Фан Клуб: Јувентус

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.830
Поени од реакции
2.697
Значи стварно ми е криво за одложувањето на натпреварот,можеби дента и не врнело но голема количина на дожд имало во тревата(поточно во стадионот)и при проба дали топката ќе се одбаци од земја,тоа неможело да се случи,така да не е се така розово како што си замислуваме. Forza Juve
 
A

apidrone

Гостин
Значи стварно ми е криво за одложувањето на натпреварот,можеби дента и не врнело но голема количина на дожд имало во тревата(поточно во стадионот)и при проба дали топката ќе се одбаци од земја,тоа неможело да се случи,така да не е се така розово како што си замислуваме. Forza Juve
Абе не е тоа Градски, па еднаш ако заврне после цела недела катастрофа да е теренот :)
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Почнаја со пресудата за Фарсополи:

20.02
Luciano Moggi has been sentenced to 5 years and 4 months

...
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.830
Поени од реакции
2.697
^Не вреди да го цитираш,во глобала,повеќето тимови во Сериа А местеле и местат утакмици,али Јувентус испадна жртвата и го јадеше најмногу."Но,секогаш има кучки за млатење па дури и во Сериа Б,Јувентус можеш само да го сакаш или да го мразиш"-Интервју на водачот од Ултрас Други(2007г).
Александар,ако си за Интер,тогаш немаш право да збориш бидејќи со нашиот пад и одземањето на бодови на Милан почнавте да правите историја.
Бај д веј,ова беше наменето за Александар,сега приметив дека бил за Милан..:D
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.865
Поени од реакции
6.375
Срамота , 5 години во ќелија за телефонски разговори со судии :eek:.... Па овде за убиство не се лежи толку.... Кој кретенизам.
 
Член од
29 март 2007
Мислења
6.820
Поени од реакции
238
Тоа е тоа калчополи е зад нас сега сме тотално нова екипа и конечно годинава мрднаа малце од место нека гледаат само на иднината !!!
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Срамота , 5 години во ќелија за телефонски разговори со судии :eek:.... Па овде за убиство не се лежи толку.... Кој кретенизам.
Андреа Ањели почна да притиска околу ова. Бара еднаквост. Ако ова на моџи беше за 5 години затвор тогаш за Факети (B.I.H.) шо треба 50? Морати па ич да не зборам?
Ајде да ги видиме снимките дали и како ќе поминат на второстепен. ДА ги видиме од фигц и нивната еднаквост.
Моџи ојде јабана, ај можи ќе го развлечи споров уште некое време ...
сега на ред е Андреа да изигра и да го штити Јуве, нема повеќе криење зад параванот на Моџи и чекање резултати.

Ако пресудата за Моџи останва а сите негови докази се ок тогаш треба да очекуваме еднаков третман за сите актери,
-затвор за Морати ( тој лично имаше убај муабети ) ? Факети е надвор од игра, ... и све остало,
-одземање на скудето на Интер и доделвање на следниот ... Киево, Болоња ?? ни криви ни должни шампиони ќе биднат
-исфрлање во Б (мала напомена со оглед на прекршоците од аудио записите треба уште подебела казна од нашата)
- ...
Денот кога ќе се исполнат овие работи ова ќе прифатам дека Јувентус има освоено 27 скудета и лично ќе плукам по Моџи за уништувањето на Јувентус.

А до тогаш ќе му бидам благодарен на Лучијано за:
  • 7 Scudetti
  • 1 Italian Cup
  • 4 Italian Supercup
  • 1 Intercontinental Cup
  • 1 Champions League (+3 runner up)
  • 1 European Supercup
  • 1 UEFA Intertoto Cup
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.714
Поени од реакции
2.599
Поранешниот директор на Јуве, Лучиано Моџи е осуден на пет години и четири месеци затвор од страна на судот во Неапол, поради неговата вмешаност во скандалот на местење натпревари..:cautious:
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Срамота , 5 години во ќелија за телефонски разговори со судии :eek:.... Па овде за убиство не се лежи толку.... Кој кретенизам.
Кадија те тужи, кадија ти суди.
--- надополнето: Nov 8, 2011 9:23 PM ---
Андреа Ањели почна да притиска околу ова. Бара еднаквост. Ако ова на моџи беше за 5 години затвор тогаш за Факети (B.I.H.) шо треба 50? Морати па ич да не зборам?
Ајде да ги видиме снимките дали и како ќе поминат на второстепен. ДА ги видиме од фигц и нивната еднаквост.
Моџи ојде јабана, ај можи ќе го развлечи споров уште некое време ...
сега на ред е Андреа да изигра и да го штити Јуве, нема повеќе криење зад параванот на Моџи и чекање резултати.

Ако пресудата за Моџи останва а сите негови докази се ок тогаш треба да очекуваме еднаков третман за сите актери,
-затвор за Морати ( тој лично имаше убај муабети ) ? Факети е надвор од игра, ... и све остало,
-одземање на скудето на Интер и доделвање на следниот ... Киево, Болоња ?? ни криви ни должни шампиони ќе биднат
-исфрлање во Б (мала напомена со оглед на прекршоците од аудио записите треба уште подебела казна од нашата)
- ...
Денот кога ќе се исполнат овие работи ова ќе прифатам дека Јувентус има освоено 27 скудета и лично ќе плукам по Моџи за уништувањето на Јувентус.

А до тогаш ќе му бидам благодарен на Лучијано за:
  • 7 Scudetti
  • 1 Italian Cup
  • 4 Italian Supercup
  • 1 Intercontinental Cup
  • 1 Champions League (+3 runner up)
  • 1 European Supercup
  • 1 UEFA Intertoto Cup
Требаше да се притиска 2006 ама ајде, правдата секако ќе излезе на виделина. Моџи ојде јабана зш нема никаква подршка од клубот (за мене од непознати причини). Толку многу докази изнесе човекот ниту еден не беше разгледан ко што треба.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.159
Поени од реакции
85.580
Zlatan Ibrahimovic o Farsopoliju u svojoj knjizi "Ja Ibra" kaze:

"Bili smo jednostavno najbolji a oni su nas srusili/potopili.

Kao i obicno kada ste najbolji drugi pokusavaj da vas srozaju u blato.

Bio sam zapanjen brojem i tezinom optuzbi koje su objavljivane bas kada smo trebali da osvojimo drugu titiulu Serije A za redom.

Bili smo na korak od osvajanja titule kada je skandal izbio,situacija je odmah postala siva,znali smo to.

Mediji su od toga napravili svijetski rat.

Sudije su bile naklonjene nama?
Ali idemo,borlili smo se svim srcem,tamo na terenu!

Riskirali smo nase noge i bez ikakve pomoci sudaca!TO JE SRANJE!!!

Nikada nisam bio prijatelj sa sudijama,niko iz naseg tima nije bio..

Ne,ne jednostavno smo bili najbolji i morali smo biti potopljeni!

Organiziran je krizni sastanak u nasoj sali za rekreaciju,to nikada necu zaboraviti.

Mogi je uvijek bio lijepo obucen i pun snage i samopouzdanja,ALI OVO JE BIO NEKI POSVE DRUGI MOGGI!

Takodjer u tom trenutku izbio je skandal sa njegovim sinom,nesto oko bracne preljube,on je govorio i o tome i ja sam se slozio sa njim:
To su bile teme koje se nisu doticale nogometa..

Najvise me pogodolio to sto je Moggi poceo da place,pred svima nama.
Bio je to kao udarac u stomak za mene.

Nikada ga nismo vidjeli tako slomljenog.

On je uvijek imao samokontrolu,naprosto je zracio snagom i energijom.

Sada iznenada suosjecao sam se sa njim..

Svijet se okrenuo naopacke."
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.740
Поени од реакции
7.992

Kajgana Shop

На врв Bottom