Фан Клуб: Јувентус

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.802
Поени од реакции
2.600
Член од
1 април 2018
Мислења
2.056
Поени од реакции
4.031
Луѓе не заебавајтез, каков Алегри. Па пред 2 години беше, памтиме сите на што личеше играта. Дај гол и брани се сите назад, па Манџукич од шпиц го направи бек. Промена на Алегри беше нужна.
Е сега тука се направи грешката, катастрофален избор за тренер. Човек кој првиот трофеј му е на 60 години. И сега продолжи со Пирло, кој јас му верував, но сега се помалце и помалце. Мора да се донеси квалитетен тренер.
Е ај и јас ко сте решиле, све је исто:(
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.648
Поени од реакции
81.690
Сега нека пазат утре да заебат и со Малмо :kafence:







*ќе заебат...
 
Член од
6 март 2019
Мислења
390
Поени од реакции
590
Да се самоцитирам...
Што ќе направат Паратичи и Недвед? Ќе го научат Шчезни да брани, Мората и Кин да шутираат? 3 години по ред не правиме ништо на транафер пазарот, тие што правеа трансфери од 2018 навака во нив барај ја вината...не Алегри
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: 433
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
466
Да се самоцитирам...
Ne bev da si dojde Alegri, povishe sakav Zidan sekako i go kazuvav toa, inache vo pravo si bil uste togash
Автоматски споено мислење:

Што ќе направат Паратичи и Недвед? Ќе го научат Шчезни да брани, Мората и Кин да шутираат? 3 години по ред не правиме ништо на транафер пазарот, тие што правеа трансфери од 2018 навака во нив барај ја вината...не Алегри
Alegri si go sakashe Shcesni, ako zapneshe malu sigurno kje najdea kupec, kje se izlazeshe nekoj da go zeme. Gigi da ostaneshe e bog za ovoj mu eb.. plemeto
 

HULK

Black & White Fighter
Член од
12 август 2008
Мислења
1.893
Поени од реакции
1.195
Не се од сега овие киксови на Шчесни, од секогаш си бил киксер незнам што ве чуди. Ништо не правиме на трансфер пазарот веќе извесен период, во ред е подмладувањето на екипата али мораше со време да се решат од Рамзи, Бернардески. Како што изгледа не очекува доста турбулентен и тежок период, си се навикнавме 9 години на титули :D . Од ова што го гледам ми изгледа како да незнаат кај тераат,чудни одлуки на Алегри, Недвед, Ањели, комплет не штимаат работите во клубов.
 
Член од
6 март 2019
Мислења
390
Поени од реакции
590
Највеќе ми е криво што 9 години градевме екипа, и наместо да отидеме чекор напред отидовме 3 назад. Сега у време кога ги имаме Киза и Де Лигт, златни деца да им дадеме екипа да освојуваат се што ќе им душа посака ние не можеме на Емполи бодови да им земеме.

Реално, никој не може вечно да победува. Кога тогаш ќе мораше да се деси некој да не помине во Италија. Ама имаме некои тотално непромислени потези на трансфер пазарот што може да не коштаат многу повеќе од една лоша изиграна сезона. Ако не составиме компетитивен тим за наредна сезона, не само Италија него и Европа...не би ме изненадило децава да почнат да си бараат други опции...
 
Член од
24 јануари 2021
Мислења
767
Поени од реакции
466
Bea napraveni greshki a toa shto se deshavashe seedno ne postoeshe. Najgolema greshka Alegri NE TREBASHE da se vrakja, trebashe Zizu da si dojdi. Odmarashe 2 godini a seedno ne sledel deka Shcesni e kikser neviden, deka so Benta, Berna, Ramzi ne se pravi ekipa. Postigna so Juve mnogu ama nacheka gotova ekipa so ZVEROVI vo sredina. Ovie sega osven Loka ne mi davaat nadez. Imam teorija deka toj e najglaven za zaminuvanje na CR7 vo 5 do 12 shto se vika, ama nema dokazi makar da ima glasini. Ne mi e logichki da si zamine taka odednash, koj znae shto ima recheno globilot. Se nadeva ekipa so Dibala da gradi a Dibala e prosek godinive, dali se e bilo zaradi CR7 kje se vidi sega, ama mnoogu se somnevam
Автоматски споено мислење:


И на 60 години ќе биде појак од Шчезни
Inache interesno mi e napishano Pirlo sakal da go promovira Gigi prv golman, ama nakraj nishto ne bilo napraveno. Zs? Shto e forata
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.648
Поени од реакции
81.690
Иако направи пенал и даде гол, Мората не можам да го гледам...кско мува без глава е еј:mad:
 

Кајганеро

Немој не ме радуј!
Член од
3 јули 2010
Мислења
2.802
Поени од реакции
2.600
Чекав до крај дали ќе влезе топката. Братот у 7 шанси 8 пута е у офсајф и ќе закачи гол на среќа. Не ми е јасно како се шлепа по тимојве ова е нереално
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom