Фан Клуб: Јувентус

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Излегуваат 4 на 1 у контра и незнаат да дадат гол .. епа нека се ебат !! И ЛЕ не заслужуваат да играт !!
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Не заслуживме да играме ЛШ ! Ова се случува само на просечна екипа а моментално таква сме ние ! МИЗЕРИИ :zid:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.290
Поени од реакции
86.175
ЕБЕНО ВОДСТВО НЕМОЖАТ ДА ЗАДРЖАТ,МИ ЈА РАСИПАА ВЕЧЕРТА ЛЕЛЕ :nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv::nerv:
 

Хакет Мен

Juventus Till I Die
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.227
Поени од реакции
3.414
Ако нема ремонт во тимот и оваа лето, да не се надеваме на подобри резултати другата година ..
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Ако нема ремонт во тимот и оваа лето, да не се надеваме на подобри резултати другата година ..
Ова лани не беше ремонт туку доуништување на тимот !Ремонт е тоа што го направи Реал пред некоја година ! Без 150-200 милиони ништо не правиме другата година...Ке мора Елкан да даде пари ...
Еве ги играчите кој според мене треба да ги имаме во тим следната година :
Буфон,Сторари,Келини,Бонучи,Барзаљи,Соренсен,Де Чеље,Мело,Маркизио,Аквилани,Пепе,Красич,Квајарела,Матри,Дел Пиеро !
Треба да донесат 2 јаки бекови и еден бек замена,2 средина и 2 шпица !
Ван Дер Виел(Лихштајнер),Коентрао(Клиши),Џонсон(Коларов),Маскерано(Монтоливо),Бастош(Елиа),Нејмар(Вучинич),Бензема(Менез)
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.867
Поени од реакции
6.379
Горд сум што навивам за Дел Пиеро :cuc:
Не сум горд што навивам за овој Јувентус :kesa:
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.032
Поени од реакции
6.054
Излегов од гома кога беше 90 мин, и цело време на мобилен на Livescore проверував резултат, затоа што се плашев од вакво нешто, и токму тоа и се случи.



p.s. Христос Воскресе!
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Ова не е можно не .. па од форум да се зберевме 11 души од 2-0 2-2 немаше да дозволиме да дојде. Мора итно голееееееееем ремонт на се што не чини у јуве... неможе повеќе вака. Мизерија е тоа што се гледа во последните 2-3 години ://///
 
Член од
9 јуни 2008
Мислења
1.380
Поени од реакции
804
гледав прво полувреме си искочив насмеан радосен ха сеа гледам 2-2 ајдеее , за 10 мин на крај ни го спопикале :(
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.290
Поени од реакции
86.175
Жал ми е за Дел Пиеро, којзнае колку бил разочаран после натпреварот :(
 

Шурикен

Hard Core !
Член од
8 ноември 2008
Мислења
6.559
Поени од реакции
4.072
Ебем му матер... Ова несмеевте да го дозволите, ваков пропуст ни против Милан и Интер не би смееле, а не против Катанија. Уште еден доказ зашто Јуве не се наоѓа каде што му е местото. Недостаток на концентрација, недоволно интелегентно одиграно. Никако несмее пропуштање на ваков резултат, за тоа мислам дека најголемата вина е кај тренерот... но што ке прават вашиве, само они знаат. Тимов несмее ваков да остане и по летото.
 

Bianconero vero

Il Capitano
Член од
10 ноември 2008
Мислења
9.224
Поени од реакции
8.093
Браво, успеаја да ми заебат уште еден Велигден (лани изгубивме од Удинезе 3-0). Само сега не ги обвинувам толку играчите колку што го обвинувам судијата педерски, мафијашки, кој знае од кој педер пратен да не уништи и да ни ги заебе сите шанси за ЛШ. Катанија од два шута ни дава два гола и со ништо не го заслужи бодот. Да даде Господ да испаднат од лига и никогаш да не се вратат. Педерот од судија продолжи само три минути а Катанија ни даде гол во 96 минута и двоцевката веднаш отсвире крај. Како прво требаше да свири крај 3 минути претходно а како второ воопшто немаше рака за слободниот удар од кој гомната израмнија. Изгледа дека само против Јувентус се судат раце во жив ѕид. Така беше со Рома, така беше и сега. За да не ја одолговлекувам, еве еден клип со кој ќе искажам што мислам за судијата
 
F

FuckYouAll

Гостин
Од ЛШ мојме да се простиме дефинитивно.
А на судијана све по список маме негово, незнам кај виде рака, копиле смрдено.

Жал ми е само за Дел Пиро:cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom