Фан Клуб: Јувентус

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.738
Поени од реакции
7.992
Мене искрено не ми е проблем со Дибала и да замине, но да најдат асалана замена како Дуци.

Едноставно не експлодира тоа што се очекуваше кај него :toe:
 

433

Член од
17 август 2021
Мислења
110
Поени од реакции
333
Доколку не потпишат со Дибала мислам дека Дембеле од Барса би бил одлична замена. Знам дека повеќето нема да се сложат ама мислам дека има фудбал во него и не искористен потенцијал. Доколку успеат да ги земат Погба и Дембеле на фри би било топ.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
1.973
Поени од реакции
2.905
Дембеле ти е постаклен од Дибала кога повреди се во прашање. Треба да се идиоти да го пуштат Дибала кој се гледа колку му значи клубов и сака да остане, а и според мене е далеку подобар играч од преварана Дембеле. Сигурем сум и дека Дембеле не би дошол на фри за платата која ја бара Дибала.

Околу Погба се си мислам дека ќе заврши во
Псж иско би го потпишал со две раце да се врати во Јуве. Доколку Псж се заинтересираат за ѓупацот шансите да заврши кај нас се ептен мали.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.174
Поени од реакции
16.604
Дебиливе уште не му продолжија договор на Дибала, ветуваа дека ќе биде во Февруари, а еве го Март фати, ни глас нема за продолжување... Не ми се свиѓа ова :mad:
Утре имаат состанок со Антун и наводно блиску се до продолжување исто и Де Лигт изгледа ќе продолжи договор.

Кога сме кај Дибала - пак е повреден или бар не е заздравен.

 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.174
Поени од реакции
16.604
Автоматски споено мислење:

1646509565012.jpeg
 
Последно уредено:

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.078
Поени од реакции
17.842
Го изгледав пресот на Алегри, многу глупи преводи имаше, па морав да оригинално да го исслушам.

Ругани и Бернардески се вратени од повреда и ќе бидат достапни вечерва. Ругани најверојатно ќе игра од почеток, Берна од клупа.

Ди Шиљо и Бонучи се приклучуваат на повредените и нема да бидат дел од тимот. Сандро најбрзо би требало да се врати, во среда ќе биде во комбинација за Вилереал. Дибала има друг проблем, не како оној пред 10 дена, па ќе евакуираат. Нема да биде во комбинација воопшто вечерва.

Она што може да биде најважно за вечер е одмор на Влаховиќ. Постои шанса да го остави на клупа и да го внесе во второ полувреме. Не знам колку е тоа паметно, јебига без него сме инвалиди напред. Сепак, Вилереал и Сампдорија нагости се потешки од Специја дома, па можеби тоа му е идејата.

Сепак, страв ми е Кин-Мората, многу се лоши двајцата заедно, ќе има мачење на големо.

Се на се, пребитно е вечер да се победи. Аталанта загуби, тоа ни е шансата да си обезбедиме полесно тло за ЛШ. Специја и Вилереал на домашен терен ни ја дефинираат сезонава можеби моментално, со две победи ќе задржиме какво такво достоинство, со било каков кикс ќе доживееме уште еден срам.
 

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.730
Поени од реакции
9.716
Да збориме реално, 3 годишен договор, 7м + бонуси е добра понуда за Дибала. Ако сака да остане нека прифати и нека остане, ако му се малце фала му на се и чао пријатно. Со оглед на повредите и се земено во предвид, понудата си е таман и чисто сумњам дека некој ќе му даде повеќе. Муабетот дека Интер му нуделе 7,5м годишно + бонуси на 5 години ми е нереален. 7,5 милиони годишно + бонуси на 5 години за 28/9 годишен играч кој има проблем со повреди Бепе не би дал па не знам што да е. Не е глуп.

Премногу ги отупеа преговорите за нов договор со агентот негов и морам да кажам дека ми се допаѓа ставот на управава, се чини дека не попуштаат веќе на ничии услови.

Иначе денеска мора да се тепа како знаат и умеат. 3 бода и ниедна повреда е се што барам.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.174
Поени од реакции
16.604

Ах Шчезни бе….. Додуша и да го имавме Вчахович од старт др песна ќе се пееше.



Да збориме реално, 3 годишен договор, 7м + бонуси е добра понуда за Дибала. Ако сака да остане нека прифати и нека остане, ако му се малце фала му на се и чао пријатно. Со оглед на повредите и се земено во предвид, понудата си е таман и чисто сумњам дека некој ќе му даде повеќе. Муабетот дека Интер му нуделе 7,5м годишно + бонуси на 5 години ми е нереален. 7,5 милиони годишно + бонуси на 5 години за 28/9 годишен играч кој има проблем со повреди Бепе не би дал па не знам што да е. Не е глуп.

Премногу ги отупеа преговорите за нов договор со агентот негов и морам да кажам дека ми се допаѓа ставот на управава, се чини дека не попуштаат веќе на ничии услови.

Иначе денеска мора да се тепа како знаат и умеат. 3 бода и ниедна повреда е се што барам.
Јас мислам и да не продолжи нема да оди во Интер сигурно, во тоа што сум убеден е дека го користат Интер за подобра понуда.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.174
Поени од реакции
16.604
Ругани на крај ќе испадни late bloomer :vozbud:
Артур е превара од играч не знај пас вертикално да дај, 2 напади на 3ца достапни назад ја врати, за шут и позиционирање да не збораме. Се надевам ќе сњ попрај

Ех да можевме да го клонираме Локатели :cuc:
Автоматски споено мислење:

Мора да се најди некој квалитетен да игра пред одбрана да се ослободи напред Локатели да оди. Далеку е подобар и покорисен напред како mezzala штета шо немаме квалитетни средњаци и тие по се добри се повредени.
Автоматски споено мислење:

АлекСандро >> Пелегрини, е до толку е лош :sick:
 
Последно уредено:
Член од
1 април 2018
Мислења
2.083
Поени од реакции
4.049
Ругани на крај ќе испадни late bloomer :vozbud:
Артур е превара од играч не знај пас вертикално да дај, 2 напади на 3ца достапни назад ја врати, за шут и позиционирање да не збораме. Се надевам ќе сњ попрај

Ех да можевме да го клонираме Локатели :cuc:
Автоматски споено мислење:

Мора да се најди некој квалитетен да игра пред одбрана да се ослободи напред Локатели да оди. Далеку е подобар и покорисен напред како mezzala штета шо немаме квалитетни средњаци и тие по се добри се повредени.
Автоматски споено мислење:

АлекСандро >> Пелегрини, е до толку е лош :sick:
Што изигра Локатели повеќе од Артур жити се? Двајцата се слаби. Или си имаш 2 3 играчи вака на око фатено како Артур, Пелегрини и секој меч истото го пишуваш.

Го нема Берна одамна за жал да го пофалиш додека допира дно секој меч.:unsure:
Автоматски споено мислење:

Еве го само што пишав се појави
 

Kajgana Shop

На врв Bottom