Фан Клуб: Јувентус

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.119
Поени од реакции
16.385
Што изигра Локатели повеќе од Артур жити се? Двајцата се слаби. Или си имаш 2 3 играчи вака на око фатено како Артур, Пелегрини и секој меч истото го пишуваш.

Го нема Берна одамна за жал да го пофалиш додека допира дно секој меч.:unsure:
Автоматски споено мислење:

Еве го само што пишав се појави
Берна е глуп се суспендира за нареден меч после 2 месеци пауза. А за другиот болдираниот дел очигледно не ни вреди да пишам само земи пролистај форуми, твитер или било шо ете јас ако ги имам наоко, види отцени од натпревари и то е то… нешто напрај заинтересирај се.

Пелегрини е неверојатно лош, особено назад колку само топки изгуби изброја? Колку 2 шанси од кој имаа удари кон нашиот гол беа од негова страна тој се вети ко Стураро се бара кај се наоѓа.

Уживај топ играчи се и Артур и Пелегрини.
Автоматски споено мислење:

Chill out, против Специја игра не против Баерн
Добро шефе готово.
 
Член од
16 август 2018
Мислења
385
Поени од реакции
510
Дај бе нека ја затворат у шише не пикнаа:confused:
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.119
Поени од реакции
16.385
Рабио има големина на IQ колку што изнесува температурата на Северниот пол ноќе :facepalm:

Во 2во сите се за во Аушвиц, сапун само праење за друго ништо не се корисни.
 
Член од
1 април 2018
Мислења
2.060
Поени од реакции
4.034
Берна е глуп се суспендира за нареден меч после 2 месеци пауза.
А за другиот болдираниот дел очигледно не ни вреди да пишам само земи пролистај форуми, твитер или било шо ете јас ако ги имам наоко, види отцени од натпревари и то е то… нешто напрај заинтересирај се.

Пелегрини е неверојатно лош, особено назад колку само топки изгуби изброја? Колку 2 шанси од кој имаа удари кон нашиот гол беа од негова страна тој се вети ко Стураро се бара кај се наоѓа.

Уживај топ играчи се и Артур и Пелегрини.
Автоматски споено мислење:


Добро шефе готово.
Фала му на Берна не појача. Не е лошо и црвен да добие последните секунди да одмори уште некој меч.

Иначе нема шо да читам кога и јас ја гледам. И двајцата прават некој добар потег и после аматерски грешки. Игра подобро Локатели малце од минатите ама ништо посебно за играч кој цело лето го чекавме. Плус против Специја играме.

Пелегрини тој му е капацитетот, не знам што очекуваш? Играч за Сасуоло, Верона моментално, сепак е млад, можеби ќе напредува. Меѓутоа, во секој случај би го гледал него место мртвион Сандро кој нема волја за живот.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.119
Поени од реакции
16.385
Фала му на Берна не појача. Не е лошо и црвен да добие последните секунди да одмори уште некој меч.

Иначе нема шо да читам кога и јас ја гледам. И двајцата прават некој добар потег и после аматерски грешки. Игра подобро Локатели малце од минатите ама ништо посебно за играч кој цело лето го чекавме. Плус против Специја играме.

Пелегрини тој му е капацитетот, не знам што очекуваш? Играч за Сасуоло, Верона, сепак е млад, можеби ќе напредува. Меѓутоа, во секој случај би го гледал него место мртвион Сандро кој нема волја за живот.
Епа зато сме на то ниво, на ова сега. Локатели искрено е единствениот средњак квалитетен ама сам ништо не се прај. МекКени барем беше динамичен додаваше нешто напред. И налет сето тоа на крај имаме 9 повредени од кои 8 се првотимци...Па уште телето кај го чекаш 2 месеци, кај бара иста плата + 5 годишен договор, фаќа бе во 2 мин жолт прај и се суспендира наредната :facepalm:

Сандро смо го спомнав пошто толку е денес лош Пелегрини.

Да незгодни се Специа, скинаја поени и од Наполи и од Милан ама ова е...

Нема pray, сите во Украина праќање на прва ударна линија. Па тие нека се молат.
Автоматски споено мислење:

На шансава Германскиот коментатор вели - Е тоа е, тоа е тој 'квалитет' на Мората :pos: :facepalm:
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.759
Овој Алегри изгледа како тежок мазохист, вака со мачење да ти игра тимот е апсолутно невозможно...

Цело време го имам тоа чувство дека сам ја деградира играта, како демек еве толку се може и ова е добро, а резултатите какви-такви ги имаме.

Со ова што го видов денес, Вилереал изгледа како фаворит на вториот меч.
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.759
Sakale vie da priznaete ili ne, potocno sakal Mondo da priznae ili ne, Kvardado momentalno ni e eden od najdobrite igraci, zaedno so vlaho i dibala..
Па затоа сме на ова дереџе.

Кога бевме шампиони, Квадрадо беше надвор од топ 10 играчи во клубот, според квалитет.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.119
Поени од реакции
16.385
“It was a good start, we should’ve had more than two goals in the first half. Then some fatigue set in, which can happen when you have so many players out and cannot rotate,” Allegri told DAZN.

“If you want to reach your objectives, you have to play these games with suffering and it was important to bring home the three points. We need to prepare for Sampdoria, then Villarreal and continue this cycle in the best possible way.”

This hard-working and humble approach was not something Juve fans had become accustomed to under the coaches who followed Allegri, namely Maurizio Sarri and Andrea Pirlo.

Allegri has repeatedly insisted the Old Lady are not in the title race, but with Napoli and Milan going head-to-head this evening and Juve closing fast, few believe him.

“I have never seen a team win every game easily. You get to the Champions League and all your targets through performances like this, winning 1-0 with suffering.

“People forget quickly in football, but in my five years we had a lot of 1-0 results spent sitting in our own half for the final 20 minutes. The important thing is not to let anything go in those moments.”

Juventus fans have complained that the Bianconeri aren’t very courageous in these situations and pass sideways or backwards rather than forwards.

“Spezia were pushing forward better in the second half, we allowed them a few efforts and Szczesny made a good save, but we had a few favourable situations too. It’s only natural we’d be a bit tired at the moment.”

Paulo Dybala was on the verge of his comeback when he pulled up with yet another muscular problem.

“It is disappointing, as Paulo stopped in training so was not available. Fortunately it’s nothing serious, so I hope to have him back if not against Sampdoria, then with Villarreal.”
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.696
Поени од реакции
82.113
Леле Мората што промашил...:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm:
 

@Lbaneso

Лаеш НЕ касаш !
Член од
19 ноември 2009
Мислења
2.425
Поени од реакции
798
Rabiot Sandro Pellegrini DeSciglio Kean preslabi se za Juventus (Dybala veke ne e vo planovite na Juve)
Rezervi: Berna Morata Danilo Rugani Ake Soule Zakaria Chiellini Kvadrado
Za slednata sezona ovoj sostav e dobar spored poslednite spekulaci zboruvam za sreden red i napad:

Zaniolo Vlahovic Chiesa

Pogba Arthur De Jong

?????? DeLigt Bonnuci.??????

??????
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Крај на сезоната и за Мекени.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom