Фан Клуб: Јувентус

Член од
17 декември 2019
Мислења
1.954
Поени од реакции
3.466
Kako be ke go davas Iling Junior + pari za ovoj Daglas Kosta be.. Dovolen e Mekeni i ajt so zdravje
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.103
Поени од реакции
17.934
Се во ред со Камбиасо и сл., ама не добиваме ништо ние само од почит и од негледање во износот на плата во договорот. Потребен е квалитет, а во овој Јувентус само Киеза и Влаховиќ имаат фудбалски квалитет на просекот, се друго е тука-некаде.

По таа логика, прв приоритет треба да биде задржување на она што е подобро од просекот, а втор купување уште некој кој не е само тркач или копач.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.243
Поени од реакции
16.697
Ако го продаваат Киеза ќе ги разберам во поглед на повреди,вредност, договор итн ама да го продадат за сума и надвор од Италија. Фатиле тие преговараат со Наполи за Ди Лоренцо (30 год а тоа за бек се многу) + 15 милиони :pos: :pos:. Абе лупни го негде Баерн, Дортмунд земи некој играч во замена и доплати ако треба. Некој како Санчо, некој квалитетен. Тие Ди Лоренцо…

Шчезни бил пред трансфер, штета но потег на време за него и клубот.

За Дуглас Луиз се надевам ќе прифатат МекКени и Илинг на овие двата му е тоа максимумот според мене а ќе добиеме одличен играч.

Очигледно се ослободуваат од поголем дел од тимот и ќе градат нов тим од коска… Ќе му удоволат на Мота колку што можат и се надевам ќе е така и се ќе биди во ред да нема после барање алиби од двете страни туку АКО се посери работата да се знај кој ја посра.

Мислам и дека има и внатрешни проблеми во клубот кои потаму ќе излезат на виделина.

P.S и Берарди ете ќе го носеле со оглед дека испадна Сасуоло нема да бараат многу пари. А за ниска сума играч кој секоја сезона е со дупла бројка на голови и асистенци би бил добродојден.
Автоматски споено мислење:

 
Последно уредено:

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.018
Поени од реакции
84.697
P.S и Берарди ете ќе го носеле со оглед дека испадна Сасуоло нема да бараат многу пари. А за ниска сума играч кој секоја сезона е со дупла бројка на голови и асистенци би бил добродојден
Берарди ако дојде ќе биде ништо повеќе освен замена, барем според мене.
Убаво е што се ослободуваме од високите плати, ама ќе остане горчина ако го продадат Киеза...јас сакам да изгази на Европсково, па два пати да размислат дали ќе го шиткаат или не.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.243
Поени од реакции
16.697
Берарди ако дојде ќе биде ништо повеќе освен замена, барем според мене.
Убаво е што се ослободуваме од високите плати, ама ќе остане горчина ако го продадат Киеза...јас сакам да изгази на Европсково, па два пати да размислат дали ќе го шиткаат или не.
Па и за замена нека е, одлична алтернатива и замена ќе е да се има. Ако изгуби форма некој др способен да влези а не на пр МекКени..
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.018
Поени од реакции
84.697
Со доаѓањето на Даглас Луиз во Јувентус, ќе треба да и посакаме добредојде и на неговата девојка Госпоѓа, Госпоѓа АЛИША ЛЕМАН



СИИИИУУУУУУУ:ojeaa:
 
Член од
28 јуни 2022
Мислења
2.505
Поени од реакции
8.837
Го немам гледано Гринвуд како игра, според вас ќе допринесе за квалитетот во нашиот тим?
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.018
Поени од реакции
84.697
@DeviAngel Јунајтед барале 30 милиони за Гринвуд, од продажбата на Киеза или Соуле ќе се обезбедат тие пари...важното е што приоритет на играчот му е да дојде во Торино.

Нападот за наредна сезона (сега за сега) би изгледал интересно...
Влаховиќ
Јилдиз
Гринвуд
Берарди

Киеза?

Милик и Кин најверојатно ќе летаат
Автоматски споено мислење:

Го немам гледано Гринвуд како игра, според вас ќе допринесе за квалитетот во нашиот тим?
Официјално најдобар играч беше во Гетафе сезонава, успеа да си ја поврати формата после епизодната улога како ММA фајтер
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.103
Поени од реакции
17.934
Што игра Даглас Луис?
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.818
Поени од реакции
2.683
Да ги ебем шпекулацијеве више со ебениот Берарди што го бркамо тачно цела негова кариера. И Сасуоло у уста да ги ебем нека цркна у Сериа Б.

Ве молим Берарди ставајте го у спојлер да знам да не читам
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.856
Поени од реакции
63.624
Гринвуд е играчиште, страшен талент и неверојатен финишер, исто квалитетно шутира и со лева и со десна, така да, кај него нема, нека иде на послаба нога. Има да кине во Италија. Можеби првата сезона ке му е поспора, зашто уште не е 100% во натпреварувачки ритам и ке му биде нова лига, ама гледајте што ке прави втората сезона во Јуве. Многу ми е криво што направи такви глупости со девојка му, зашто е играч кој можеш да го ставиш да игра лево крило, десно крило, напаѓач. Играч што знае да те стане од седиште со потези.

Ретко се случува да ми е криво за играч што ке си иде од Јунајтед, ама не гледам пат назад за него со оглед на тоа што јавниот суд си го кажа своето. Со среќа да си го служите. Ке го пратам Јуве од време на време заради него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom