Фан Клуб: Јувентус

Mondonico

ВАР експерт
Член од
15 јануари 2013
Мислења
10.058
Поени од реакции
17.753
Мистеров со одлични потези.

Бенардески десно во 3-5-2, загуби 10 топки за 15 минути, Шчежни му брани после хоророт од прво коло, го извади Мората без никаква причина.

Еве ни го засилувањето, уште не ми се верува дека овој го донесоа на местото на Роналдо.
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Мизерен тим иаме сакале принале или не...

Sent from my SM-A715F using Tapatalk
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.649
Поени од реакции
81.699
Дно... И тој гол што го дадоа беше ради нивна грешка, апсолутно ништо не направија, чиста нула. Се влечат на терен, незнаат три паса да поврзат. Кулу и Бернардески делуваа како изгубени германци, Шчезни е гомно.
Гледам Алегри незнае да ги мотивира играчиве да трчаат, ама јас ќе му ја измотивирам ќерката у кревет само ако ми падне во раце... Цело време нешто вика крај аутот, никој 2 посто не го паси.

Ањели место да се глупира со Суперлигата, Перез, Лапорта и Чеферин, нека види тимот на што му личи, да ти го ебам суратот пештерски.


Еве што гледавме денес :гомце:
IMG_20210911_200740.jpg
 
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
466
Кога кажа таква работа баш да видам, ме интересира.
Abe aj ziti se,specialecov e izguben skros te molam, kako kazuvashe toj kje ja postavel igrata i kje sme pobeduvale pff… I za Benta i za Shcesni ima kazano sigurno umrenion. De Shiljo koj go vrati ja da ne go vratim
 

grande-juve

е ај да плачеме сега
Член од
20 ноември 2017
Мислења
1.478
Поени од реакции
7.289
Рабио мислам од дома го тераат со сила да игра фудбал.. потенцијал огромен али карактер,, желба и победнички менталитет нула.
Бернардески кај и да е за 10тина утакмици ќе се оправи на психолошки план и ќе прерасне во незаменлив играч.
Ремзи го форсираат на позицијата на Пирло, ситуација сам без притисок, сака да даде полудолг пас до Шиљо, толку утна што заврши кај Рабио и некој од наполи..
Шчесни ко мачка.. ќе чекаме 9 грешки пред да го седнат.
Пелегрини 50 минути имаше сила..

Заслужен пораз, целта беше бункер па ако нешто испадне испадне.. честитки за сите што успеавме Берна и Рабио да ги изглеаме 95 минути
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.802
Поени од реакции
2.600
Гревој, Кулушевскино Климе е еден од поретардираните играчи што заиграле у Јуве, ликот нема визија никаква, паѓа цело време и кога ќе фати топка не знае што да прави. На негово место можеш да одбереш кој било од младинците и боље ќе изигра.

Квадрадо, Киеза и Дибала ќе бидат клучни сезонава

А, Војчехехехехехе Шчезнихихихи .. немам коментар, за таа плата стај ме и мене голман ќе дадам барем бољи партии за 2-3%
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.649
Поени од реакции
81.699
А, Војчехехехехехе Шчезнихихихи .. немам коментар, за таа плата стај ме и мене голман ќе дадам барем бољи партии за 2-3%
Со рацете витка тутун што го земал од Бит-Пазар, има пратено дете бурек да му донесе, друг тренира за него.

FB_IMG_1631383826718.jpg
 

Kajgana Shop

На врв Bottom