Фан Клуб: Јувентус

Член од
27 јуни 2010
Мислења
63
Поени од реакции
24
Луѓе овие нашиве или се под јаки дроги или ја сфатија работава сериозно :vozbud: Лихштјанер и Красич ЅВЕРОВИ а и одбраната ни е добра сеа за сеа :)
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Играва е слична како тим кој се бори за опстанок, противникот напаѓа ние чекаме да украдеме некоја топка за да со брз напад ги изненадиме. Многу сум разочаран иако сме на почеток на нова сезона, ќе се воздржам со коментари до прво коло ама верувајте ова не личи на Јувентус.
Многу ми недостигаат "боксерите" :Давидс, Монтеро, Зебина, Каморанези, Јулијано, Тудор, Турам, Зaмброта кој иако без многу талент играа со срце за овој клуб.
:(
Незнам што се радувате кога играме со клуб 3класи под Јуве.
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
57
Поени од реакции
18
Што бидна овоа? ? Некое торнадо да не е :D :D :D Прекинаа ја нешто наедншка
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
57
Поени од реакции
18
Изнервирах се стварно!!Овоа не е мој ЈУВЕ како шќто го знам.Уште е рано знам сите ќе речете али ние да гонеме топка и Пирло да се шета божем манекен е стварно е лошо тоа.Не треба така!!
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.418
Поени од реакции
17.063
Добри сме спрема првата треба уште работа али добри сме ...
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Пошто ти кажа играч од типот на Дел Пиеро, WC играч , Пирло е токму тоа , е сега имал уште 2-3 сеозни, па ок, тоа ништо не менува, Пирло уште толку сеозин ке биде WC играч. И се надевам на уште еден до крај на трансфер периодот. Проблем е што на пазарот нема голем избор, тоест се помалку и помалку....
Па види вака, се кладам дека никој од форумов па и ширум светов не мислеа дека Пирло ќе биде WC засилување, класа е човекот тоа го покажува и на натпреваров но е во години. Марота обеќа тројца WC играчи а еве нема ниту еден, почнавме со Агуеро па се префрливме на Роси, па Вучинич за на крај да завршиме со некој од типот на Џилардињо, е со такви играчи 7 место не ни бега ни догодина. Видал е одличен играч а го зедовме за 10 милиони, капа симнувам за потегов на Марота, но има многу многу грешки, подитно ни треба лево крило, еве сега баш го гледам натпреваров таа страна со Де Челие и Пасквато како и да не постои, десната страна ни е одлична со Лихштајнер и Красич, посебно Швајцарецов е машина трча ко луд. Напаѓачите сеа за сеа тапа, Матри некако слабо трча а и Алекс не е нај нај, да се доведе Лугано еден од Варгас и Бастос и класа напаѓач е тогаш ќе можеме да им парираме на интер и милан вака ако остане тешко ќе оди. Белким знаат што прават нашиве.
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Добри сме спрема првата треба уште работа али добри сме ...
Во што сме добри друже те молам наброј ми, изгледа различен натпревар гледаме?

И времево се расплака од играва наша, само незнам дали од смеа или од тага.
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.897
Поени од реакции
1.212
Изнервирах се стварно!!Овоа не е мој ЈУВЕ како шќто го знам.Уште е рано знам сите ќе речете али ние да гонеме топка и Пирло да се шета божем манекен е стварно е лошо тоа.Не треба така!!
Е баш тоа што го велеше Конте за менталитетот и пожртвуваноста на играчите во овие два натпревара не се покажува како точно, да не судиме пред време но ако вака се продолжи тешко нас. Ајде има време уште се први натпревари.
--- надополнето: Jul 27, 2011 12:55 AM ---
Во што сме добри друже те молам наброј ми, изгледа различен натпревар гледаме?

И времево се расплака од играва наша, само незнам дали од смеа или од тага.
Лихштајнер, Красич, Киело и Пирло се на ниво, другиве играат како прошлата сезона, и дефинитивно Де Челие потврдува дека не е играч за клуб како Јуве.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.418
Поени од реакции
17.063
Во што сме добри друже те молам наброј ми, изгледа различен натпревар гледаме?

И времево се расплака од играва наша, само незнам дали од смеа или од тага.
Красич + Лихт конечно функционира деснта страна ни функционира. Бонучи + Киелини играат добро досега а и Де Чеље продолжил каде што застанал пред повредата.

Пирло си праќа топчиња но и малце забушава ке видиме како ке е со видал до него .

Маркизио ми е мн зафатен назад ..

али добро е тоа што спрема претходната напаѓаме и сигурен сум имаме посед повеќе од 45 % и малце по малце почнува да работи оваа 4-2-4 се гледа дека не сме нај нај не ме сваќај погрешно и дека ни треба време но Америка играат на контри ...ние не ...и подавањето е каде каде бар врзуваме пасови а не само шутни напред ..и одбраната и средниот ред ..преминот од одбрана во напад и обратно е одличен досега ..
 
Член од
5 јануари 2009
Мислења
57
Поени од реакции
18
Прекинаа ли ја сга и најверојатно нема да продуже или па не кажаа никакво известување? ? Знае ли некој дали ќе продуже или ја прекинаа целосно??
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.418
Поени од реакции
17.063
Прекинаа ли ја сга и најверојатно нема да продуже или па не кажаа никакво известување? ? Знае ли некој дали ќе продуже или ја прекинаа целосно??
2:57 - The stands are starting to replenish themselves. The weather conditions seem slightly improved.
2:52 - The game is officially postponed. We are waiting for official communications. Obviously you're waiting for an eventual improvement of weather conditions.

 
F

FuckYouAll

Гостин
Треба малце време, оваа е само втора утакмица како ја играат, ево пример на Клуб Америка им е почнато првенството, Спортинг почнаја порано со подготовките заради квалификациите во евро куповите, а тоа што се порано почнати со подготовки и натпревари и тоа како се гледа.
Кога игравме против Спортинг нашине не можеја да им парирет, се заради кондицијата, уиграноста.

А Пирло е најдобар кога има време да ја задржи топката малце подолго за да види како се поставени играчите и да ја подаде на најдобар можен начин, затоа покрај неко треба "работник", ќе видиме како ќе игра со Видал до него.
 

Juve-Fan

campione d'italia 36
Член од
23 март 2010
Мислења
841
Поени од реакции
1.469
Во ред се примедбиве, играл овој или оној подобро, па сме имале добри додавања спрема претходниот натпревар но севкупен впечаток е дека далеку сме од компактна игра, не заборавајте Јувентус не е од вчера формиран па сега градиме тим за наредни сезони.Ако барем малку некој мислел претходниве сезони немаше денес да ги гледаме и "восхитуваме" на неколкуте одлични пасови и играта во одбрана без грешка 20тина мин на некој си поединец.
Не сакам да се разбереме погрешно, се најдобро посакувам ама ова што очите ми гледаат не е ни 5% компактност и достојност на клуб како Јувентус.Сепак тоа е тоа моментално да се надеваме дека нема да гледаме реприза на претходниве сезони затоа што целиот труд кој некој го градел со децении овие можат да го доведат до подсмев (иако не сме далеку од тоа).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom