се плашам дека има шанси Рома да не победи бидејќи се бори за 3 место и + во последниве години стално губиме од нив на домашен терен ...
Nemora da znaci! Spored mene najteska utakmica ke bide taa protiv Lecce e jas od niv se plasam najmnogu se borat za da ne ispadnat a gledas kako pomina Roma a i vo prethodnoto kolo Catania koga Lecce im ja svrte vo 88 i 90 min!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom