Фан Клуб: Јувентус

Член од
26 септември 2012
Мислења
8.056
Поени од реакции
6.663
Не тропај глупости, мртва Рома ни водеше 3-1 и на крај пак имавме среќа што не знаат ни пенал да шутираат. Како и да ја вртиш не се менува фактот дека Алегри нема идеја што прави со тимот.

Едино ми е ќеиф што им го збрцавме по 1000ти пат во сред Рим. Од другото се надевам дека Киеза некако ќе се извлече со нешто полесно. Други позитиви од мечот нема, на ура вака не се остваруваат резултати долгорочно.
шо очекувате од алегри со пола тим инвалиди(морав да го напишам зборот :( ) ..........без здрав киеза пола напад (читај тим)е изгубен,дибала треба уште многу да ја врати топ формата

без две топ засилувања во средниот ред и напаѓач нема да има сигурна добиена текма и во следната сезона
 
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
466
Za ovaa utakmica nemam nishto protiv Alegri, po shto sekako ne beshe na klupa :toe: . Najvazno pobedivme dadovme 4 gola shto godinava se nauchna fantastika. Kje se raduvam pak da bide na tribini naredna so Inter mislam i Kuron da ne stapne na teren po shto pobezvezen igrach nitu sme imale nitu kje imame…
 

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Кажи конкретно со што погрешил Алегри и за што е директен кривец па ќе правиме муабет.
Удинезе, Емполи, Верона, Сасуоло, Венеција.

5 мечеви - 2 освоени бодови

Лош менаџмент со Киеза и кога беше здрав ми глумеше нешто авторитет. Никаква препознатливост и игра во нападот, што резултираше со тим кој беше 12ти или 13ти по број на дадени голови пред овој меч.

Треба уште?
 

Leo Bonnie

Кад се врате скитнице
Член од
20 декември 2008
Мислења
4.445
Поени од реакции
5.443
Удинезе, Емполи, Верона, Сасуоло, Венеција.

5 мечеви - 2 освоени бодови

Лош менаџмент со Киеза и кога беше здрав ми глумеше нешто авторитет. Никаква препознатливост и игра во нападот, што резултираше со тим кој беше 12ти или 13ти по број на дадени голови пред овој меч.

Треба уште?
Јас само за поставувањето на корнер ќе го избркав, уште не ми се верва дека на 3 метри никој не го маркира Абрахам.
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.802
Поени од реакции
2.600
Свети Матија Шиљо :vozbud:

А за Мурињо, оохх охх прццц прцц
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.091
Поени од реакции
2.145
Удинезе, Емполи, Верона, Сасуоло, Венеција.

5 мечеви - 2 освоени бодови

Лош менаџмент со Киеза и кога беше здрав ми глумеше нешто авторитет. Никаква препознатливост и игра во нападот, што резултираше со тим кој беше 12ти или 13ти по број на дадени голови пред овој меч.

Треба уште?
Ма немој.

Против овие екипи, тим што игра ЛШ треба да биде способен да победи без тренер.

Играчите се поставени како што се, одлуки на терен неможе да прави тој во нивно име.

Едина утакмица каде беше директен кривец е таа со Челзи, тимот беше утнат и тактички и формациски.
 
Член од
4 јануари 2006
Мислења
160
Поени од реакции
109
Веројатно ќе биде непопуларно мислење ама мислам дека тимов т.е попрецизно нападот во последниве неколку години назадува и ради Дибала.
Не затоа што тој не е добар играч или не игра добро "кога игра", ама премногу е кревок и повеќе е повреден од што придонесува за тимот.
Ќе изигра 2-3 натпревари, повреда од месец дена, после таа повреда треба нови ротации во напад со што се дебалансираат и другите напаѓачи, потоа се враќа па му треба 1-2 утакмици за враќање во форма, на 3-4 веќе е во форма и пак повреда од месец дена и пак дебаланс на цел напад.
Од таа страна и разбирам зошто веќе толку време не му се дава тој фамозен нов договор.
Инаку да не се разбереме погрешно, и мене Дибала ми е драг играч.

А се чини дека и вториот најдобар играч во тимов Киеза е фатен по тој пат.

И тука кога ќе видиш немаме среќа и може да има некој кредит Алегри, двата главни и далеку најдобри офанзиви играчи во тимот неможат глава да кренат од повреди.
Да на пример и кај Милан има доста повреди ама таму нема некој играч што двои толку со квалитет па до толку да се осеќа кога не игра, тие се базираат на тимска игра што кај нас не е случај, а реално и неможе да биде кога се овие двајца на терен бидејќи да бидеме и малку реални знаат да бидат доста себични, посебно Киеза во последно време (иако најчесто му се простува затоа што често тој не вади од калта :))
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.009
Поени од реакции
6.040
Отиде 9 месеци ако е тоа.

Прелошо, би заменил 3 порази во замена на тоа да е здрав.
Јас помислив на таква повреда уште одма, а тоа дека легна повторно од „ништо“, некако го појача тоа мислење.
Некогаш тој дел од телото, од „ништо“ може да наебе најмногу. Не треба фаул, за да отидат.

Иако не верувам во среќен исход, се надевам дека не е таква повреда.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.316
Автоматски споено мислење:

 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.316
Локатели и МекКени напред, Артур назад изгледаше одлично :)
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
Алегри е крив што Де Шило и Ругани не постоеа, исто и Кин, нашиот главен напаѓач не ја допре топката првите 17 минути.


Иначе нека размислат да го продадат Де Лигт, додека држи цена.
Одличен играч е, ама лидерски способности му се во минус влезени, под притисок се губи.
Ова со рацете веќе се гледа дека му е мана, а не грешка.

Се блокира кога е ставен во тесно.
Кога влезе Келини ми олесна, иако бевме со играч помалку, знаев дека ќе ги стабилизира назад, влезе, му врза една на Пелегрини и толку беше од Рома.
Па не е прв пат, јас знам се сеќавам уште кога го купивме сезоната му започна со тоа... па продолжи, а како што тргнало и така ќе заврши во Јуве.

Отиде Киеза :( Не е прв пат, реално го утепаа од кога е дојден у Јуве. Повредата е доста сериозна и најверојатно ќе го нема до крајот на сезоната, ме плаши после тоа како ќе се врати.

Тешко нас сезонава без Киеза, све на малер е отидено.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom