Фан Клуб: Јувентус

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Па ако читате убаво, добро си е кажано. Ноќеска вестите беа дека се договориле со Челзи, ама остануваат некои ситници да се средат меѓу Сари и Челзи и меѓу Сари и Јуве. Ете тоа што го пишува сега.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.314
Па ако читате убаво, добро си е кажано. Ноќеска вестите беа дека се договориле со Челзи, ама остануваат некои ситници да се средат меѓу Сари и Челзи и меѓу Сари и Јуве. Ете тоа што го пишува сега.
Неможам да те разберам оти толку брзо се напнуваш, жими тебе. Значи се тегни работата месец, месец и нешто нормално дека сумливо ќе ни е 423042309 пати досеа секој понеделник или петок официјално велеа дека ќе биди, и ти да си вака ќе реагираш, ств неможам да те разберам. Значи 10 Петоци и Понеделници официјално ќе беше а досеа ни од Јуве ну од Челзи никој А нема речено....Денес официјално ќе беше ете пак 19.00 дојде...
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Неможам да те разберам оти толку брзо се напнуваш, жими тебе. Значи се тегни работата месец, месец и нешто нормално дека сумливо ќе ни е 423042309 пати досеа секој понеделник или петок официјално велеа дека ќе биди, и ти да си вака ќе реагираш, ств неможам да те разберам. Значи 10 Петоци и Понеделници официјално ќе беше а досеа ни од Јуве ну од Челзи никој А нема речено....Денес официјално ќе беше ете пак 19.00 дојде...
Не знам зошто делува дека напнато пишувам.
Договорено си е се меѓу клубовите конечно, остануваат некои ситници да се средат. Тоа го кажаа ноќеска и тоа уште си стои. А ситниците (какви и да се) ќе се средат секако. Тоа што можеби нема денес да успеат се да средат, не значи дека не се точни информациите и дека никој ништо не знае.

Иначе за Сари до сега не сум видел да викале понеделник или петок сигурно. Денес конечно излегоа информации дека се договориле. Тоа со понеделниците и петоците беше за Пеп.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.314
Не знам зошто делува дека напнато пишувам.
Договорено си е се меѓу клубовите конечно, остануваат некои ситници да се средат. Тоа го кажаа ноќеска и тоа уште си стои. А ситниците (какви и да се) ќе се средат секако. Тоа што можеби нема денес да успеат се да средат, не значи дека не се точни информациите и дека никој ништо не знае.
Така делуваш не сум навикнат ваков да те читам.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Така делуваш не сум навикнат ваков да те читам.

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
Епа не сум :D
И уште еднаш, тоа што вчера вечер се договориле клубовите, не значи дека се е спремно одма да се објави. Има многу документи, договори и што не кои треба да се средат и може да потрае целиот процес.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.314
Епа не сум :D
И уште еднаш, тоа што вчера вечер се договориле клубовите, не значи дека се е спремно одма да се објави. Има многу документи, договори и што не кои треба да се средат и може да потрае целиот процес.
Ќе видиме искрено ми се скурчи кажав зошто погоре зато ми се чини дека никој ништо не знај упм да фатат

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk[DOUBLEPOST=1560529771][/DOUBLEPOST][DOUBLEPOST=1560530150][/DOUBLEPOST]
 
Последно уредено:

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.314
Не знам зошто делува дека напнато пишувам.
Договорено си е се меѓу клубовите конечно, остануваат некои ситници да се средат. Тоа го кажаа ноќеска и тоа уште си стои. А ситниците (какви и да се) ќе се средат секако. Тоа што можеби нема денес да успеат се да средат, не значи дека не се точни информациите и дека никој ништо не знае.

Иначе за Сари до сега не сум видел да викале понеделник или петок сигурно. Денес конечно излегоа информации дека се договориле. Тоа со понеделниците и петоците беше за Пеп.
Не го прочитав едитот. Ова е 4т Петок после финалето ЛЕ. :)

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.311
Неможам да те разберам оти толку брзо се напнуваш, жими тебе. Значи се тегни работата месец, месец и нешто нормално дека сумливо ќе ни е 423042309 пати досеа секој понеделник или петок официјално велеа дека ќе биди, и ти да си вака ќе реагираш, ств неможам да те разберам. Значи 10 Петоци и Понеделници официјално ќе беше а досеа ни од Јуве ну од Челзи никој А нема речено....Денес официјално ќе беше ете пак 19.00 дојде...
Не е напнат :D Ние од Челзи вака со Сари исто се тегневме цел месец, дури и Конте почна тренинзи со екипата па дури откако почнаа подготовките го отпуштија Конте за да го купат Сари.

Не знам дали е до Сари, ама ете, барем од искуство ти вика дека знаат вакви работи да се влечат малце
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.314
Невед е Малпенса

tapatalk_1560539414555.jpeg tapatalk_1560539412239.jpeg
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.314
Сигурно некој од Охрид чека.




Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Канатларовски? :D

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk[DOUBLEPOST=1560540747][/DOUBLEPOST] tapatalk_1560540678646.jpeg

Ќерка му си ја земал... Боже господе колку има фрикој ејј :D
 
Последно уредено:

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.314
To play for Juve at these levels, you must be in top condition. In the end, it was fitting that I could finish like this.

“I honestly didn’t expect a send-off like the one I got. I thought I’d get just a round of applause, not the reaction I got.

“The President and the players gave me a wonderful gift before the game. When I got up that morning, I was restless and agitated.

“When they called my name, I was excited and proud. They did it with Alex Del Piero and Gigi Buffon, two legendary players.

“It’s an honour to be held in the same consideration as them and it made me so happy, I couldn’t ask for a better ending to my career.”

The World Cup winner joined the Bianconeri from Bundesliga side Wolfsburg in January 2011 for only €300,000 and went to play 281 times, lifting 16 trophies.

“I remember arriving in Turin late at night, and the next day I went and had my medical,” he continued.

“My wife went for a walk and said that the city was beautiful, Turin is perfect. Most of us live in the city centre, it’s not unusual to see the players in the city. No-one bothers them.

“Fabio Paratici came to see me in Germany. He turned my career around. I’d always dreamt of playing for a big club. After winning the World Cup I joined Wolfsburg and when Juve came calling, I immediately said ‘yes’.

“I’ll always be thankful to Gigi Del Neri as he gave me my Serie A debut at Chievo and then brought me to Juve from Germany
.

“He is a great person and, as a Coach, played with a high defensive line.”

The Old Lady won the first of their eight consecutive Scudetti during the 2011-2012 campaign, when their award-winning ‘BBC’ backline was first deployed properly.

“The ‘BBC’ was born in the game away to Napoli. Antonio Conte decided he was going to play 3-5-2 and, from then on, we were very successful playing that formation, while giving very little away to our opponents.

“When the new stadium opened, everything changed. Victories give you the motivation to want to keep on winning. The Scudetto made us grow even more.

“You feel the pressure when you play for Juve; it's not like at other clubs, where if you lose you might receive some criticism. Here you have so much more attention on you.”

Barzagli only scored two goals for Juve, both of which came against Atalanta. The first was an injury-time penalty in a 3-1 win at the Allianz Stadium in May 2012.

“I was the only player who hadn’t scored that season, I didn’t even think anyone remembered that I was the only one without a goal.

“When I stepped up to the spot I was thinking, ‘I hope this goes in, I don’t want to make a fool of myself.’”

Finally, he was asked about the differences between working under Allegri and Conte.

“Under Conte, we played with a more intense pace, while with Allegri we had more fun and played with the ball more. I enjoyed it; I was able to joke about a bit.”
 

Kajgana Shop

На врв Bottom