Фан Клуб: Јувентус

Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.285
гледам Агуеро го “згрешил“ авионот.....утре слетува во Манчестер
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
Парите го вртат светот
па наравно, секако дека ќе отиде во тим каде што ќе зима поголема плата, јас мислам дека и пандев ја сакал повеќе беласица од интер, ама ете, по парата одел :)
 

JUVE_Ultras

Ragazzo della piazza
Член од
22 септември 2010
Мислења
2.451
Поени од реакции
3.968
Според Sky, Јувентус се сериозно заинтересирани за трансфер на Диего Лугано. Откупната цена на стоперот е 3 милиони.

И football-italia ја пренесе истата информација.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.104
Поени од реакции
359
Ke ja probam 1 i 3+ :cool: Pa ke vidime so kako ke bide :)

2:00AM Juventus1.80 X 3.40 Club America 3.80
 
Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Според Sky, Јувентус се сериозно заинтересирани за трансфер на Диего Лугано. Откупната цена на стоперот е 3 милиони.

И football-italia ја пренесе истата информација.
Верувајте ова би било одлично засилување, како фан на Фенербахче ги следев сите 38 средби лани, и човекот беше фантастичен, како и за Уругвај, но жал ми е што во ваков случај Фенер ќе биде ослабен.
 
Член од
22 февруари 2007
Мислења
7.076
Поени од реакции
1.940
Верувајте ова би било одлично засилување, како фан на Фенербахче ги следев сите 38 средби лани, и човекот беше фантастичен, како и за Уругвај, но жал ми е што во ваков случај Фенер ќе биде ослабен.
И пред некоја година имаше шпекулации за Лугано. Не знам шо се случи но не дојде.
Како и да е тој и Коатес се добредојдени. Тој за првотимец а Коатес и Бонучи да се тепаат за прв тим.
 

Довичински -

Довичински П.
Член од
26 ноември 2009
Мислења
1.205
Поени од реакции
674
Годинава и без Агуеро ќе ја земеме титулата. Не се секирајте!
 

Маци-

ragazzo pazzo
Член од
17 април 2007
Мислења
6.184
Поени од реакции
3.512
Да му кажеа на Агуеро пред две години дека ќе оди во Сити ќе се згазеше од смеење,ќе коментираше нешто во стил, Сити?кои се тие?не ги познавам .. премногу скап беше за нас така да ич не жалам за него,дечкото има 7.5 милиони плата,3 мил. повеќе од Буфон,ќе ни исцицаше 100 милиони за 4 години. нас не ни требаат платеници.Ни требаат играчи со срце.

Да се надоврзам сеа со ова, за Лугано,пред неколку години имаше шпекулации за него,и изјави тогаш дека би ги одбил Милан и Реал М.(кои наводно биле заинтересирани за него) и без двоумење би потпишал за Јуве, затоа што не сум баш сигурен али он има потекло од регионот Пиемонте каде што е Торино,така има посебна приврзаност за овој регион и за Јувентус.Ова е играч што би играл со срце за клубот.
 
A

apidrone

Гостин
па наравно, секако дека ќе отиде во тим каде што ќе зима поголема плата, јас мислам дека и пандев ја сакал повеќе беласица од интер, ама ете, по парата одел :)
Јака ти е споредбава :pos:
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.214
Поени од реакции
8.018
па наравно, секако дека ќе отиде во тим каде што ќе зима поголема плата, јас мислам дека и пандев ја сакал повеќе беласица од интер, ама ете, по парата одел :)
Според тебе Јуве е Беласица за Шити? :pos: Да те потсетам дека Шити е вчера оформен клуб за кој некојси арап решил да фрла пари кои дегените нема шанси да му ги вратат ни за два животи а не па за неколку сезони кои ќе ги одиграат за тој посран клуб.
 
Член од
5 април 2011
Мислења
1.915
Поени од реакции
924
Според тебе Јуве е Беласица за Шити? :pos: Да те потсетам дека Шити е вчера оформен клуб за кој некојси арап решил да фрла пари кои дегените нема шанси да му ги вратат ни за два животи а не па за неколку сезони кои ќе ги одиграат за тој посран клуб.
кој бе вчера бе, мислам дека си постар човек, или може со некој друг бјанконеро те помешав... немој такви споредби!
и не е шити, него сити, исто како и што јуве не е јуБе.

и човекот едноставно тие пари ги фрла од мерак, можеби му се засвидил некој клуб (во случајов сити) и сака да гледа фудбал, да рска пари и да очекува титули (а и дочека минатата сезона, фа титула)
сега и малага ќе стане посран клуб, ваљда и гетафе... а скоро сите фанови на клубовите сакаат да станат "посран клуб" и да не плачат како мали деца у стилот, па ајде бе, се ценкаат за секој играч, купуваат на 10 рати просечни таљански играчи, и оваа сезона ќе завршиме седмо место, не сакаат да дадат 5 милиона плус за агуеро и такви ствари.
а и едноставно, сити не е вчерашен клуб, него датира од 1880, а "твојот" клуб од 1897, така да...
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.896
Поени од реакции
1.211
Добар играч е Лугано, но ние немаме класа играч освен Дел Пиеро, со заминувањето на Агуеро во Сити нема многу избор, беа обеќани 3 WC играчи а еве уште нема ниту еден.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom