Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.211
Поени од реакции
16.652
Треба врем да се запознај тимот, да се уигра ...неможе се наеднаш , нов напаѓачки тандем,нова одбрана а пред се нов среден ред без еден клучен играч т.е. Видал ..... плус ова на спортинг не му е прва утакмица ..напротив ...ке биде подобро дечки нема гајле ..

Martinez Giandonato Marrone De silvestro

се покажува како подобар среден ред бидејќи 3јцата младинци во него се уиграни ....тоа е то
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.211
Поени од реакции
16.652
Мартинез ко на тешки дроги да е игра баш убо денес ..... дај боже да игра вака цела сезона почнува да личи на онај Мартинез што го следев во Катанија !
 

Stallion

Папион __ •°
Член од
13 септември 2010
Мислења
1.149
Поени од реакции
908
НЕ Е ЦРНЕЦОТ КРИВ БРАТ ВИДИ ГИ НАШИВЕ ЕДНА ТОПКА НЕ СВРЗАА.СРАМОТА СТВАРНО ЗШ ОВАКА ИГРААТ.ПА НЕЛИ НАПАЃАЧКИ ФУДБАЛ ЌЕ ИГРАНХМЕ.РАЗОЧАРУВА МЕ ПИРЛО И ТОА НОГУ
НЕ ЗНАМ КАКО СЕ ПОНМАШАТ ОВИА НАШТЕ ИГРАЧИ КАКО ЗА „ЈУВЕ СТАБИА“ У СЕРИЈА Ц1 ДА ИГРАТ А НЕ ЗА „ЈУВЕНТУС“-ВЕЛИКИ. БЕКОВСКАТА ИГРА ИСТО СЛАБО КАКО ЛАНИ А ОЧЕКУВАХ МНОГУ ПОВЕЌЕ ПРЕД СЕ ОД ЦИГЛЕР А НЕГО НИКАДЕ ГО НЕМА.ПРИМАХМЕ 2 СМЕШНИ ГОЛА И НОРМАЛНО ОДБРАНАТА Е КРИВА.А ЗА СРЕДЕН РЕД ДА НЕ ДУМАМЕ
ИСТО КАКО ДА НЕМАМЕ -ПИРЛО САМО СО ДОЛГИ ТОПКИ ИГРАЕ А ПАЦИЕНЦА НЕКАКО СЛАБО НЕ ЗНАМ СТВАРНО НА КАДЕ ЌЕ СЕ ДВИЖИ ИГРАТА НА ЈУВЕ АМА ОВА НЕ ГО О.ЧЕКУВАВ.

ДА СЕ ПОГЛЕДНАТ ИГРАЧИТЕ ПОСЛЕ МЕЧ И ДА ВИДАТ ДЕКА НЕМАА НИ ЕДНА ПОСЕРИОЗНА ШАНСА ЗА ГОЛ ТОГАШ МОЖАТ ДА СЕ ПРАШААТ ЗА КОЈ КЛУБ ИГРААТ.

АЈДЕ ДА НЕ ДУМАМ ПРЕД ВРЕМЕ СЕ НАДЕВАМ И ТОА НОГУ ДЕКА ЌЕ СЕ РАЗБИЕ ЕДНШКА ОВАА МАГИЈА ШО ЈА ИМА ВРЗ ЈУВЕ НАШ.ИГРАМЕ ИСТО КАКО ЛАНИ-ЗБУНУВАЧКИ,НЕЗАИНТЕРЕСИРАНО А ТРЕБА ДА СЕ ИГРА ЛАВОВСКИ,БРЗО ,ЦВРСТИ.И НЕ ЗНАМ КОНТЕ ОД КАДЕ ВИДЕ СЛИЧНОСТ ОВАА ИГРА СО ИГРАТА НА БАРСЕЛОНА СТВАРНО АКО ОВАКА ПРОДУЖАТ ;) ;) ТЕШКО НИ СЕ ПИШЕ .

А ТОЛКУ ГО ЧЕКАВМЕ ОВОЈ МЕЧ........................................................

СЕ НАДЕВАМ ДЕКА ГРЕШАМ ЗА ПРОЦЕНКАТА .................

JUVE PER SEMPRE
 
G

grande-juve

Гостин
Најдобро е што ова е пријателска, треба уште многу воигрување, и обавезно лево крило. Следна во среда сабајле во 02:00
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.972
Поени од реакции
84.460
Изгледа пак Дел Пиеро ќе ни биде најдобар стрелец годинава :ROFLMAO:
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.285
нов тренер,нови играчи,нова тактика,неисполнети позиции(лево крило) - очекувате одма газење ?! оние тренинзите со многу голови ги играа со маалски екипи - свестете се и без непотребни коментари нема што да се загадува темата уште одсега......се најдобро
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Изгледа пак Дел Пиеро ќе ни биде најдобар стрелец годинава :ROFLMAO:
Капитенот докажува дека е единствен класа играч во Јувентус, ако не најдеме негова замене за неколку години ке се претвориме во просечна екипа, ланската сезона ке биде успех во тоа што следува без Дел Пиеро.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.211
Поени од реакции
16.652
Овај Poirot82 постира или постираше на Tuttosport форумите и сите овие недели тврди дека има извор во Атлетико кој му гарантира дека Агуеро е играч на јувентус и е 100 % дека тоа е така и дека тој извор од атлетико е точен ....но ке видиме .....


 

Kajgana Shop

На врв Bottom